4 روشی که شرکت های تولیدی و صنعتی می توانند از وعده متاورس استفاده کنند


در میان یک نقطه عطف جهانی برای تجارت و جامعه، متاورژن شروع به گسترش می کند. از هر 10 مدیر اجرایی، هفت نفر گفتند که تأثیر مثبتی بر سازمان آنها خواهد داشت. همانطور که اخیرا در نظرسنجی Accenture نشان داده شده است، از هر 10 نفر، چهار نفر آن را پیشرفتی می دانند.

شرکت‌های صنعتی و تولیدی از جمله شرکت‌هایی هستند که شرط‌بندی‌های بزرگی را انجام می‌دهند و شروع به کار کرده‌اند. زیمنس انرژی را در نظر بگیرید که گزارش داد، از طریق کاربردهای فناوری برای تعمیر و نگهداری و بازرسی، متاورس زمان خرابی را تا 70 درصد کاهش داد و 1.7 میلیارد دلار در تجارت توربین بخار خود صرفه جویی کرد.

توسعه طبیعی دوقلوهای دیجیتال

چه چیزی شرکت ها را به متاورس جذب می کند؟ این محیط همهجانبه ای است که فراهم می کند، که در آن چندین کاربر می توانند با هم تعامل داشته باشند، و اطلاعات به راحتی در دسترس را می توان برای اشیا، آواتارها و اقدامات لایه بندی کرد.

فرصت بزرگ برای شرکت‌های صنعتی و تولیدی در پیوند ابعاد مشترک، فراگیر، بصری و شهودی متاورس با دوقلوهای دیجیتالی است که توسط استخرهای داده یکپارچه در بخش‌ها، سیستم‌ها، فناوری عملیات و فناوری اطلاعات تغذیه می‌شوند.

رویداد

GamesBeat Summit 2023

در تاریخ 22 تا 23 می به انجمن GamesBeat در لس آنجلس بپیوندید. از باهوش ترین ذهن های صنعت بازی می شنوید تا به روز رسانی های خود را در مورد آخرین پیشرفت ها به اشتراک بگذارند.

اینجا ثبت نام کنید

این می تواند یک شبیه سازی مجازی، کاملا فراگیر و بصری از کل شرکت ایجاد کند. هر جنبه ای از آن را می توان از طریق تعداد زیادی از احتمالات اجرا کرد، با هر اثر پیش بینی شده به سناریوهای دیگر اطلاع رسانی می کند.

تا حدی، این فرصت هنوز در راه است. اما ما دریافتیم که به طور فزاینده‌ای، کپی‌های مبتنی بر داده‌های مجازی از اشیا، امکانات و فرآیندها در چهار مورد استفاده متارورس قانع‌کننده برای شرکت‌های صنعتی و تولیدی نقش دارند:

1: همکاری خلاقانه و توسعه محصول

در چیزی که اکنون متاورس صنعتی نامیده می شود، کارگران در سراسر بخش ها می توانند در یک محیط غوطه ور متصل شوند که امکان طراحی، مهندسی، آزمایش و اعتبار سنجی کارآمدتر را فراهم می کند. کارمندان می‌توانند از هر جایی به هم متصل شوند تا شبیه‌سازی‌های طراحی تعاملی و سناریوهای عملیاتی را ببینند.

برای مثال، در کارخانه آینده بوئینگ، طرح‌های مهندسی سه بعدی همهجانبه با روبات‌هایی که با یکدیگر صحبت می‌کنند دوقلو می‌شوند، در حالی که مکانیک‌ها در سراسر جهان توسط هدست‌های هولولنز به هم مرتبط خواهند شد.

مهندسان همچنین می‌توانند محصولات را به صورت مجازی نمونه‌سازی و آزمایش کنند، که مقرون به صرفه‌تر و کارآمدتر از آزمایش محصولات واقعی در سناریوهای واقعی است. در متاورس، نمونه های اولیه را می توان به سرعت به عنوان شبیه سازی دیجیتال با موتورهایی مانند Unity راه اندازی کرد. نتیجه: گزینه‌های بیشتر برای مشتریان و فرآیند ایجاد کوتاه‌تر.

علاوه بر این، متاورس به مهندسان این فرصت را می‌دهد تا ذینفعان مهم را مستقیماً به یک محیط کار شبیه‌سازی شده هدایت کنند. این امر در پروژه های توسعه پیچیده و بزرگ مانند ITER از ارزش ویژه ای برخوردار است. بیش از 30 کشور در ساخت تاسیسات تولید برق در مقیاس بزرگ بر اساس گداخت هسته ای همکاری کردند.

با استفاده از NVIDIA Omniverse، Unreal Engine برای Oculus، Bentley iTwin، و Azure Remote Rendering برای HoloLens2، ITER عملاً افراد را به دوقلوی دیجیتالی تسهیلات از راه دور انتقال داد تا برای اولین بار آن را تجربه کنند.

2. تعمیر و نگهداری و تعمیرات از راه دور

جنرال الکتریک (GE)، به نوبه خود، یک دوقلوی دیجیتالی از توربین های گازی خود را با استفاده از متاورس ایجاد کرد تا به طور مداوم دما را بهینه کند و تنظیمات خودکار را به کنترل ها ارسال کند. این توربین‌های گازی نیاز به تنظیم فصلی دارند، اغلب یک فرآیند دستی توسط متخصص پس از قطعی که ممکن است چند روز طول بکشد، انجام می‌شود.

متاورس نه تنها زمان و کار دستی را کاهش می‌دهد، بلکه عملکرد را با نظارت بر دما و تنظیم خواص سوخت گاز افزایش می‌دهد – یک برد-برد برای عملیات و کربن‌زدایی.

