OpenAI ChatGPT را یک شبه با اضافه شدن افزونه ها به یک پلتفرم تبدیل می کند


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بدانید


OpenAI امروز پشتیبانی خود از پلاگین های شخص ثالث جدید برای ChatGPT را اعلام کرد و در حال حاضر توییتر در مورد پلتفرم بازی بالقوه این شرکت سروصدا کرده است.

در یک پست وبلاگ، این شرکت اعلام کرد که این افزونه ها “ابزارهایی هستند که به طور خاص برای مدل های زبانی طراحی شده اند که ایمنی را به عنوان یک اصل اصلی دارند و به ChatGPT کمک می کنند تا به اطلاعات به روز دسترسی پیدا کند، محاسبات را اجرا کند یا از خدمات شخص ثالث استفاده کند.”

نشانه ای از تسلط روزافزون OpenAI

این اعلامیه به سرعت توسط مردم به عنوان سیگنالی از جاه طلبی های OpenAI برای تسلط بیشتر خود با تبدیل ChatGPT به یک پلت فرم توسعه دهنده دریافت شد.

مارکو ماسکورو، بنیانگذار Fellow AI در توییتی نوشت: OpenAI ChatGPT را به عنوان یک بازی پلتفرم می بیند.

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

و @gregmushen توییت کرد: “من فکر می کنم معرفی افزونه ها به ChatGPT یک تهدید برای فروشگاه App است. این یک پلتفرم جدید با روش های جدید کسب درآمد ایجاد می کند.

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI در به اشتراک گذاشتن این اعلامیه توییت کرد: «ما در حال عرضه پلاگین های ChatGPT خود هستیم. شما می توانید پلاگین هایی را برای کمک به کارهای مختلف نصب کنید. ما از دیدن آنچه که توسعه دهندگان ایجاد می کنند هیجان زده هستیم!»

او گفت که OpenAI یک پلاگین مرور وب و یک پلاگین اجرای کد ارائه می دهد. او افزود که این شرکت در حال منبع باز کد برای یک افزونه بازیابی است.

او گفت که این افزونه ها “هنوز بسیار آزمایشی” هستند، اما اظهار داشت که “ما فکر می کنیم چیزی عالی در این مسیر وجود دارد. این یک ویژگی به شدت درخواست شده است.

پلاگین های ChatGPT: نقطه عطف اصلی در توسعه چت هوش مصنوعی

OpenAI اعلام کرد که توسعه دهندگان پلاگین که از لیست انتظار شرکت دعوت شده اند می توانند از اسناد آن برای ساختن یک افزونه برای ChatGPT استفاده کنند. اولین پلاگین ها قبلا توسط شرکت هایی از جمله Expedia، Instacart، Kayak، OpenTable و Zapier ایجاد شده اند.

طبق گفته Expedia، افزونه جدید آنها برنامه ریزی سفر را برای کاربران ChatGPT ساده می کند. یکی از نمایندگان مطبوعات در ایمیلی گفت: «تا به حال، ChatGPT می‌توانست تشخیص دهد که چه کاری انجام دهد و کجا بماند، اما نمی‌توانست به مسافران کمک کند تا خرید و رزرو کنند.

اکنون، هنگامی که یک مسافر افزونه Expedia را فعال می‌کند، می‌تواند برنامه سفر ایجاد شده از طریق گفتگو با ChatGPT را با اطلاعاتی که توسط داده‌های سفر Expedia از جمله در دسترس بودن زمان واقعی و قیمت پروازها، هتل‌ها، اجاره تعطیلات، فعالیت‌ها و اجاره ماشین وقتی آماده رزرو شدند، به Expedia فرستاده می‌شوند، جایی که می‌توانند وارد سیستم شوند تا گزینه‌های شخصی‌شده با آنچه ترجیح می‌دهند، و همچنین تخفیف‌های اعضا، جوایز وفاداری و موارد دیگر را ببینند.

این به روز رسانی نقطه عطفی در توسعه چت هوش مصنوعی به عنوان بستری برای دسترسی و تعامل با اینترنت است. ChatGPT نه تنها یک سرویس ارائه می کند، بلکه در حال ایجاد یک اکوسیستم است که در آن توسعه دهندگان می توانند پلاگین های خود را به نفع کاربران ایجاد و توزیع کنند. این شبیه همان چیزی است که اپ استور اپل با اجازه دادن به برنامه های شخص ثالث در دستگاه های خود، صنعت موبایل را متحول کرد. ویژگی افزونه ChatGPT می تواند به طور بالقوه فرصت ها و بازارهای جدیدی را برای چت هوش مصنوعی در آینده باز کند.

OpenAI گفت که آنها شروع به گسترش دسترسی آلفای افزونه به کاربران و توسعه دهندگان از لیست انتظار خود خواهند کرد و قصد دارند دسترسی در مقیاس بزرگتر را “به مرور زمان” گسترش دهند.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.