چگونه سرمایه‌گذاری مایکروسافت در ChatGPT می‌تواند فناوری بزرگ را همانطور که می‌شناسیم تغییر دهد


مایکروسافت طلای هوش مصنوعی را پیدا کرده است. مایکروسافت در سرمایه‌گذاری سریع و نابغه ۱۰ میلیارد دلاری خود در ChatGPT و OpenAI خالق DALL·E 2، موج‌های شوکی را در دنیای فناوری ایجاد کرد و تعادل قدرت را در میان بازیگران فناوری بزرگ که تلاش می‌کردند از روند هوش مصنوعی مولد باقی بمانند، متزلزل کرد. قبلاً گوگل، متا و آمازون با اقدامات خود به استراتژی مایکروسافت واکنش نشان داده اند.

در حالی که برخی هوش مصنوعی مولد را ابزاری برای نوآوری می دانند، بسیاری نگران پیامدهای بالقوه چنین فناوری پیشرفته ای برای حفظ حریم خصوصی و ایمنی هستند.

صرف نظر از احساسات شما در مورد ابزارها، یک چیز مطمئن است: اگر چیزی وجود داشته باشد که همه ما بتوانیم از اولین ماه سال 2023 حذف کنیم، این است که هوش مصنوعی مولد نام بازی امسال است – و فناوری بزرگ را برای همیشه تغییر خواهد داد. .

ChatGPT: بازتعریف مشاغل فنی ما – و بخش های فناوری اطلاعات ما

هر زمان که هر نوع فناوری مخربی وجود داشته باشد، ترس افزایش می یابد. همراه با بادهای معکوس اقتصادی امروز که به نظر می‌رسد نشان‌دهنده رکود اقتصادی آینده است، این طوفان عالی برای هرج و مرج و اضطراب ایجاد می‌کند، به‌ویژه وقتی صحبت از حفظ مشاغل ما می‌شود.

آیا ChatGPT همه مشاغل توسعه دهندگان و برنامه نویسان را از بین می برد؟ نه. با این حال، در زمانی که بودجه‌ها محدود است و اخراج‌های بی‌نظیری در صنعت فناوری رخ می‌دهد، ChatGPT تیم‌های توسعه‌دهنده در سراسر شرکت‌ها را مجبور می‌کند تا در مورد اینکه چگونه این نوع فناوری می‌تواند به آنها در روزهای معمولی کمک کند، فکر کنند. به عنوان مثال، ممکن است برخی از کارهای تکراری تر مانند آزمایش و تجزیه و تحلیل کد را که اکنون توسط انسان ها پر می شود، به عهده بگیرد.

در مدت کوتاهی که ChatGPT وجود داشته است، توانایی آن برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به کد و زیرساخت و حتی تست، تجزیه و تحلیل و اشکال زدایی زبان COBOL 60+ ساله به دانش آموز برنامه نویسی معمولی امروز نمره قبولی می دهد – و این فقط است. آغاز.

همانطور که ابزار پیشرفت می کند و بیشتر می آموزد، پتانسیل زیادی برای افزایش و مقیاس نوآوری با رفع کمبود مهارت ها و سرعت بخشیدن به فرآیندها در شرکت ها وجود دارد. این فناوری این قدرت را دارد که یک برنامه نویس قوی را انتخاب کند و آنها را به بهترین تیم شما تبدیل کند. با آن، برای سازمان‌ها و تیم‌های فناوری اطلاعات بسیار مهم است که از هوش مصنوعی مولد به روش‌هایی که مکمل مهارت‌های انسانی هستند استقبال کنند – و به این ابزار به‌عنوان یک «یار» به جای یک تهدید فکر کنند.

آینده مه‌آلود ChatGPT و هوش مصنوعی Generative، مقرراتی و انطباق

در حالی که توسعه‌دهندگان به طور فزاینده‌ای ChatGPT را در عملکرد روزمره خود در زمینه اشکال‌زدایی و آزمایش قرار می‌دهند، سازمان‌های زیادی نیز آن را ممنوع می‌کنند، زیرا ChatGPT هر چیزی را که در آن وارد شده است ذخیره می‌کند و اطلاعات وارد شده به دارایی OpenAI تبدیل می‌شود. علاوه بر این، با توجه به این که مایکروسافت بسیار درگیر آن است، اجازه دهید بگوییم که شرکت های نرم افزاری رقیب نمی خواهند که توسعه دهندگان اسرار تجاری و کدنویسی خود را در راه حل قرار دهند.

