رویارویی مدیر عامل TikTok با کنگره محکوم به فنا است


ماه مارس برای TikTok بی رحمانه بوده است. هفته گذشته، بریتانیا به ایالات متحده، کانادا و بلژیک در ممنوعیت TikTok در دستگاه‌های دولتی پیوست. و کریستوفر رای، مدیر اف بی آی به قانونگذاران هشدار داد که اطلاعات نادرست منتشر شده از طریق این برنامه می تواند “آمریکایی ها را از هم جدا کند.” در ابتدای ماه، مارک وارنر، رئیس اطلاعات سنا، اقدام جدیدی به نام «قانون محدودیت» را معرفی کرد که به وزیر بازرگانی ایالات متحده اجازه می‌دهد تا TikTok و هر فناوری دیگری را از شش کشور «متخاصم» که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آن را امنیت ملی می‌داند ممنوع کند. تهدید.

کاخ سفید از لایحه وارنر حمایت می کند و کمیته چند سازمانی سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده به TikTok گفته است که این لایحه ممنوع خواهد شد مگر اینکه به طور کامل از ByteDance خارج شود. قانونگذاران هر دو حزب از این اعلامیه استقبال کردند. سناتور راجر ویکر، جمهوری‌خواه می‌سی‌سی‌پی، می‌گوید: «این گامی به سوی ممنوعیت آنهاست.

در حالی که بسیاری از قانون‌گذاران از فشار کاخ سفید استقبال کردند، اما مانند زمانی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا سعی کرد TikTok را از طریق دستورات اجرایی ممنوع کند، در حاشیه نمی‌نشینند، که در نهایت دادگاه آن را لغو کرد.

“من فکر می کنم این یک قدم اول کاملاً خوب است. سناتور جان هیکنلوپر، از دموکرات‌های کلرادو می‌گوید: مطمئن نیستم که ما را به هر جایی که می‌خواهیم برساند، می‌رساند. من فکر نمی‌کنم که ما بخواهیم یک شرکت چینی داشته باشیم که نه فقط به بچه‌های ما، بلکه به فرهنگ ما دسترسی داشته باشد.»

این فقط جاسوسی نیست که قانونگذاران را نگران می کند، زیرا استدلال می کنند که این برنامه مخاطبان اسیر آسیب پذیری در بین جوانان در ایالات متحده دارد. TikTok اخیراً از تلاش‌های جدیدی برای محدود کردن مواجهه کاربران با این برنامه، از جمله محدودیت زمانی ساعتی در روز برای کودکان زیر 18 سال، رونمایی کرده است، اما در رفع نگرانی‌های قانونگذار ناکام است. Hickenlooper می گوید: «من مطمئن نیستم که TikTok یک ماده سالم برای افزودن به رژیم غذایی روانشناختی کودکانمان باشد.

TikTok به درخواست WIRED برای اظهار نظر پاسخ نداد.

بیش از نیمی از ایالت‌ها استفاده از TikTok را در دستگاه‌های دولتی ممنوع می‌کنند و ده‌ها مدرسه دولتی، از مدارس متوسطه گرفته تا برخی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور، آن را ممنوع کرده‌اند. جاناتان اسکرمتی، دادستان کل تنسی، تحقیقاتی را به نمایندگی از 46 ایالت انجام می دهد که آیا این برنامه برای سلامت روان کودکان مضر است یا خیر. در همین حال، وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی گزارش هایی است که نشان می دهد کارکنان TikTok از خبرنگاران آمریکایی جاسوسی کرده اند.

به طور خلاصه، چو با توجه به خصومتی که فردا در ساعت 10 صبح به وقت شرقی در انتظار او است، با یک وظیفه دلهره آور روبرو می شود.

مناظره در کاپیتول اکنون به پایان رسیده است چگونه برای مجازات TikTok، نه چه برای مجازات TikTok سناتور رند پل، جمهوری‌خواه کنتاکی، پس از حمایت از موافقت سنا برای ممنوعیت این برنامه در دستگاه‌های دولتی در ماه دسامبر، یکی از معدود قانون‌گذارانی است که با ممنوعیت مطلق مخالفت می‌کند. من مخالف تحریم TikTok هستم. من فکر می کنم این متمم اول را نقض می کند. پل می‌گوید، من فکر می‌کنم که در مواردی که یک شرکت توسط دولت هدف قرار می‌گیرد، این ممنوعیت در صورت‌حساب‌ها را نیز نقض می‌کند.

سایر قانونگذاران ادعاهایی مبنی بر اینکه ممنوعیت TikTok خلاف قانون اساسی است را رد می کنند. مارکو روبیو، نایب رئیس کمیته اطلاعات سنا و جمهوری خواه فلوریدا، می‌گوید: «ما سخنرانی شرکت را تنظیم نمی‌کنیم، بلکه نحوه استفاده از داده‌هایش و مالکیت آن را در مورد چگونگی ایجاد آسیب‌پذیری امنیت ملی تنظیم می‌کنیم.

با در دست داشتن سنا در دست دموکرات‌ها و کنترل مجلس نمایندگان توسط جمهوری‌خواهان، TikTok یکی از معدود حوزه‌هایی است که به نظر می‌رسد دو مجلس با آن موافق هستند.

سناتور لیندسی گراهام، جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی، می‌گوید: «TikTok در ساختار فعلی‌اش غیرقابل قبول است. من می خواهم ساختاری ارائه کنم که مردم بتوانند از خدمات لذت ببرند، مانند 100 میلیون نفر، و نه اینکه چین کمونیست را قدرتمند کند. این نتیجه مطلوب من است.»

با متوقف شدن اقدامات گسترده‌تر حفظ حریم خصوصی داده‌ها در کنگره و لغو اقدامات ضدانحصاری توسط اکثریت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، TikTok تبدیل به یک غول فناوری بزرگ برای هر دو طرف شده است. و هر دو طرف با آن خوب به نظر می رسند – حداقل در حال حاضر. کریشنامورتی می‌گوید: «دلیل اینکه این مکان خوبی برای شروع است، این است که همه ما موافق هستیم. ممکن است درباره اینکه کدام شرکت‌های آمریکایی داده‌های ما را بهتر مدیریت می‌کنند، اختلاف نظر داشته باشید، اما هیچ‌کس مخالف این نیست که حزب کمونیست چین نباید به داده‌های خصوصی ما دسترسی داشته باشد.»