خروجی هوش مصنوعی مولد می تواند واجد شرایط حفاظت از حق نسخه برداری باشد. اما یک گرفتاری وجود دارد.


طبق بیانیه سیاست جدید دفتر حق نسخه برداری ایالات متحده، هوش مصنوعی مولد می تواند واجد شرایط حفاظت از حق نسخه برداری باشد.

اما، یک نکته وجود دارد: اثبات نویسندگی انسان (پیش‌نیازی که یک سال پیش توسط دفتر حق نسخه‌برداری مجدداً تأیید شد) هنوز مورد نیاز است، و برنامه‌ها به صورت موردی ارزیابی می‌شوند.

اگر متقاضی بتواند نشان دهد که از هوش مصنوعی مولد استفاده شده است، اما پس از آن یک انسان کاری برای تغییر یا تغییر چشمگیر خروجی انجام داده است، آنگاه می‌توان آن را واجد شرایط حفاظت از حق نسخه‌برداری ارزیابی کرد.

با این حال، به سادگی وارد کردن یک درخواست در یک ابزار هوش مصنوعی مولد، که نتیجه را بیرون می‌دهد، واجد شرایط نیست.

بردفورد نیومن، که رهبری یادگیری ماشینی و عملکرد هوش مصنوعی شرکت حقوقی جهانی بیکر مک کنزی در دفتر آن در پالو آلتو را بر عهده دارد، گفت: «دفتر حق نسخه‌برداری می‌گوید، ما نمی‌توانیم این را نادیده بگیریم، و آنها احتمالاً پیش‌بینی می‌کنند که با برنامه‌های کپی رایت غرق شوند. .

او هشدار داد که تعیین مورد به مورد صدور حق چاپ در مقابل انکار “در همه جا خواهد بود.” و مانند حق ثبت اختراع، باید برنامه کپی رایت را آماده کنید و به وضوح توضیح دهید که شما – انسان – در مقابل هوش مصنوعی مولد چه کردید.

با این حال، برخی از کارشناسان حقوقی می گویند که این اولین گام خوب است. جیم فلین، مدیر عامل شرکت حقوقی اپستین بکر گرین، گفت: «این بیانیه دفتر کپی رایت نشانه ای از یک ذهن باز برای تکامل بیشتر است. او تاکید کرد که با توجه به گفته‌ها، دفتر کپی رایت در چارچوب قوانین موجود عمل می‌کند – “بنابراین هرگونه تغییر پیشرفت یا هر گونه نادیده گرفتن کامل‌تر الزامات نویسندگی انسانی احتمالاً اقدامات قانونی را انجام خواهد داد.”

وی افزود، بیانیه سیاست بیشتر در مورد ارائه راهنمایی های عمومی در حال حاضر است. اما در ادامه، او گفت که از «دفتر حق نسخه‌برداری» ابراز خوشحالی می‌کند که می‌گوید «ابتکار گسترده‌ای برای کاوش در طیف گسترده‌ای از مسائل کپی رایت پیرامون آثار تولید شده و تحت تأثیر هوش مصنوعی» در نظر دارد.

زمینه سازی برای آرگومان های پیچیده AI مولد

نیومن گفت، استدلال های موافق و مخالف حفاظت از حق چاپ برای خروجی های هوش مصنوعی مولد مطمئناً جالب خواهد بود. برای مثال، در مورد اعلان‌های طولانی، بسیار دقیق و مهندسی شده که سپس در یک ابزار هوش مصنوعی مولد تکرار می‌شوند، چطور؟

او توضیح داد: «اداره حق نسخه‌برداری می‌گوید «شاید» تا آنجا که آیا تصویر می‌تواند دارای حق چاپ باشد، او توضیح داد: «اما شما باید کاری را که انجام داده‌اید توضیح دهید – حتی با یک درخواست چهار پاراگراف برای ایجاد یک نقاشی، من می‌توانم ببینید آنها می گویند، می دانید چه چیزی، آنچه بیرون می آید هنوز هنر مولد است.

وی خاطرنشان کرد: این مسائل قبلاً مطرح شده است. همین ماه گذشته، رویترز گزارش داد که طبق گزارش اداره حق نسخه‌برداری ایالات متحده، تصاویر یک رمان گرافیکی که با استفاده از تولیدکننده تصویر هوش مصنوعی Midjourney ایجاد شده‌اند، نباید از حمایت حق چاپ برخوردار می‌شدند.

این دفتر گفت که کریس کاشتانووا، نویسنده “زاریا سپیده دم”، حق چاپ برای قسمت های نوشته شده کتاب و همچنین نحوه چیدمان تصاویر را داشت، اما نه برای خود تصاویر.

در این نامه آمده است که اداره کپی رایت «ثبت خود را برای «زاریا سپیده دم» مجدداً منتشر خواهد کرد تا تصاویری را که «محصول نویسندگی انسان نیستند» و بنابراین نمی‌توانند دارای حق چاپ باشند، حذف می‌کند.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.