ارباب حلقه ها: گولوم به شما اجازه می دهد در سایه ها پنهان شوید و ضربه بزنید


در اجلاس GamesBeat 2023 در 22 تا 23 می با رهبران برتر بازی در لس آنجلس ارتباط برقرار کنید. اینجا ثبت نام کنید.


در فانتزی، جادوگر یا شوالیه قهرمان بودن جایی است که عمل انجام می شود. اما گاهی اوقات شما با بودن یک چیز بزدل که در سایه ها می چرخد، دیدگاه متفاوتی پیدا می کنید.

ما شاهد لذت بردن بازیکنانمان از این دیدگاه دوم در The Lord of the Rings: Gollum خواهیم بود. این یک بازی ویدیویی جدید است که بر اساس کارهای جی آر آر تالکین ساخته شده است و در توسعه دهنده Daedalic Entertainment و مالک و ناشر آن Nacon در دست ساخت است. آنها متعهد شده‌اند که بازی‌ای را ارائه کنند که به دیدگاه تالکین احترام بگذارد.

اما به جای بازی در نقش آراگورن دلیر یا گندالف دانا، در نقش گولوم بازی می کنید، موجودی که تنها به عنوان نوعی پیک واسطه برای یکی از بزرگترین گنجینه های سرزمین میانه مهم می شود. که در هابیت و ارباب حلقه ها، چشم انداز قهرمانان گلوم شرور را می بینیم که از دزدی و قتل در تاریکی خوشحال است. اما این بازی شما را به عنوان ضدقهرمان Gollum بازی می کند.

من نگاهی کوتاه به عنوان اکشن ماجراجویی از طریق یک نسخه نمایشی پیش نمایش با Daedalic کردم. گولوم همان موجود غیراخلاقی است که ما از پس زمینه شخصیت رقت انگیز انتظارش را داشتیم. اما ما می آموزیم که از طریق آژانس خود او است که گولوم به شخصیت مهمی تبدیل می شود، که بین روشنایی و تاریکی مبارزه می کند، که داستان او را با داستان حماسی بسیار جالب می کند.

رویداد

GamesBeat Summit 2023

در تاریخ 22 تا 23 می به انجمن GamesBeat در لس آنجلس بپیوندید. از باهوش ترین ذهن های صنعت بازی می شنوید تا به روز رسانی های خود را در مورد آخرین پیشرفت ها به اشتراک بگذارند.

اینجا ثبت نام کنید

داستان پس زمینه بازی

تمام امتداد برج مراقبت.
تمام امتداد برج مراقبت.

امیدوارم به زودی بفهمیم که آیا Daedalic می تواند انتظارات طرفدارانی را که با وجود سه تاخیر در زمان عرضه، مشتاقانه می خواستند بازی را انجام دهند، برآورده کند. برای اولین بار قرار بود این عنوان در سال 2021 عرضه شود، اما همه گیر شدن آسیب دید. اکنون برای بهار یا تابستان 2023 است. The Lord of the Ring: Gollum برای رایانه های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری X|S و نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

در سال 2019، Daedalic Entertainment همکاری خود را با Middle-earth Enterprises، بخشی از شرکت Saul Zaentz اعلام کرد. The Lord of the Rings: Gollum قرار بود اولین بازی ویدیویی باشد که از این شراکت متولد می‌شود و امکان تجربه‌های جدید بیشتری در آینده وجود دارد.

سپس Daedlic مستقر در هامبورگ آلمان توسط Nacon در فوریه 2022 خریداری شد. در همین حال، عرضه بازی سه بار به تعویق افتاد. اما خوشحالم که آنها به آن پایبند بودند زیرا داستان Gollum ناگفته است و توسعه دهندگان این شانس را دارند که ما را در ادامه داستان با نگاهی تازه پر کنند.

پیش نمایش

گولوم در نور.
گولوم در نور.

