برای ربات‌های باهوش‌تر، فقط انسان‌ها را اضافه کنید


از راه دور یک فیزیکی به گفته Sanctuary AI مستقر در ونکوور کانادا، ربات می تواند در آینده به شغل مهمی تبدیل شود. این شرکت همچنین بر این باور است که این ممکن است راهی برای آموزش ربات‌ها برای انجام وظایفی که در حال حاضر به خوبی خارج از دسترس (مکانیکی) آنها هستند، فراهم کند و ماشین‌ها را با حس فیزیکی جهان آغشته کند. .

روبات های صنعتی قدرتمند، دقیق و عمدتاً سرسختانه احمق هستند. آنها نمی توانند نوع دقت و پاسخگویی مورد نیاز برای انجام وظایف دستکاری ظریف را اعمال کنند. تا حدودی به همین دلیل است که استفاده از ربات ها در کارخانه ها هنوز نسبتاً محدود است و همچنان به ارتشی از کارگران انسانی نیاز دارد تا تمام قطعات بیهوده را در روده آیفون ها جمع کنند.

اما زمانی که چنین کاری برای انسان ها چیزی نیست، چرا از پیچیدگی تلاش برای طراحی الگوریتمی برای انجام آن کار صرف نظر نکنیم؟

در اینجا یکی از روبات های Sanctuary – نیمه بالایی یک انسان نما – است که طیف وسیعی از کارهای دستکاری پیچیده را انجام می دهد. در خارج از صفحه، انسانی که هدست واقعیت مجازی و دستکش های مملو از حسگر به تن دارد، از راه دور با ربات کار می کند.

Sanctuary اخیراً اولین آزمایش «دنیای واقعی» یکی از ربات‌های خود را با کار کردن یک انسان نما مانند این در فروشگاهی نه چندان دور از دفتر مرکزی استارت آپ انجام داد. این شرکت معتقد است که ایجاد امکان انجام کارهای فیزیکی از راه دور می تواند به رفع کمبود نیروی کار که امروزه بسیاری از شرکت ها شاهد آن هستند کمک کند.

همانطور که در مورد آن نوشته‌ام، برخی از روبات‌ها وقتی گیر می‌کنند از راه دور کمک می‌گیرند. محدودیت‌های هوش مصنوعی به این معنی است که روبات‌هایی که در رستوران‌ها، دفاتر و خیابان‌ها به عنوان قاطرهای تحویل‌دهنده کار می‌کنند، در موقعیت‌های غیرعادی از بین می‌روند. برای مثال، دشواری رانندگی کاملاً خودمختار به این معنی است که برخی از شرکت‌ها در تلاش هستند تا کامیون‌های کنترل از راه دور را در جاده‌ها قرار دهند.

بنیانگذاران Sanctuary، Geordie Rose و Suzanne Gilbert، Kindred را اداره می‌کردند، شرکت دیگری که عملیات از راه دور رباتیک انجام می‌داد و در سال 2020 توسط Ocado خریداری شد، یک شرکت سوپرمارکت در بریتانیا که به طور گسترده از اتوماسیون استفاده می‌کند. در این ویدیو این زوج در مورد تاریخچه و برنامه های شرکت برای آینده صحبت می کنند.

هدف در نهایت استفاده از داده‌های انسان‌هایی است که از راه دور روبات‌ها را اداره می‌کنند تا به الگوریتم‌ها آموزش دهند تا وظایف بیشتری را به‌طور مستقل انجام دهند. گیلبرت، مدیر ارشد فناوری Sanctuary، معتقد است که دستیابی به هوش انسانی در ماشین‌ها مستلزم تعامل و یادگیری از دنیای فیزیکی است. (با عرض پوزش، ChatGPT.)

سیستم عملیات از راه دور ALOHA.با حسن نیت از تونی ژائو/UC برکلی

برای اینکه انسان‌ها به ربات‌ها در کار از راه دور کمک کنند، ممکن است نیاز به توسعه هوش مصنوعی برای تسهیل همکاری بین فرد و ماشین باشد. چلسی فین، استادیار دانشگاه کالیفرنیا برکلی، اخیراً جزئیات یک پروژه تحقیقاتی جذاب را به اشتراک گذاشته است که شامل استفاده از یادگیری ماشینی برای اجازه دادن به بازوهای ربات ارزان قیمت از راه دور برای کار روان و دقیق است. این فناوری ممکن است کارکرد ربات‌ها از راه دور را برای موقعیت‌های بیشتر برای انسان آسان‌تر کند.

فکر نمی‌کنم از دور کار کردن با یک ربات در تمام طول روز لذت زیادی ببرم، به خصوص اگر بدانم آن ربات روزی برمی‌گردد و مرا از در بیرون می‌زند. اما ممکن است کار از خانه را برای افراد بیشتری امکان پذیر کند و همچنین انواع خاصی از مشاغل را به طور گسترده در دسترس قرار دهد. از طرف دیگر، ممکن است به تازگی نگاهی اجمالی به آینده ای بالقوه دیستوپیایی در محل کار داشته باشیم.

این نسخه ای از خبرنامه Fast Forward WIRED است، ارسال هفتگی از آینده توسط Will Knight، که در حال بررسی پیشرفت های هوش مصنوعی و سایر فناوری هایی است که زندگی ما را تغییر می دهد.