هوش مصنوعی بشریت را از بین نخواهد برد (هنوز)


این ایده که هوش ماشینی روزی جهان را تسخیر خواهد کرد مدتهاست که جزء اصلی داستان های علمی تخیلی بوده است. اما با توجه به پیشرفت های سریع در ابزارهای هوش مصنوعی در سطح مصرف کننده، این ترس در چند ماه گذشته بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک شده است. شوق مولد هوش مصنوعی هیجان و دلهره را به همان اندازه برانگیخته است و بسیاری از مردم را در مورد اینکه آینده این فناوری آشکارا قدرتمند و در عین حال نوپا به کجا می‌رود، نگران کرده است. به عنوان مثال، این هفته، گروه غیرانتفاعی مرکز ایمنی هوش مصنوعی بیانیه کوتاهی منتشر کرد و هشدار داد که جامعه باید هوش مصنوعی را به عنوان یک تهدید وجودی جدی بگیرد، همانطور که ما جنگ هسته‌ای و بیماری‌های همه‌گیر را انجام می‌دهیم.

این هفته در آزمایشگاه گجتما با ویل نایت، نویسنده ارشد WIRED در مورد اینکه هوش مصنوعی واقعا چقدر خطرناک است و چه نرده هایی می توانیم برای جلوگیری از آخرالزمان ربات بگذاریم صحبت می کنیم.

نمایش یادداشت ها

داستان ویل را در مورد کارشناسانی که نگران هستند هوش مصنوعی یک تهدید وجودی برای بشریت را بخوانید. تمام پوشش های WIRED در مورد هوش مصنوعی را بخوانید.

توصیه ها

ویل رمان را توصیه می کند بلوز ضد ماده توسط ادوارد اشتون مایک توصیه می کند که به جای محصولات پلاستیکی یکبار مصرف، غذای خود را با Bee’s Wrap نگهداری کنید. لورن HBO را توصیه می کند جانشینی پادکست به میزبانی کارا سویشر.

ویل نایت را می توان در توییتر @ پیدا کردویل نایت. لورن گود @لورن گود. مایکل کالور @تنقلات جنگی. خط تلفن اصلی را در @GadgetLab. این نمایش توسط بون اشورث (@بوناشورث). موسیقی تم ما توسط Solar Keys است.

نحوه گوش دادن

همیشه می‌توانید پادکست این هفته را از طریق پخش‌کننده صوتی در این صفحه گوش دهید، اما اگر می‌خواهید برای دریافت هر قسمت به صورت رایگان مشترک شوید، به این صورت است:

اگر از iPhone یا iPad استفاده می کنید، برنامه ای به نام پادکست را باز کنید یا فقط روی این پیوند ضربه بزنید. همچنین می‌توانید برنامه‌ای مانند Overcast یا Pocket Casts را دانلود کنید و Gadget Lab را جستجو کنید. اگر از Android استفاده می‌کنید، فقط با ضربه زدن روی اینجا می‌توانید ما را در برنامه Google Podcasts پیدا کنید. ما هم در Spotify هستیم. و اگر واقعاً به آن نیاز دارید، در اینجا فید RSS است.