TikTok برای اینفلوئنسرها برای شرکت در رالی Pro-TikTok در دی سی هزینه پرداخت کرد


جلوتر از TikTok شهادت موردانتظار مدیرعامل شو زی چو در مجلس نمایندگان ایالات متحده امروز، شرکت فن آوری متخاصم یک مطبوعات کامل در دادگاه در کاپیتول هیل برگزار کرد. این شامل پرداخت هزینه برای رودررو شدن تأثیرگذاران TikTok با قانونگذاران ایالتی خود، کارکنان آنها و روزنامه نگاران بود – و البته، به اشتراک گذاشتن سفر آنها با مخاطبان جمعی آنها که حدود 60 میلیون دنبال کننده دارند.

به گفته سازندگان و خود شرکت، TikTok سفر، هتل‌ها، وعده‌های غذایی، و سفرهای شاتل به و از کاپیتول را برای ده‌ها تأثیرگذار پوشش می‌دهد. از هر ستاره رسانه‌های اجتماعی نیز دعوت شده بود که یک پلاس یک بیاورند – چه از اوکلاهاما پرواز کرده باشند، چه از نیویورک سوار بر Acela شده باشند یا از خانه در حومه واشنگتن. جمال براون، سخنگوی TikTok تأیید می‌کند که «TikTok هزینه‌های سفر همه سازندگان و یک مهمان را پوشش داده است».

تیفانی یو، اینفلوئنسر و مدافع ناتوانی مستقر در لس آنجلس که دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی بسیار هماهنگ زیر گنبد باشکوه کاپیتول سخنرانی کرد، می‌گوید: «هر گونه موانعی برای رسیدن به اینجا کمک کردند.

در حالی که برخی از اینفلوئنسرها گزارش می دهند که بلیط هواپیما خود را به واشنگتن می پردازند، هرکسی که با آنها صحبت کردیم هتل رایگان را گرفتند. دقیقاً مشخص نیست که چه افرادی به عنوان بخشی از سفر به واشنگتن پیشنهاد شدند، اما ظاهراً همه این یا آن امتیاز را دریافت کردند. فراتر از بیش از 30 اینفلوئنسر حاضر، همراه با دوستان مسافرتی خود، WIRED 10 نفر دیگر را که به هر نحوی از طرف TikTok در کاپیتول حضور داشتند، شمارش کرد.

جمال براون، سخنگوی TikTok می‌گوید: «بیش از 150 میلیون آمریکایی، از جمله 5 میلیون کسب‌وکار آمریکایی، برای نوآوری، یافتن جامعه و حمایت از معیشت خود به TikTok تکیه می‌کنند. ممنوعیت ایالات متحده در TikTok می‌تواند تأثیر مستقیمی بر معیشت میلیون‌ها نفر داشته باشد. قانون‌گذاران در واشنگتن که در مورد TikTok بحث می‌کنند، باید از زبان افرادی که زندگی‌شان مستقیماً تحت تأثیر تصمیم‌هایشان قرار می‌گیرد، بشنوند.»

نزدیک به ده ها تأثیرگذار WIRED با آنها صحبت کرد این واقعیت را پنهان نکردند که TikTok آنها را برای حمایت از شرکت به واشنگتن آورده است. (این طرح ابتدا توسط Politico و The Information گزارش شد.) خورخه آلورز، یک مدافع سلامت روان از نیوجرسی می گوید: «آنها ما را به اینجا بردند، اما به ما دستمزد نمی دهند. TikTok “هزینه حمل و نقل را پرداخت کرد – این نیز اطلاعات عمومی است.”

الکساندرا دوتن، یک متخصص در ارتباطات فضایی که توسط @astro_alexandra در این برنامه استفاده می‌کند، در نزدیکی واشنگتن دی سی مستقر است. اما او می گوید که از طرف این شرکت نیز حمایت شده است. “من هم هتل را گرفتم!” او می گوید. “من نمی دانم. فقط مرا به آنجا می‌فرستند.»

در حالی که دوتن توانست با نماینده کنگره خود، گلن آیوی از مریلند، در این هفته ملاقات کند، نکته مهم برای او ملاقات با فضانورد تبدیل شده به سناتور از آریزونا بود. او همچنین طعم واقعی زندگی در کاپیتول را زمانی که سناتور دیگر ایالت، کریستن سینما مستقل، فرستاد، یک کارمند را برای ملاقات با تأثیرگذاران از طرف او فرستاد. مشخص نیست که آیا تور حسن نیت آنها بر روی هر یک از منتقدان کنگره بی شمار TikTok تأثیر می گذارد که ادعا می کنند این برنامه تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده است.

Chew جدیدترین در ردیف مدیران Big Tech است که مجبور بوده اند با قانونگذاران متخاصم (اگر اغلب ناآگاه) روبرو شوند. اما برخلاف مارک زاکربرگ متا یا ساندار پیچای از آلفابت، چو تنها مدیرعاملی است که فناوری‌اش در دستگاه‌های دولتی ایالات متحده ممنوع است یا به دست نشانده بودن حزب کمونیست چین (ح‌ک‌پی) متهم شده است.