با این حال، زمان زیادی است که شاهد راه‌حل‌های بیشتری از پلتفرم‌های رقیب با قابلیت‌های منحصربه‌فرد باشیم. پایین تر، اینجاست که وضعیت نیز پیچیده می شود.

با توجه به جنبه های خارجی این فناوری و این واقعیت که مفاهیم حقوقی، اخلاقی و فنی وجود دارد که ما قبلاً هرگز با آنها برخورد نکرده ایم، دولت ها نیز باید به سرعت راه حل هایی برای مقابله با این مسائل مهم بیابند. اگرچه هیجان انگیز است، اما حوزه ای پرمخاطره و نامطمئن است که صنعت در حال ورود به آن است – و ما احتمالاً شاهد مقررات جدید، افشاگری ها و قوانین حفظ حریم خصوصی خواهیم بود.

چگونه مایکروسافت و OpenAI می توانند برای یکدیگر مفید باشند

با سرمایه گذاری میلیارد دلاری مایکروسافت در OpenAI که به آن دسترسی به فناوری هوش مصنوعی پیشگام مانند ChatGPT می دهد، این غول نرم افزاری به عنوان سازمانی متعهد به نوآوری در رادار همه است.

برای کسانی که اخیرا اخبار مایکروسافت را دنبال نکرده اند، درآمدهای Azure اخیرا کاهش یافته است، در حالی که موتور جستجوی این شرکت، Bing، آنقدر که قبلاً انتظار داشت، سودآور نبود. زمان نشان خواهد داد که آیا مایکروسافت ROI خود را دریافت می کند یا خیر، اما این شرکت به سرعت پتانسیل فناوری OpenAI را تشخیص داد و اکنون حقوق ترجیحی برای تجاری سازی محصولات OpenAI به او اعطا شده است.

به نوبه خود، اولین مزیت مایکروسافت به آن امکان دسترسی به یک فناوری هوش مصنوعی پیشرفته را می‌دهد که به آن کمک می‌کند تا برنامه‌های موجود خود را تغییر شکل دهد و مدرن‌سازی کند و در عین حال از خدمات محاسبات ابری Azure استفاده کند. این بدان معناست که شرکای Azure نیز از مشارکت مایکروسافت بسیار سود خواهند برد.

در سمت OpenAI، هیچ سرمایه‌گذاری بهتری از مایکروسافت وجود نداشت که میلیون‌ها مشتری خود را وارد معامله کرد. در همان زمان، OpenAI اکنون یک مدل تجاری جدید و سودآور دارد و تحقیقات و توسعه هوش مصنوعی خود را سرعت بخشیده است – در حالی که از نام مایکروسافت مستقل می ماند.

این معامله به OpenAI سهم بزرگی از بازار هوش مصنوعی مولد داده است. و صنعت در کل درس مهمی می‌آموزد: جادوگران فناوری بزرگ را می‌توان به چالش کشید.

پیشنهاد بزرگ: فناوری بزرگ شکست ناپذیر نیست

به طور خلاصه، سرمایه گذاری مایکروسافت پیامدهای گسترده ای در صنعت فناوری دارد. این واقعیت که ما چیزهایی را که نمی‌دانیم نمی‌دانیم هیجان‌انگیز است، اما با خطراتی همراه است، زیرا مرزهای این فناوری کاملاً جدید هستند.

همانطور که به سال 2023 نگاه می کنیم، این حرکت به خوبی OpenAI را به عنوان یک بازیکن قدرتمند قرار می دهد و نشان می دهد که فضایی برای بازیکنان بیشتری فراتر از Big Tech وجود دارد که می توانند اینترنت را شکل دهند و مرزهای بین انسان و ماشین را تعیین کنند.

راب اندرسون معاون بازاریابی و محصول برای نوسازی اپلیکیشن در Advanced است

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید