M80 3 میلیون دلار برای ساخت اولین تیم ورزش های الکترونیکی مجهز به وب 3 جمع آوری می کند


هیجان بازی GamesBeat Summit را از دست داده اید؟ نگران نباش! برای تماشای همه جلسات زنده و مجازی در اینجا، اکنون وارد شوید.


M80 برای گسترش ردپای خود در ورزش های الکترونیکی، تولید محتوا و محصولات مصرفی، 3 میلیون دلار سرمایه اولیه جمع آوری کرده است. Expert Dojo، VT Technology Ventures و Practical Venture Capital دور را رهبری کردند.

M80 یک سازمان جوان است. این بازی در دسامبر 2022 راه اندازی شد و بازیکنان Rainbow Six Siege، Rocket League، Street Fighter و Valorant در رقابت موفق بوده اند. بردهای آنها M80 را به یکی از سریع‌ترین تیم‌های ورزشی در حال رشد در آمریکای شمالی با بیش از 12 میلیون دنبال کننده در کمتر از شش ماه تبدیل کرده است.

این تیم علاوه بر حمایت از تلاش‌های خود در ورزش‌های الکترونیکی، از این بودجه برای راه‌اندازی بازوی نوآوری خود، M80 Labs استفاده خواهد کرد. این بخش، کالاهای مصرفی را توسعه و راه‌اندازی می‌کند، آیتم‌های دیجیتالی را با ابزارهای دنیای واقعی ایجاد می‌کند و نوآوری‌ها در web3، بلاک چین و سایر فناوری‌های نوظهور را بررسی می‌کند. این یک اولویت اصلی برای M80 است زیرا قصد دارد یکی از اولین سازمان‌های بازی و ورزش‌های الکترونیکی مجهز به وب 3 باشد.

در نهایت، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، مارکو مرئو معتقد است که متمایزکننده M80 رابطه خود را با طرفداران عمیق تر خواهد کرد. او تایید کرد که طرفداران می‌توانند علاقه ذینفعان را در M80 داشته باشند و این کار را با گرین‌بی پکرز متعلق به عمومی NFL مقایسه می‌کند. در حالی که تیم نحوه ایجاد این رابطه را فاش نکرد، علاقه M80 به فناوری وب 3 احتمالاً نقشی خواهد داشت.

رویداد

GamesBeat Summit 2023

برای روز مجازی و محتوای درخواستی ما به انجمن GamesBeat بپیوندید! از باهوش ترین ذهن های صنعت بازی می شنوید تا به روز رسانی های خود را در مورد آخرین پیشرفت ها به اشتراک بگذارند.

اینجا ثبت نام کنید

مرئو به GamesBeat گفت: «وقتی طرفداران علاقه خاصی به برند شما دارند، بهترین حامیان، مشتریان و شرکا نیز هستند.

آینده مالی M80

Mereu یک کارآفرین سریالی در ورزش های الکترونیکی است. مهم‌تر از همه، او در سال 2020 یکی از بنیان‌گذاران نام تجاری ورزش‌های الکترونیکی XSET بود، اما در نوامبر 2022 آن را ترک کرد تا چشم‌انداز محوری M80 را برای ورزش‌های الکترونیکی دنبال کند. اخیراً، XSET نیز با امضای قرارداد بریسنت به‌عنوان سازنده محتوا، به web3 نیز منشعب شد.

به طور کلی، Mereu علیرغم بادهای مخالف فعلی، نسبت به آینده ورزش های الکترونیکی خوش بین است.

مارکو مرئو، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران تیم ورزش های الکترونیکی M80
مارکو مرئو مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران M80 است.

قطعاً زمان دشواری برای افزایش سرمایه است، اما کارآفرینان معمولاً زمان مناسبی را برای راه اندازی یک شرکت انتخاب نمی کنند. شما باید با شرایط بازار کنار بیایید. نکات منفی زیادی برای ورزش های الکترونیکی وجود دارد، اما نشانه های تشویق کننده نیز وجود دارد. اگر نگاه کنید که چشم‌ها کجاست و پول‌ها کجا خرج می‌شود، ورزش‌های الکترونیکی بزرگ‌تر می‌شوند.»

مرئو مطمئن است که زمستان ورزش های الکترونیکی در درازمدت به سود صنعت خواهد بود. او به تغییر رویه‌های تجاری مانند اصلاح حقوق بازیکنان و افزایش تقسیم درآمد به عنوان اهرم‌هایی اشاره کرد که شرکت‌های ورزش‌های الکترونیکی می‌توانند برای پایدارتر کردن صنعت به کار بگیرند.

علاوه بر این، راه اندازی در مراحل اولیه به نفع M80 است. بسیاری از برندهای برتر ورزش‌های الکترونیکی برای خرید مکان‌های فرنچایز سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیری گرفتند که بازار را منحرف کرد. اکنون، M80 این فرصت را دارد که ساختار خود را مطابق با آن تنظیم کند و ثابت کند که امروزه فرصت‌های زیادی در ورزش‌های الکترونیکی وجود دارد.

«هنوز فرصت زیادی در اینجا وجود دارد. ما آن را می بینیم و سرمایه گذاران ما آن را در عملکرد M80 طی شش ماه گذشته می بینند. در این بازار به شایستگی خود زندگی می کنید و می میرید. من فکر می‌کنم چیزی که نشان می‌دهیم این است که شما می‌توانید در حال حاضر یک تجارت الکترونیک موفق را اداره کنید.»

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. خواه مقالات ما را می خوانید، به پادکست های ما گوش می دهید یا ویدیوهای ما را تماشا می کنید، GamesBeat به شما کمک می کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.