MVision AI بودجه 5.8 میلیون دلاری برای سرعت بخشیدن به برنامه ریزی درمان سرطان به دست آورد


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بدانید


تصویربرداری پزشکی فنلاندی و استارت‌آپ هوش مصنوعی MVision AI ماموریت دارد تا روند برنامه‌ریزی درمان سرطان را سرعت بخشد و در عین حال مراقبت‌های با کیفیت بالا را ارائه دهد. رویکرد آن نیازمند ابزارهای تقسیم‌بندی خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی است که به آن امکان می‌دهد گردش کار برنامه‌ریزی درمان پرتودرمانی بسیار مهم را ساده‌تر کند. امروز، این شرکت اعلام کرد که 5.85 میلیون دلار (5.4 میلیون یورو) در تامین مالی پس از بذر تامین کرده است.

محمود الحسن، بنیانگذار و مدیر اجرایی MVision، به VentureBeat گفت، در مقایسه با برنامه ریزی درمان دستی، که اغلب به دو تا سه هفته انتظار اضطرابی قبل از شروع برنامه ریزی درمان رادیوتراپی نیاز دارد، اتوماسیون MVision درمان یک روزه را امکان پذیر می کند.

صرفه جویی در زمان در اینجا بسیار مهم است. آژانس بین المللی تحقیقات سرطان تخمین می زند که تعداد بیماران تحت درمان با رادیوتراپی تا سال 2040 به بیش از 29 میلیون نفر خواهد رسید.

مدل تقسیم‌بندی هوش مصنوعی ما اسکن‌های CT و MRI را به عنوان ورودی دریافت می‌کند و حجم‌های سه بعدی از اندام‌ها و تومورها را تولید می‌کند. از این رو، وظایف دستی رادیو انکولوژیست ها را خودکار می کند. به طور معمول این کارهای دستی برای هر بیمار 30 دقیقه تا 90 دقیقه طول می کشد. حسن گفت: MVision این کار را در چند دقیقه خودکار می‌کند.

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

تقسیم بندی خودکار برای درمان شخصی تر سرطان

ابزار تقسیم‌بندی خودکار این شرکت، یک برنامه درمانی شخصی‌تر را امکان‌پذیر می‌کند و بهترین شیوه‌ها را برای به حداقل رساندن دوز تشعشعی که اندام‌های سالم در معرض آن قرار می‌گیرند، اعمال می‌کند. به طور کلی، هدف آن استانداردسازی کیفیت مراقبت جهانی سرطان و بهبود تصمیم گیری بالینی از طریق ابزارهای پشتیبانی تصمیم مبتنی بر ابر است.

مدل‌های تقسیم‌بندی هوش مصنوعی MVision با جمع‌آوری داده‌های تصویری از شرکای بالینی توسعه داده شد. این پلت فرم دارای یک ویژگی تقسیم خودکار با علامت CE و پاکسازی شده توسط FDA برای برنامه ریزی رادیوتراپی است.

این شرکت قصد دارد ویژگی های بیشتری را برای یک سرویس برنامه ریزی و تقسیم بندی کامل برای تصاویر MR منتشر کند.

طبق ارزیابی Sociedad Española de Oncologia Radioterapica در مادرید، اسپانیا، فناوری MVision AI به طور قابل توجهی به کاهش زمان کانتورینگ و افزایش مراقبت از بیمار با کوتاه کردن زمان انتظار کمک کرده است. ترسیم کانتور به بخشی از برنامه ریزی درمان اشاره دارد که در آن تومورها همراه با اندام های مجاور در معرض خطر سمیت بالقوه تشعشع مشخص می شوند.

تشویق نتایج اولیه از MVision AI

پس از پیاده سازی MVision AI، گزارش شد که 44 درصد از اسکن های سرطان سینه آماده برنامه ریزی در همان روز است. بدون MVision AI، تنها 10 درصد از اسکن ها برای برنامه ریزی در همان روز آماده بودند.

MVision در سال 2017 توسط حسن، سعد الله اکرم و Jarkko Niemelä با هدف تغییر رادیوتراپی با استفاده از فناوری خلاقانه AI تأسیس شد. این ایده زمانی به ذهن حسن رسید که در یک جلسه آموزشی بالینی در زمانی که برای یک فروشنده بزرگ سیستم های رادیوتراپی کار می کرد، شرکت می کرد. در طول جلسه، او با چالش کانتور کردن دستی اندام ها از سی تی اسکن مواجه شد و به پتانسیل هوش مصنوعی برای ساده سازی فرآیند پی برد.

حسن با پیوستن اکرم و نیملا، که هر دو مهندس نرم‌افزار با تجربه هستند، و همچنین یک فیزیکدان پزشکی و یک دانشمند تحقیقاتی هوش مصنوعی هستند، تصمیم گرفت تا درمان رادیولوژی را با استفاده از هوش مصنوعی بهبود بخشد.

از آن زمان، MVision به تیمی متشکل از 30 متخصص با پیشینه گسترده در صنعت پزشکی و تحقیقات هوش مصنوعی تبدیل شده است. این شرکت گفت که فناوری آن برای درمان بیش از 100000 بیمار سرطانی در 14 کشور استفاده شده است، با کاهش قابل توجه زمان انتظار در بسیاری از مراکز، از جمله دپارتمان انکولوژی رادیویی Gainesville، دانشگاه فلوریدا.

حسن گفت که سرمایه گذاری جدید برای تحقیق و توسعه راه حل های جدید برای تسریع برنامه ریزی درمانی برای رادیوتراپی و ایجاد یک پلت فرم جهانی مقیاس پذیر مبتنی بر ابر برای درمان سرطان استفاده خواهد شد.

ما همچنین به دنبال گسترش بیشتر و ارائه راه حل هستیم [to] بیماران بیشتری در سطح جهان هستند. ماموریت ما ایجاد یک پلت فرم ابری مقیاس پذیر جهانی برای یک سیستم پشتیبانی تصمیم گیری بالینی برای مراقبت از سرطان است.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.