TestGPT، یک ابزار هوش مصنوعی مولد برای اطمینان از یکپارچگی کد، برای نسخه بتا منتشر شده است


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بدانید


امروز، Codium AI مستقر در تل آویو نسخه بتا راه حل یکپارچگی کد مبتنی بر هوش مصنوعی خود را با نام TestGPT منتشر کرد. مدل TestGPT که برای کمک به توسعه‌دهندگان در آزمایش کدشان طراحی شده است، پیشنهادات مجموعه آزمایشی نرم‌افزاری تولید شده خودکار را برای توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند تا کدنویسی و اسکن اشکال را سرعت بخشند، که با پایتون و جاوا اسکریپت شروع می‌شود.

Codium به توسعه دهندگان کمک می کند تا فرآیند ایجاد آزمون بسیار مهم را خودکار کنند. این شرکت گفت که ۱۱ میلیون دلار سرمایه اولیه برای توسعه این مدل هوش مصنوعی دریافت کرده است.

هزینه اشتباه گرفتن نرم افزار

پتانسیل چنین ابزاری قابل توجه است. در سال 2020، هزینه خطاهای نرم افزاری تنها در ایالات متحده 2 تریلیون دلار بود و بسیاری از شرکت ها کیفیت نرم افزار خود را زیر سوال بردند. خطاها در طول چرخه عمر توسعه نرم افزار منتشر می شوند و هزینه پرداختن به آنها ترکیب می شود. اما تست نرم افزار فرآیندی پر زحمت و زمان بر است.

ایتامار فریدمن و ددی کردو با رهبری تیم‌های محصول و تحقیق و توسعه در شرکت‌هایی مانند علی‌بابا کلود، این چالش‌ها را درک کردند. پیشینه‌های توسعه نرم‌افزار، یادگیری ماشین و مدیریت محصول، آن‌ها را در مورد پتانسیل مدل‌های زبان بزرگ هوش مصنوعی (LLM) برای اعتبارسنجی تست نرم‌افزار متقاعد کرد و آنها هوش مصنوعی Codium را در سال 2022 ساختند.

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

TestGPT درد آزمایش را کاهش می دهد

فریدمن، بنیانگذار و مدیر عامل Codium گفت: به عنوان یک توسعه دهنده، آزمایش کد شما مهم است. جدا از یافتن باگ‌ها، بینش ارزشمندی در مورد کدتان به شما می‌دهد و به شما امکان می‌دهد بدانید با هدفی برنامه‌نویسی می‌کنید.»

او گفت که نوشتن موارد آزمایشی غیر پیش پا افتاده خسته کننده و خسته کننده است. “گاهی اوقات حتی از نوشتن تست متنفر هستید، اما جایگزینی که اجازه دهید یک اشکال وارد تولید شود، می تواند یک فاجعه باشد.”

اولین ابزار Codium یک برنامه افزودنی IDE (محیط توسعه یکپارچه) است که فرآیند تکراری تولید تست ها و سپس تغییر کد بر اساس نتایج آن تست ها را امکان پذیر می کند. این تعامل با توسعه‌دهنده به ابزار کمک می‌کند تا کد را بهتر درک کند و تست‌های دقیق‌تر و معنی‌داری را تولید کند، در حالی که توسعه‌دهنده را برای نوشتن کد بهتر راهنمایی می‌کند.

این شرکت ادعا می‌کند که توسعه‌دهندگانی که از هوش مصنوعی Codium استفاده می‌کنند، می‌توانند انتظار داشته باشند که باگ‌ها را پیدا کنند و بینش ارزشمندی در مورد کد خود به دست آورند و کیفیت و عملکرد نرم‌افزار خود را بهبود بخشند.

یکپارچگی کد بیشتر برای توسعه سریعتر

مانند ChatGPT، Copilot و سایر ابزارهای توسعه دهنده مولد، سیستم TestGPT از مدل های هوش مصنوعی مولد بهره برداری می کند. اما به گفته فریدمن، TestGPT بر تأیید صحت کد در مقابل مشخصات مورد نظر متمرکز است. هدف از آن فعال کردن یکپارچگی کد بالا است تا توسعه دهندگان بتوانند سریعتر توسعه دهند.

>>پوشش مداوم هوش مصنوعی مولد VentureBeat را دنبال کنید<<

فریدمن گفت: «بهترین روش‌های آزمایش را در فرآیند تحریک خود تعبیه می‌کند و یک سری مراحل پیش و پس از پردازش را برای اطمینان از نتایج با کیفیت بالا انجام می‌دهد.

Codium در حال حاضر به عنوان یک افزونه برای IDE های محبوب مانند VS Code و PyCharm در دسترس است. پوشش IDE ها و زبان های برنامه نویسی بیشتر و همچنین پشتیبانی از ویژگی ها و همکاری های اضافی برنامه ریزی شده است. این شرکت گفت که Codium از زمان انتشار بسته آلفا در ژانویه 2023 توسط هزاران کاربر نصب شده است.

در آینده، Codium AI قصد دارد با هدف تداوم اطمینان از یکپارچگی کد بالا، توسعه و ادغام در سایر بخش‌های چرخه عمر توسعه نرم‌افزار را گسترش دهد. انتظار می‌رود این توسعه شامل مدیریت داده‌های تست و آزمایش، یکپارچه‌سازی CI/CD، رفع خودکار اشکالات، پیشنهادات بهبود کد و فعال‌سازی نسل بعدی توسعه مبتنی بر آزمایش باشد.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.