میراث انفجاری بوم ضدعفونی کننده دست همه گیر


چند هفته پس از اینکه محققان در کارسون گزارش خود را منتشر کردند، FDA مقررات قبل از همه گیری خود را در مورد ضدعفونی کننده دست بازگرداند. آژانس گفت که اکنون که عرضه به تقاضا رسیده است، قوانین ساده دیگر مناسب نیستند. تولیدکنندگان مجاز به فروش یا اهدای مواد ضدعفونی کننده تولید شده تحت قوانین از مارس 2022 نیستند و باید راهی برای از بین بردن آن بیابند.

در حالی که حرکت آژانس مطمئناً منجر به رسیدن بطری‌های کمتری از مواد ضدعفونی‌کننده آلوده به بازار شد، اما مشکل جدیدی ایجاد کرد. قرار است ضدعفونی‌کننده دور ریخته شده از بطری‌های پلاستیکی آن جدا شده و به عنوان زباله‌های خطرناک رفتار شود. یک گروه تجاری، انجمن ملی توزیع کنندگان مواد شیمیایی، به FDA شکایت کرد که این فرآیند “ناکارآمد”، “گران” و “زمان‌گیر” خواهد بود. این گروه همچنین اظهار داشت که «دفع محصول پرهزینه‌تر از واگذاری آن است». این ادعا مشکلات ایمنی متعددی را که در ضدعفونی کننده همه گیر یافت می شود تأیید نمی کند.

با این وجود، چندین منطقه مدرسه در سال گذشته کمک های مالی به ارزش ده ها هزار دلار دریافت کردند. در ژوئن 2022، FDA یک ضدعفونی کننده دست همه گیر از نام تجاری Healing Solutions واقع در آریزونا را به لیست ضدعفونی کننده های خود اضافه کرد که مصرف کنندگان به دلیل مشکلات تولید نامشخص نباید از آن استفاده کنند. بر اساس سوابق اهدایی به دست آمده توسط WIRED، Copa Health، یک مرکز رفتار درمانی در مسا، آریزونا، 68000 دلار ضدعفونی کننده دست Healing Solutions را به مدارس دولتی مسا، بزرگترین منطقه در ایالت اهدا کرد. در ماه اکتبر، پس از تماس با آنها برای اظهار نظر، منطقه مدرسه نامه ای به مدارس خود ارسال کرد و به آنها گفت که بطری ها را دور بریزند. سخنگوی منطقه از طریق ایمیل نوشت: “مدارس دولتی Mesa توسط FDA یا ارائه دهنده مطلع نشدند که ضدعفونی کننده دست در لیست عدم استفاده FDA قرار دارد.” مدیر بازاریابی کوپا هلث، لیندا تورکلسون، برای اظهار نظر نوشت: “از تماس شما متشکریم، اما ما علاقه ای به این موضوع نداریم.” (نه او و نه سایر مدیران کپی هلث به پیام های بعدی پاسخ ندادند.)

افرادی که در صنعت مدیریت ضایعات کار می کنند می گویند که به طور مرتب از افرادی که سعی در خلاص شدن از شر ضدعفونی کننده دست دارند تماس گرفته اند. تونی اورلاندو، رئیس یک شرکت کالیفرنیایی که زباله‌های خطرناک را دفع می‌کند، می‌گوید: «برای کارهای بزرگی که با آن‌ها صحبت کرده‌ایم بسیار گران تمام شده است، بنابراین آنها با ما همراهی نکرده‌اند.

چندین آتش سوزی شامل مقادیر زیادی ضدعفونی کننده دست غیرقابل فروش در سراسر کشور در سال گذشته از دالاس تا مرکز شهر لس آنجلس رخ داده است. در الجین، ایلینویز، جعبه‌های ضدعفونی‌کننده دستی که در حال فراخوان بودند، در بیرون ساختمان متروکه‌ای در مقابل یک دبیرستان آتش گرفتند. در آگوست 2022، در وارتون، تگزاس، آنچه که اداره پلیس محلی به عنوان “مقدار زیادی ضدعفونی کننده دست” توصیف کرد، آتش گرفت و دستور سرپناه موقت در محل را صادر کرد. در نزدیکی مرز در براونزویل، تگزاس، انباری که پالت‌های ضدعفونی‌کننده دست جمع‌آوری شده را ذخیره می‌کرد، در همان ماه و سپس دوباره در دو نوبت دیگر مشتعل شد.

در خارج از اوکلاهاما سیتی، آتش سوزی با مواد ضدعفونی کننده دستی در کارخانه ها و انبارها در آگوست و اکتبر 2022 رخ داد. ظاهراً این سایت ها توسط توسعه دهنده برانان بوردواین اداره می شود که شرکت او با جریمه پیشنهادی 6.6 میلیون دلاری به اتهام ریختن و دفن ضدعفونی کننده دست در یک مکان مواجه است. گودال روباز و برای آتش‌سوزی‌هایی که یکی از آن‌ها یکی از آتش‌نشانی‌ها اعلام کرد ممکن است عمدی باشد. Bordwine به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد. در 3 آوریل 2023، خدمه آتش نشانی در دره مورنو، کالیفرنیا، آتشی را که در میان پالت های ضدعفونی کننده دستی که به مدت سه هفته بیرون نشسته بودند فوران کرد، خاموش کردند.