ما برای اولین بار با گولوم که قبلاً در زندگی خود با نام اسماگول شناخته می شد، در رمان های غارهای کوه های مه آلود ملاقات می کنیم، جایی که او سعی می کند هابیت بیلبو بگینز را فریب دهد تا غذای بعدی گولوم باشد. در عوض، بگینز حلقه ای را پیدا می کند که متعلق به گولوم است و بگینز را به موقع نامرئی می کند. این انگشتر جادویی، که واقعاً مال گولوم نیست، به وسواس گولوم و «گرانبها» او، منبع فساد او تبدیل شده است. بنابراین گولوم جرأت می کند تاریکی غارها را ترک کند و بگینز را تعقیب کند تا حلقه را پس بگیرد. اما معلوم شد که این حلقه یگانه است و همه در سرزمین میانه آن را می خواهند.

دانستن لور کمک می کند، اما برای بازی نیازی به دانستن آن نیست. شما به عنوان گلوم سفری خطرناک را آغاز می کنید و آنچه را که برای شما ارزشمند است تعقیب می کنید. من از کوه های موردور پر از اورک های خطرناک شروع کردم. و من باید بالا می رفتم، می پریدم و مخفیانه از خطرات یا نقاط سودمند عبور می کردم.

گلوم کجاست؟
گلوم کجاست؟

گولوم ماهر و حیله گر است و از یک شخصیت دوپاره دریده است. این شما هستید که تصمیم می گیرید به سمت تاریک تر گولوم تسلیم شوید یا به اشاره ملایم تر اسماگول اعتماد کنید. شما می توانید انتخاب کنید که شر باشید یا اخلاقی. اگر اورک های شیطانی شما را کشف کنند، به راحتی اعزام می شوید و کشته یا اسیر می شوید. بنابراین شما به سایه ها می چسبید و در صورت لزوم ضربه می زنید. می توانید در میان علف های هرز بلند پنهان شوید و از کنار نگهبانان تنبل بگذرید. اما شما باید مراقب جاسوسان غیرمنتظره باشید، مانند کلاغ هایی که به ارباب تاریکی گزارش می دهند.

نیروهای خیر در میان الف ها، مردان و گندالف، و نیروهای شر مانند اورک ها، حلقه ها، سائورون و شلوب عنکبوت وجود دارند. اما از نظر گولوم، همه آنها فقط موجودات بدی هستند که قصد دارند به او آسیب برسانند یا در تلاش او برای گرانبها مانع شوند.

سبک هنری با فیلم های پیتر جکسون متفاوت است، اما هنرمندان کار خوبی انجام می دهند و چشمان برجسته و غول پیکر گولوم را به تصویر می کشند. شاید این بخش مورد علاقه من از هنر بود.

شما بخش‌هایی از سرزمین میانه را که قبلاً ندیده‌ایم و همچنین مکان‌های آشنا را کاوش می‌کنید. من در منطقه‌ای بازی کردم که به نظر می‌رسید قلعه‌ای کوهستانی در قلمرو Sauron’s Mordor است که برای راه‌اندازی جنگ حلقه آماده می‌شود. در بخشی از بازی، گولوم اسیر الف های چوبی در جنگل میرک وود بود. در نقطه ای دیگر، او توسط اورک ها در نزدیکی Cirith Ungol و عنکبوت غول پیکر شکار می شد.

گولوم در تاریکی.
گولوم در تاریکی.

بازجویی توسط گاندالف جادوگر ترسناک (از دید گولوم) را تجربه کردم و این روند بیشتر در مورد گولوم و نحوه رفتار و انتخاب او به من گفت. بنابراین باید به این تصور عادت کنید که با شخصیتی بازی می کنید که هدف اصلی او زنده ماندن است و هر چیزی را که مانع بازیابی حلقه می شود را بکشید. کمی شبیه رمان گرندل است که نشان می‌دهد هیولایی که توسط قهرمان بئوولف کشته می‌شود، چگونه است. این یک دیدگاه تازه است و من به دنبال دیدن آن در آینده هستم.

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. خواه مقالات ما را می خوانید، به پادکست های ما گوش می دهید یا ویدیوهای ما را تماشا می کنید، GamesBeat به شما کمک می کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.