ربات چت پاسخ به اختلال خوردن به دنبال اتهامات آسیب‌رسانی آفلاین شد


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بدانید


سازمان‌هایی که به دنبال تکمیل یا حتی جایگزینی برخی از کارکنان پشتیبانی مشتری انسانی هستند، ممکن است بخواهند ابتدا داستان هشداردهنده انجمن ملی اختلالات خوردن (NEDA) را که این هفته پخش شد، مرور کنند.

همانطور که Daily Dot and Vice گزارش داد، NEDA قصد داشت خط تلفن 20 ساله خود یا “خط کمک” را برای کسانی که به دنبال کمک برای اختلالات خوردن و مشکلات تصویر بدن هستند، قطع کند. در همان زمان، سازمان برنامه ریزی کرد تا به کاربران فرصتی برای تعامل با یک “چت ربات سلامتی” به نام Tessa، که توسط شرکت Cass (که قبلا با نام X2 AI Inc. شناخته می شد) در ارتباط با محققان دانشگاه واشنگتن و در NEDA راه اندازی شده بود، ادامه دهد. وب سایت در فوریه 2022.

یک چت بات نمی تواند جایگزین تعامل انسانی شود

با این حال، کارکنان انسانی خط کمک – شش کارمند حقوق بگیر و حدود 200 داوطلب، به گفته Vice – گفتند که NEDA قصد دارد همه آنها را رها کند و ربات گفتگوی Tessa را جایگزین آنها کند، پس از اقدام چهار کارمند برای تشکیل اتحادیه در اوایل سال جاری. مدیر عامل این سازمان به VentureBeat تأیید کرد که آنها قصد دارند خط کمک را ببندند، اما گفت که Tessa هرگز قرار نبود به عنوان جایگزین آن عمل کند.

لیز تامپسون، مدیرعامل NEDA در ایمیلی به VentureBeat گفت: «یک سردرگمی کوچک وجود دارد که با گزارش‌های تلفیقی شروع شد، اینکه تسا در حال جایگزینی خط کمک ما است یا اینکه ما قصد داشتیم خط کمکی را جایگزین کند. این به سادگی درست نیست – یک چت بات، حتی یک برنامه بسیار شهودی، نمی تواند جایگزین تعامل انسانی شود. ما دلایل تجاری برای بستن خط کمک داشتیم و به مدت سه سال در فرآیند ارزیابی بودیم.»

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

گزارش پاسخ های مضر

شارون مکسول، مشاوری که شامل وزن است، اوایل این هفته در اینستاگرام پستی منتشر کرد و ادعا کرد که با تسا صحبت کرده است و ربات چت به او توصیه هایی داده است که می تواند باعث آسیب شود، از جمله برای رژیم غذایی محدود – نوعی رژیم غذایی که به دنبال حذف برخی غذاها است. یا گروه های غذایی، یا در غیر این صورت به شدت انواع و سهم های غذایی را که یک فرد می تواند بخورد محدود می کند، که در سال های اخیر توسط متخصصان تغذیه و سایر متخصصان سلامت و تناسب اندام مورد انتقاد قرار گرفته است.

پس از پست ماکسول، NEDA بیانیه ای را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد و گفت که سازمان از اتهامات وارده می داند و «این برنامه را حذف کرده است. [Tessa] تا اطلاع ثانوی برای بررسی کامل.”

جایی که ربات چت اکنون ایستاده است

تامپسون این بیانیه را در ایمیل خود به VentureBeat گسترش داد و نوشت: «با توجه به بازخورد کاهش وزن و محدودکننده کالری که در چت روز دوشنبه منتشر شد، ما نگران هستیم و با تیم فناوری و تیم تحقیقاتی برای بررسی بیشتر این موضوع کار می کنیم. این زبان برخلاف سیاست ها و باورهای اصلی ما به عنوان سازمان اختلال خوردن است. این نگران کننده است زیرا در یک “محصول بسته”، از 5289 نفری که در تعامل با تسا بوده اند، ما چنین چیزی را ندیده بودیم.

تامپسون همچنین گفت که کاس فعالیت غیرمعمول در چت ربات Tessa را گزارش کرده است که نشان می دهد توسط بازیگران یا ربات های مخرب مورد حمله قرار گرفته است. تامپسون نوشت: «هفته گذشته، تسا شاهد افزایش 600 درصدی ترافیک و رفتاری بود که نشان‌دهنده اشکال مختلف فعالیت‌های شرورانه از سوی بازیگران بدی بود که سعی داشتند تسا را ​​فریب دهند. «حتی با هجوم این موارد، «پیام‌رسانی خاموش» تنها 0.1 درصد از بیش از 25000 پیام اتفاق می‌افتد. ما به کار خود ادامه خواهیم داد تا مطمئن شویم که این فناوری می تواند در برابر حملات آینده مقاومت کند.»

آیا تسا بازخواهد گشت و اگر چنین است، چه زمانی؟ تامپسون تخمین زمان یا برنامه قطعی ارائه نکرد، اما در ایمیل خود به VentureBeat اعلام کرد که «ما به کار بر روی اشکالات ادامه خواهیم داد و تا زمانی که همه چیز را تکمیل نکنیم، راه اندازی مجدد نمی کنیم. وقتی راه‌اندازی را انجام می‌دهیم، همچنین مشخص می‌کنیم که تسا چیست، تسا چیست و چگونه می‌توان تجربه کاربر را به حداکثر رساند. گوش به زنگ باشید!”

نکاتی برای رهبران و تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات

با رقابت شرکت‌ها برای استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی – 65 درصد از مدیرانی که توسط شرکت تحقیقات بازار KPMG مورد بررسی قرار گرفتند، اخیراً گفتند که انتظار دارند این فناوری در 3 تا 5 سال آینده تأثیر بالا یا بسیار بالایی بر سازمان‌های آنها بگذارد – تصمیم‌گیرندگان فناوری اطلاعات به خوبی عمل می‌کنند. از تجربه NEDA درس بگیرید.

حتی برنامه‌های هوش مصنوعی با نیت خوب که با ورودی متخصص برای موارد استفاده خاص طراحی شده‌اند، می‌توانند پاسخ‌های نامطلوب و بالقوه مضر ایجاد کنند و بر کاربران/مشتریان شرکت و ادراک عمومی تأثیر منفی بگذارند. مشخص نیست که آیا NEDA می‌توانست با برقراری ارتباط بیشتر یا شفاف‌تر در تصمیم‌گیری‌های خود در حوالی غروب خط کمک، از مناقشه‌ای که اکنون با آن با آن مواجه است، اجتناب کند یا به حداقل برساند، اما واضح است که وجود یک ربات چت هوش مصنوعی از قبل در ترکیب، تنها به این اتهامات دامن زد که به دنبال کاهش ارزش و جایگزینی نیروی انسانی با هوش مصنوعی – قرار دادن NEDA در حالت تدافعی، جایی که اکنون خود را پیدا کرده است.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.