آمازون لونا به بریتانیا، آلمان و کانادا گسترش می یابد


در اجلاس GamesBeat 2023 در 22 تا 23 می با رهبران برتر بازی در لس آنجلس ارتباط برقرار کنید. اینجا ثبت نام کنید.


آمازون امروز اعلام کرد که سرویس بازی ابری خود Luna را به سه کشور جدید گسترش می دهد. اکنون در بریتانیا، آلمان و کانادا در دسترس است. این اولین بار است که این سرویس در خارج از ایالات متحده راه اندازی می شود. علاوه بر خود سرویس، کنترلر لونا در کشورهای ذکر شده نیز موجود است.

همانطور که در وبلاگ شرکت توضیح داده شده است، Luna به کاربران اجازه می دهد تا بازی های خود را در دستگاه های غیر بازی مانند Fire TV انجام دهند. مشترکین Prime مجموعه‌ای از بازی‌ها را دارند که می‌توانند به صورت رایگان در Luna بازی کنند، در حالی که این سرویس کانال‌های دیگری مانند Luna+، Ubisoft+ و کانال Jackbox را نیز ارائه می‌دهد. مشترکین همچنین به گزینه های Co-op Luna Couch و پخش Twitch دسترسی دارند.

اریک سارنیو، معاون آمازون دستگاه‌های بین‌المللی، در بیانیه‌ای گفت: «با آمازون لونا، با ارائه دسترسی فوری به بازی‌های با کیفیت کنسول در دستگاه‌هایی که مشتریان از قبل دارند، بازی را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کنیم. گیمرها در ایالات متحده در سال گذشته از Luna لذت برده‌اند، بنابراین ما خوشحالیم که اکنون خدمات را به مشتریان در کانادا، آلمان و بریتانیا گسترش دهیم.

خود آمازون اخیراً اعلام کرده است که 9000 کارگر از جمله 400 نفر را در توییچ اخراج می کند. این علاوه بر 18000ی است که در اوایل امسال کاهش داده بود. گفته می شود، کارمندانی که در Luna کار می کردند از جمله افرادی بودند که سال گذشته از این کسب و کار حذف شدند.

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. خواه مقالات ما را می خوانید، به پادکست های ما گوش می دهید یا ویدیوهای ما را تماشا می کنید، GamesBeat به شما کمک می کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.