راه حل های Metaverse برای کارگران و تکنسین های خدمات صحرایی لزوماً به سخت افزار اضافی مانند عینک AR یا هدست واقعیت مجازی نیاز ندارند. در واقع، شرکت‌ها در حال بررسی استفاده از AR با گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها هستند.

شل از واقعیت گسترده در عملیات صنعتی خود استفاده می کند تا تخصص خارج از سایت را نزدیک تر کند. با استفاده از Augmented Reality Remote Assist این شرکت، کارگران در این زمینه می توانند به راحتی با کارشناسان راه دور در سراسر جهان برای کمک ارتباط برقرار کنند. این کارشناسان اساساً می توانند از طریق چشمان کارگران میدانی ببینند تا مشکلات را از نزدیک ببینند و کارگران را از طریق راه حل ها راهنمایی کنند.

3. بهینه سازی عملیات تولید

با ایجاد تصویری دقیق و مجازی از فرآیند تولید یک طبقه مغازه برای شناسایی مسائل بالقوه، خطرات و تنگناها، شرکت ها می توانند متاورس را برای بهبود عملکرد عملیات و بهینه سازی تعمیر و نگهداری به کار گیرند.

به عنوان مثال، فایزر در حال ایجاد یک کارخانه تزریقی استریل 450 میلیون دلاری با یک جزء “کارخانه مجازی” است که به بهینه سازی زنجیره ارزش و همچنین ارائه آموزش کارآمدتر به کارکنان کمک می کند. از طریق کف کارخانه مجازی، فایزر قادر خواهد بود بر کل فرآیند زنجیره تامین خود نظارت کرده و آن را بهینه کند. و فناوری دوقلو دیجیتال به کارگران کارخانه اجازه می دهد تا بدون اینکه وارد کارخانه شوند کار خود را انجام دهند.

در همین حال، Drone Deploy یک سیستم رهگیری سه بعدی را ارائه می دهد که تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین و زمین را برای ایجاد تصویری دقیق از یک سایت با دقت تا یک اینچ ترکیب می کند. در حالی که رهبران به طور کلی به مشاغل نگاه می کنند، مهندسان فروشگاه می توانند از این نسخه های مجازی برای نظارت بر عملکرد، تشخیص مشکلات و رفع مشکلات موجود در زمین استفاده کنند. و با توانایی کمک گرفتن از کارشناسان خارج از سایت، آنها می توانند بسیار کارآمدتر انجام دهند.

4. آموزش نیروی کار

بر اساس تحقیقات Accenture، 90٪ از مدیران ارشد معتقدند که روش های آموزش کارکنان باید موثرتر باشد، تا جایی که تمام حواس انسانی را درگیر کند. متاورس می تواند این شکاف را با پیشبرد فرصت های یادگیری و توسعه کارکنان، افزایش ارزش و مزیت رقابتی بپوشاند.

از کارگران میدانی گرفته تا معدنچیان و مکانیک ها، کارمندان می توانند به تجربه های آموزشی مجازی فراگیر بپرند. در عین حال، سازمان خطر آسیب و آسیب به تجهیزات مورد استفاده در آموزش را کاهش می دهد و تجربیات عمیق تری نسبت به مواد و ابزار آموزشی آموزشی ارائه می دهد و در عین حال هزینه ها را کاهش می دهد.

به عنوان مثال، BASF Chemical از نرم‌افزار شبیه‌سازی استفاده می‌کند که در آن کارآموزان می‌توانند روی هر قطعه از تجهیزات در هر گردش کار کلیک کنند تا بینشی در مورد اینکه چگونه هر قطعه با فرآیند مطابقت دارد، بیابند. این باعث شده است که آموزش سریعتر، تعاملی تر و خود هدایت شود. از زمان اجرای آن، BASF افزایش قابل توجهی در شایستگی و بهره وری کارگران گزارش کرده است.

وقتی نوبت به آموزش می‌رسد، متاورس وضعیت موجود را به چالش می‌کشد، به‌ویژه در مورد مهم‌ترین بخش – حفظ کردن. تحقیقات نشان می دهد که کارمندان 70 درصد از محتوای آموزشی سنتی را در عرض 24 ساعت و نزدیک به 90 درصد در یک ماه فراموش می کنند.

واقعیت بسط یافته از فناوری برای ایجاد یک محیط کاملاً شبیه‌سازی شده استفاده می‌کند که در آن زبان‌آموزان می‌توانند به صورت عملی با تجربه تعامل داشته باشند. از آنجایی که کارآموزان می توانند شبیه سازی دقیق یک موقعیت را در دنیای مجازی تجربه کنند، می توانند بدون ترس از عواقب مضر اشتباه کنند، بنابراین خطر شکست سریع را کاهش می دهند و پنجره های جدیدی را برای یادگیری نوآورانه و آینده باز می کنند.

در حال حاضر، متاورس در حال دموکراتیک کردن نحوه تعامل مهندسان، طراحان و مشتریان و تغییر فرآیندها و عملیات برای بهتر شدن است. برای باز کردن فرصت ارائه شده توسط گسترش طبیعی دوقلوهای دیجیتال به فراجهان، شرکت های تولیدی و صنعتی باید ستون فقرات داده های خود را مرتب کنند و بینش هایی را از ادغام فناوری عملیاتی و داده های فناوری اطلاعات در دوقلوهای دیجیتالی خود ایجاد کنند. این به آنها اجازه می دهد تا سناریوهای مختلف برای طراحی مهندسی، محیط های عملیاتی و مفاهیم پایداری را شبیه سازی کنند.

Sef Tuma پیشرو مهندسی و تولید جهانی در Accenture Industry X است.

مارک آلتوف مدیر ارشد فناوری و رهبر نوآوری در Accenture Industry X است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید