اگر ایالات متحده TikTok را ممنوع کند، WeChat ممکن است بعدی باشد


این پلتفرم همچنین به نظر می رسد در برابر سانسور و دستکاری الگوریتمی آسیب پذیر باشد. در این ماه، یکی از مدیران شرکت آشکارا گفت که آنها الگوریتم برنامه را برای ارسال محتوا در TikTok لغو کرده‌اند و گزارش شده است که این پلتفرم محتوای کاربران مبتلا به سندرم داون، اوتیسم و ​​سایر ناتوانی‌ها و همچنین کاربرانی را که «فقیر یا زشت» می‌دانند سرکوب می‌کند. ” ناظران برنامه همچنین ویدیوهای میدان تیان‌آن‌من و استقلال تبت را سانسور کرده‌اند، به این معنی که نسخه چینی داستان به کاربران آمریکایی ارائه می‌شود. این جنبه ها هستند که پرچم قرمز را برای کارشناسان اطلاعات نادرست و امنیت سایبری برافراشته است.

آدام مار می‌گوید: «چیزهایی که من را در شب بیدار نگه می‌دارند، درک چیزهای سخت‌تر هستند – مجموع، تصویر بزرگ‌تر، تبلیغات – چیزهایی که می‌توان در مقیاس انجام داد تا یک یا دو تیکه کل جمعیت را جابجا کند.» یک مامور ویژه سایبری سابق FBI و افسر ارشد امنیت اطلاعات در Arctic Wolf، یک شرکت امنیت سایبری در Eden Prairie، مینه‌سوتا، افزود که «مدل‌های روان‌شناختی و ماهیت تعاملی» برنامه‌هایی مانند TikTok فضایی برای دستکاری سیاسی نیز باقی می‌گذارد.

مورین شاناهان، مدیر ارتباطات شرکت‌های جهانی در TikTok، گزارش‌هایی مبنی بر سانسور اطلاعات توسط این اپلیکیشن را تکذیب کرد و گفت: «TikTok رویه‌هایی را که شما ادعا می‌کنید اجازه نمی‌دهد و هر کسی می‌تواند همین امروز به اپلیکیشن مراجعه کند و محتوایی را پیدا کند که منتقد دولت چین است. ”

اینکه آیا نگرانی های دولت در مورد سانسور برای توجیه ممنوعیت این سرویس کافی است یا اینکه کاربران متوسط ​​​​با خطر فوری روبرو هستند، مشخص نیست.

داکوتا کری، یکی از همکاران مرکز جهانی چین شورای آتلانتیک و مشاور در گروه کربس استاموس، یک شرکت مشاوره امنیت سایبری در واشنگتن، می‌گوید: «من فکر می‌کنم منصفانه است که بگوییم که گفتگو بر اساس ترس انجام می‌شود.» تجربه اصلی در این زمینه گفتگو ترس است آیا ما در معرض نفوذی هستیم که از آن اطلاعی نداریم؟ آیا این یک حمله است؟ من فکر نمی کنم که اتخاذ تصمیمات سیاسی از محل ترس منجر به تصمیمات خوب شود.»

تحلیلگران خاطرنشان می کنند که استانداردهای دوگانه نیز در بحث پیرامون حفاظت از داده ها وجود دارد. همه این کار را انجام می دهند – نه فقط TikTok. فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت، گوگل، شما آن را نام ببرید. مار می‌گوید: اگر برای یک سرویس شگفت‌انگیز پولی پرداخت نمی‌کنید، پس بخشی از محصول هستید، و بخشی از محصول بودن به این معنی است که اطلاعات شما گرفته شده و کسب درآمد می‌شود.

دلیل اینکه TikTok، از میان همه برنامه های متعلق به چین، با چنین فشار شدیدی مواجه شده است، عمدتاً به دلیل مقیاس و گستردگی آن است. مار می‌گوید: «تفاوت زیادی بین TikTok و سایرین وجود دارد. با وجود اینکه تیک‌تاک در 20 مورد برتر قرار دارد، لویاتان است.

اما، تحلیلگران می گویند، اگر ممنوعیت TikTok ادامه یابد، احتمال زیادی وجود دارد که وی چت بعدی باشد.

کوچیانی می‌گوید که ممنوعیت این پلتفرم در ایالات متحده «یک اقدام بسیار تشدیدکننده خواهد بود» و می‌تواند روابط با چین را بدتر کند. و ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

کوچیانی می‌گوید: «این امر ارتباطات بین‌المللی را سخت‌تر و احتمالاً گران‌تر می‌کند. کاربران WeChat در حوزه‌های قضایی ممنوعه باید برای دور زدن این ممنوعیت به VPN متوسل شوند – یا خانواده‌ها و مخاطبین آنها باید از VPN برای دور زدن سانسور چینی در برنامه‌های خارجی مانند WhatsApp و Facebook استفاده کنند.

در نیویورک، این چیزی است که ژو نگران آن است – پدر و مادرش از روی هوس قطع شده اند. ژو می‌گوید: «من فکر می‌کنم که وجود نگرانی‌های امنیتی درست است… اما من همچنین فکر نمی‌کنم که ممنوعیت کامل آن وجود داشته باشد – این راه درستی برای نزدیک شدن به چیزها نیست. منظورم این است که هر برنامه ای می تواند داده ها را جمع آوری کند. تا کجا می رسد؟ مانند هر کشور غیر دوست ایالات متحده؟ فقط پیامدهای زیادی دارد.»

او می‌گوید که این ممنوعیت برای نسل‌های قدیمی‌تر ویران‌کننده خواهد بود و افزود که این ممنوعیت آنها را از «اکوسیستم» خانواده، دوستان و کسب‌وکارهایی که بین ایالات متحده و چین مستقر هستند حذف می‌کند.

ما… احتمالاً می‌توانیم چیزی را کشف کنیم و به آنها یاد بدهیم که حداقل با ما در تماس باشند، اما فقط منابع اصلی ارتباط و سرگرمی را از آنها حذف کنیم؟ ژو گفت که برای آنها سخت خواهد بود. “این فقط مردم چین نیستند، بلکه مردم اینجا هستند.”