ClearML از ClearGPT، یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد برای غلبه بر چالش‌های ChatGPT رونمایی کرد.


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بدانید


شرکت راه‌حل‌های AI منبع باز ClearML امروز از راه‌اندازی ClearGPT، یک پلت‌فرم هوش مصنوعی مولد امن و در سطح سازمانی خبر داد. هدف اصلی این پلتفرم، توانمندسازی سازمان‌ها برای استقرار ایمن و کارآمد و استفاده از پیشرفته‌ترین مدل‌های زبان بزرگ (LLM) در مقیاس است.

این شرکت ادعا می‌کند که ویژگی متمایز آن، سفارشی‌سازی LLM‌ها برای همسویی با داده‌های خاص یک شرکت، عملکرد یکپارچه در شبکه آن و تضمین حفاظت جامع از مالکیت معنوی (IP)، انطباق و دانش است. این ابزار به کسب‌وکارها قدرت می‌دهد تا از قدرت LLM‌های مشابه ChatGPT بهره ببرند و با استفاده از هوش مصنوعی برای هدایت نوآوری، بهره‌وری و کارایی، عملیات خود را بهبود بخشند.

هدف ClearGPT این است که سازمان‌ها را قادر می‌سازد توسعه محصولات داخلی و خارجی را تسریع کنند، از رقبا پیشی بگیرند و به تولید جریان‌های درآمدی جدید کمک کنند.

پلتفرم جدید ما جایگزینی برای جایگزینی است [an] رابط چت LLM (مانند ChatGPT) برای شرکت های سازمانی. موزس گاتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل ClearML، به VentureBeat گفت: این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا مدل‌های هوش مصنوعی را مستقیماً از داده‌های سازمانی خود بدون از دست دادن قابلیت‌های هوش مصنوعی به‌عنوان یک سرویس، کنترل و ایجاد کنند. شرکت‌ها می‌توانند از ClearGPT برای استقرار مدل خود به‌عنوان یک API، تعبیه آن در برنامه‌های داخلی خود یا ادغام آن در گردش کار خود استفاده کنند.»

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

به گفته گاتمن، این پلتفرم به طور ایمن کل گردش کار انتها به انتها را در مقیاس انجام می دهد. این شامل جمع آوری ایمن داده های کسب و کار داخلی از منابعی مانند SharePoint، Google Drive یا Slack است. سپس مشتریان می توانند یک مدل را انتخاب کنند، داده ها را آموزش دهند و برای آزمایش و ارزیابی کیفیت مدل به مرحله QA بروند.

این پلتفرم همچنین تضمین می‌کند که مدل‌های آموزش‌دیده از حقوق دسترسی مشابه داده‌های اصلی برخوردار هستند و یک محیط سازمانی امن ایجاد می‌کند. این امر حریم خصوصی و کنترل دسترسی را حفظ می کند و به کسب و کارها اجازه می دهد تا از قدرت هوش مصنوعی بدون به خطر انداختن امنیت داده ها استفاده کنند.

ClearGPT کل فرآیند ساخت و استقرار مدل هوش مصنوعی را در داخل شبکه امن سازمان مدیریت می کند. این بدان معناست که داده‌ها به یک شرکت یا فروشنده شخص ثالث منتقل نمی‌شوند و امتیازات دسترسی به داده‌های داخلی حفظ می‌شود.» گاتمن به VentureBeat گفت. این فرآیند تضمین می‌کند که شرکت‌ها بر خلاف سایر راه‌حل‌های مولد هوش مصنوعی به عنوان سرویس، مالکیت 100 درصدی داده‌ها و هر هوش مصنوعی ایجاد شده از آن را حفظ می‌کنند.»

کاهش نگرانی های ChatGPT برای پذیرش ایمن هوش مصنوعی مولد

این شرکت گفت که محدودیت های ذاتی راه حل های موجود، مانند ChatGPT، مانع پذیرش گسترده LLM ها در سازمان شده است. نگرانی‌های مربوط به امنیت، عملکرد، هزینه، حاکمیت داده‌ها و سفارشی‌سازی سازمان‌ها را از استفاده کامل از پتانسیل LLM در محدوده سازمانی امن خود باز می‌دارد. منظور از ClearGPT برای رسیدگی مستقیم به این چالش ها و حذف خطرات مرتبط است.

استفاده از API های عمومی برای دسترسی به مدل های مولد هوش مصنوعی و راه حل های xGPT، سازمان ها را در برابر نشت داده ها و نقض حریم خصوصی آسیب پذیر کرده است. ClearGPT با ارائه یک محیط امن در داخل شبکه سازمان، تضمین کنترل کامل و حذف احتمال نشت داده ها، راه حلی را ارائه می دهد.

گاتمن به VentureBeat گفت: «برای اینکه یک سازمان با استانداردهای ISO 27001، SOC2، HIPAA، GDPR و سایر استانداردهای انطباق مطابقت داشته باشد، باید از به اشتراک گذاری اطلاعات حساس مشتریان خود و داده های حساس خود خودداری کند. متأسفانه، وقتی صحبت از هوش مصنوعی به عنوان یک سرویس می شود، کنترلی بر نوع داده هایی که به خارج از شرکت منتقل می شود، وجود ندارد. این بدان معنی است که حفظ انطباق چالش برانگیز است. طراحی ClearGPT تضمین می‌کند که هیچ شرکتی اطلاعات داخلی خصوصی را درز نمی‌کند و شرکت‌ها می‌توانند به ارائه سطح حریم خصوصی که مشتریانشان انتظار دارند ادامه دهند.

