هدست واقعیت مجازی متا کوئست 3: قیمت، مشخصات، تاریخ عرضه


اگر شما در کسب و کار فروش هدست های واقعیت مجازی یا واقعیت ترکیبی، زمان معرفی محصول جدید شما … است. به خصوص اگر متا هستید.

اوایل صبح امروز، این شرکت Meta Quest 3 را به نمایش گذاشت که 40 درصد باریکتر از هدست قبلی است و به لطف چیپست اسنپدراگون جدید کوالکام، دو برابر قدرت پردازشی دارد. کنترلرهای دستی نیز برای بهبود ارگونومی خود دوباره طراحی شده اند. هدست جدید «پاییز امسال» با قیمت 500 دلار به فروش می رسد. در یک پست وبلاگی، این شرکت اعلام کرد که جزئیات بیشتر در مورد Quest 3 در Meta Connect در 27 سپتامبر فاش خواهد شد.

Meta Quest 3 به دنبال و به طور موثر جایگزین Meta Quest 2 می شود که برای اولین بار در پاییز 2020 در دسترس قرار گرفت. در بازار هدست های VR به خوبی به عنوان یک هدست VR مستقل (400 دلار) با وضوح بالا مورد استقبال قرار گرفت. صفحه نمایش و آنچه به عنوان ردیابی “داخل به بیرون” شناخته می شود. قیمت Quest 2 در 4 ژوئن به 300 دلار کاهش می یابد و هدست قدیمی تر همراه با کاهش قیمت، عملکرد کمی افزایش می یابد.

بلومبرگ گزارشگر مارک گورمن اوایل این هفته پس از اینکه توانست نمونه اولیه Meta Quest 3 جدید را به دست آورد، اخبار متا را دریافت کرد. گزارش بلومبرگ بر قابلیت‌های بهبود یافته عبور ویدیویی این هدست تاکید کرد که از دوربین‌های خارجی روی هدست برای نمایش استفاده می‌کند. آنچه در دنیای واقعی می گذرد را می پوشند (در مقابل استفاده از لنزهای شفاف با برخی تصاویر دیجیتالی پوشانده شده، که اغلب به عنوان واقعیت افزوده توصیف می شود). گورمن همچنین خاطرنشان کرد که دستگاهی که با کد Eureka شناخته می‌شد، «بسیار نازک‌تر و سبک‌تر از Quest 2 موجود در سال 2020 است».

اخبار مربوط به هدست متا قبل از رویداد نرم افزاری WWDC اپل در هفته آینده منتشر می شود، جایی که طبق گزارش ها، این شرکت یک کامپیوتر چهره خود را معرفی خواهد کرد که سال ها در حال ساخت است. اپل در ماه‌های اخیر با توسعه‌دهندگان اپلیکیشن ملاقات کرده است تا آن‌ها را برای ایجاد تجربیاتی برای آنچه که این شرکت به‌عنوان یک پلتفرم جدید در نظر می‌گیرد، ترغیب کند. از زمانی که اپل واچ را در سال 2015 معرفی کرد، این اولین راه‌اندازی بزرگ خط تولید سخت‌افزاری جدید برای اپل است.

انتظارات برای محصول جدید اپل به حدی افزایش یافته است که سایر شرکت ها در تلاش هستند تا محصولات خود را در هفته آینده قرار دهند. اوایل این هفته سازنده رایانه شخصی لنوو اعلام کرد که هدست ThinkReality VRX متمرکز بر شرکتش اکنون با قیمت 1299 دلار عرضه می شود. Magic Leap که از سال 2010 روی فناوری واقعیت افزوده کار می کند و دارای هزاران حق ثبت اختراع در زمینه فناوری نوری و فرآیندهای تولید AR/VR است، برای نشان دادن هدست Magic Leap 2 خود با مطبوعات ملاقات کرده است. این هدست نسبت به مدل قبلی خود یعنی Magic Leap One نازک تر و سبک تر است و دارای اپتیک بهبود یافته است. مانند هدست لنوو، دقیقاً مشتریان سازمانی را هدف قرار داده است.

از طرف دیگر متا کوئست 3 بیشتر یک دستگاه مصرف کننده پسند است. این هدست چند ساعت قبل از نمایشگاه بازی متا کوئست این شرکت معرفی شد، رویدادی آنلاین که مجموعه بازی‌ها و تجربیات موجود برای پلتفرم متا را به نمایش می‌گذارد.