3DFY به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا مدل های سه بعدی را بر اساس پیام های متنی ایجاد کنند


هیجان بازی GamesBeat Summit را از دست داده اید؟ نگران نباش! برای تماشای همه جلسات زنده و مجازی در اینجا، اکنون وارد شوید.


3DFY.ai راه اندازی 3DFY Prompt را اعلام کرد، یک هوش مصنوعی مولد که به توسعه دهندگان و سازندگان این امکان را می دهد تا مدل های سه بعدی را بر اساس پیام های متنی بسازند.

این شرکت مستقر در تل‌آویو در اسرائیل گفت که این فناوری ایجاد مدل‌های سه بعدی با کیفیت حرفه‌ای را دموکراتیزه می‌کند و هر کسی را قادر می‌سازد تا از پیام‌های متنی برای ایجاد مدل‌های با کیفیت بالا استفاده کند که می‌تواند در بازی، طراحی یا محیط‌های مجازی استفاده شود.

تا به حال، ایجاد مدل سه بعدی با کیفیت بالا به نیروی کار حرفه ای و مقدار زیادی از آن نیاز داشت. برخی از پیشرفت‌های اخیر در هوش مصنوعی، مانند پیشرفت‌هایی که اخیراً توسط Nvidia، Google و OpenAI اعلام شده‌اند، ایجاد مدل سه‌بعدی بدون دردسر را ارائه می‌کنند. اما 3DFY گفت این راه حل ها به شدت کیفیت دارایی را به خطر می اندازند، که در عمل،
مانع از قابلیت استفاده دارایی ها می شود.

این عثمانی از یک پیام متنی ایجاد شده است.

به گفته 3DFY، مدل‌های هوش مصنوعی مولد برای اینکه بیشتر از یک مد جذاب باشند، باید به طور ملموس مفید باشند.

رویداد

GamesBeat Summit 2023

برای روز مجازی و محتوای درخواستی ما به انجمن GamesBeat بپیوندید! از باهوش ترین ذهن های صنعت بازی می شنوید تا به روز رسانی های خود را در مورد آخرین پیشرفت ها به اشتراک بگذارند.

اینجا ثبت نام کنید

فناوری متن به 3 بعدی 3DFY به طور منحصر به فرد یک راه حل مبتنی بر هوش مصنوعی مقیاس پذیر ارائه می دهد که مدل های سه بعدی قابل مقایسه با مدل های تولید شده توسط مدل سازهای سه بعدی انسانی را تولید می کند. معاوضه برای کیفیت مدل حرفه ای به شکل یک راه حل محدود به دسته است، به این معنی که فقط اشیاء در محدوده ای از کلاس های تعریف شده می توانند تولید شوند.

با این حال، با گسترش مداوم دامنه دسته بندی های موجود، این محدودیت به سرعت با گذشت زمان کاهش می یابد. نتیجه مدل های سه بعدی زیبا است که همیشه به بخش های معنی دار تقسیم می شوند.
ساخته شده با توپولوژی مش در سطح حرفه ای که در سطوح مختلف جزئیات با افزودن بافت های رندر مبتنی بر فیزیکی در هر وضوح دلخواه موجود است.

علاوه بر این، 3DFY.ai از هوش مصنوعی کاملاً اخلاقی استفاده می کند، زیرا حجم وسیعی از داده های آموزشی که برای آموزش هوش مصنوعی این شرکت استفاده می شود، 100٪ مصنوعی هستند و با استفاده از روش های گرافیکی پیشرفته رایانه ای در داخل تولید می شوند.

3DFY به شما امکان می دهد مدل های سه بعدی را از پیام های متنی و تصاویر دو بعدی ایجاد کنید.

Eliran Dahan، مدیر عامل 3DFY در بیانیه ای گفت: “با 3DFY Prompt، خلق سه بعدی اکنون می تواند در دسترس همه باشد، صرف نظر از بودجه یا تجربه، به روش هایی که امکان ابراز وجود و صرفه جویی در زمان، هزینه و کارهای دستی را برای سازندگان و سازندگان فراهم می کند. بدون نگرانی در مورد مسائل احتمالی کپی رایت. ما در حال حاضر در حال کار بر روی دسته بندی اشیاء اضافی و عملکردهای جدید و منحصر به فرد هستیم. چشم انداز کلی ما این است که نوشتن سه بعدی را به اندازه بازی آنلاین سرگرم کننده و آسان کنیم. ما می خواهیم همه برای ایجاد محتوای سه بعدی قدرت داشته باشند.

3DFY Prompt زنده است و در حال حاضر می‌توان آن را به صورت رایگان تجربه کرد. شما می توانید بازی کنید، خواسته های قبلاً بیان نشده خود را ایجاد کنید (“عثمانی که شبیه یک Oreo است” هر کسی؟) و آنها را برای بعد ذخیره کنید.

این شرکت تا به امروز 3 میلیون دلار در یک دور اولیه جمع آوری کرده است و هفت نفر با تجربه در بینایی کامپیوتر، گرافیک و هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی دارند. داهان این شرکت را در سال 2019 با یکی از بنیانگذاران تال کنیگ راه اندازی کرد.

داهان در ایمیلی به GamesBeat گفت:[We] به گذشته برگردید و سال ها در توسعه فناوری های تصویربرداری پزشکی با هم کار کردیم. به‌عنوان کهنه‌کار رادیولوژی، ما بومی‌های سه بعدی هستیم، بنابراین وقتی فهمیدیم چقدر کار دستی در تولید دارایی‌های گرافیکی سه بعدی کامپیوتری انجام می‌شود، بلافاصله متوجه شدیم که اینجاست که می‌خواهیم تأثیر بگذاریم. از زمانی که شروع به کار کردیم، چشم‌انداز روشنی را دنبال می‌کنیم: ایجاد مدل‌های سه‌بعدی ساده و آسان برای همه، بدون افت کیفیت. تا حدودی شبیه به کاری که Canva برای طراحی گرافیک انجام داده است. آنچه اکنون به عنوان اولین نسخه از 3DFY Prompt می بینید، فقط نوک کوه یخ است، زیرا ما در حال کار بر روی عملکردهای اضافی و منحصر به فرد هستیم و این چشم انداز را یک مرحله در یک زمان تحقق می بخشیم.

داهان در پاسخ به این سوال که آیا هوش مصنوعی می‌تواند مشاغل توسعه‌دهندگان بازی را حذف کند، گفت: «ما فکر می‌کنیم در اینجا شاهد روندی خواهیم بود، مشابه سایر زمینه‌های هوش مصنوعی مولد، که در آن سازندگان به مهارت فنی کمتر و مهارت‌های بیشتری در استفاده خلاقانه از قابلیت‌های جدید نیاز دارند. اما در هر صورت، این انسان‌ها هستند که با ماشین‌ها کار می‌کنند.»

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. خواه مقالات ما را می خوانید، به پادکست های ما گوش می دهید یا ویدیوهای ما را تماشا می کنید، GamesBeat به شما کمک می کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.