گاتمن توضیح داد که شرکت‌ها می‌توانند با ساخت مدل‌های هوش مصنوعی با استفاده از داده‌های داخلی و حفظ جریان مداوم داده‌های تازه برای آموزش مدل، به قابلیت‌های هوش مصنوعی پویا دست یابند. این رویکرد تضمین می کند که مدل های هوش مصنوعی به آخرین نسخه داده های سازمانی دسترسی دارند.

آموزش و استقرار مدل‌های هوش مصنوعی در شبکه امن شرکت اتفاق می‌افتد و پلتفرم ClearGPT تضمین می‌کند که مشتریان مالکیت کامل هر مدلی را که بر روی پلتفرم توسعه یافته و پالایش شده است حفظ کنند.

گاتمن گفت: “ما تضمین می کنیم که رقبا هرگز به قابلیت هایی که شما در داخل توسعه می دهید دسترسی نخواهند داشت.” «ClearGPT کاملاً برای موارد استفاده منحصر به فرد شرکت قابل تنظیم است و می تواند به راحتی با هر برنامه تجاری ادغام شود. ما ClearGPT را به‌عنوان کد کم طراحی کردیم تا امکان پذیرش سریع داخلی توسط CxOs، واحدهای تجاری و کارکنان دانش را فراهم کنیم – بنابراین هیچ تجربه هوش مصنوعی وجود ندارد. [is] مورد نیاز است.»

مقابله با عملکرد هوش مصنوعی سازمانی و چالش های هزینه

گاتمن معتقد است که راه حل های موجود xGPT همواره چالش هایی را در عملکرد و هزینه ایجاد کرده اند. او گفت که عملکرد GPT در این راه حل ها معمولاً مبهم و غیرقابل تغییر باقی می ماند. در مقابل، ClearGPT با ارائه بازخورد بلادرنگ و گزینه‌های سفارشی‌سازی گسترده متمایز می‌شود، در حالی که هزینه‌های عملیاتی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

ما مزیت منحصربه‌فرد بهبود مستمر عملکرد مدل‌های بنیادی خود را در داخل ارائه می‌کنیم و از پاسخ‌های مدل‌ها بر اساس داده‌های تازه و بازخورد شما اطمینان می‌دهیم. [This is] برخلاف راه‌حل‌های دیگر، که عملکرد GPT آنها ثابت می‌ماند و نمی‌توان آن‌ها را بهبود بخشید زیرا از داده‌های قدیمی و نادرست کار می‌کنند.

علاوه بر این، این پلت فرم از LLM های درجه سازمانی، صرف نظر از انواع مدل های مورد استفاده، پشتیبانی می کند. این امر خطرات و بارهای مرتبط با تعمیر و نگهداری گران قیمت و وقت گیر و هزینه های سربار را از بین می برد. به عنوان یک مثال ملموس، سازمان‌ها می‌توانند به طور یکپارچه یک عامل چت سازمانی را با استفاده از ترکیبی از داده‌های داخلی و خارجی سازمانی به طور مؤثری به سؤالات پیچیده رسیدگی کند.

گاتمن گفت: «راه‌حل ما شما را قادر می‌سازد تا یک عامل چت سازمانی را تقویت کنید که حتی به پیچیده‌ترین سؤالات مبتنی بر داده‌های داخلی و خارجی سازمانی پاسخ می‌دهد. ClearGPT به شرکت‌ها اجازه می‌دهد چندین منبع داده را در یک مدل هوش مصنوعی ترکیب کنند. انجام این کار به مدل دسترسی مستقیم به سیگنال‌ها و بینش‌های داده متعدد می‌دهد. این به هر درخواست جدید هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا ارتباطات پنهان بین منابع داده را استنباط و مرتبط کند و بینش‌های تجاری جدیدی را ارائه کند که در غیر این صورت، ارتباط آنها با ابزارها یا داشبوردهای فعلی داده‌های سازمانی غیرممکن است یا غیرممکن است.

بعدی برای ClearML چیست؟

گاتمن معتقد است که ClearGPT یک تحول انقلابی در چشم انداز هوش مصنوعی سازمانی را رهبری می کند، زیرا این پلتفرم به شرکت های سازمانی اجازه می دهد تا بدون زحمت فرآیندهای خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه دهند که همین چند سال پیش مانند یک داستان علمی تخیلی به نظر می رسید.

او گفت که این پیشرفت ها در حالی حاصل می شود که از کنترل و مالکیت کامل داده ها و مدل ها اطمینان حاصل شود.

او گفت: «شرکت‌ها می‌توانند از ClearGPT برای هدایت نوآوری، بهره‌وری و کارایی در مقیاس وسیع و توسعه سریع‌تر و با هزینه‌های کمتر محصولات داخلی و خارجی جدید، پیشی گرفتن از رقابت و ایجاد جریان‌های درآمدی جدید هوش مصنوعی استفاده کنند.» «با عرضه مدل‌های جدید هوش مصنوعی به بازار، شرکت‌ها فرآیندهای خودکار و مستقل بیشتری را ایجاد خواهند کرد که در آن کارکنان فقط باید بر عملکرد هوش مصنوعی نظارت داشته باشند و آن را به سمت بهترین مسیر عمل هدایت کنند. این آغاز یک عصر صنعتی جدید هوش مصنوعی است.”

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.