به نظر می رسد مدیر OpenAI حساب توییتر را برای ترویج کلاهبرداری ارزهای دیجیتال هک کرده است


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بدانید


به نظر می‌رسد که مدیر ارشد فناوری OpenAI در عصر پنجشنبه حساب توییتر او هک شده است تا یک طرح ارز دیجیتال تقلبی را تبلیغ کند.

میرا موراتی، که بیش از پنج سال در OpenAI برای کمک به ساخت نرم‌افزار پیشرفته هوش مصنوعی کار کرده است، طبق مهر زمانی روی توییت‌ها، حدود ساعت 6:03 بعد از ظهر به وقت اقیانوس آرام کنترل حساب توییتر خود را از دست داد. حساب او شروع به تبلیغ یک ارز دیجیتال جدید به نام «$OPENAI» کرد که ظاهراً «با مدل‌های زبان مبتنی بر هوش مصنوعی هدایت می‌شد».

توییت‌های غیرمجاز، فالوورهای موراتی را تشویق کردند تا به آدرس کیف پول دیجیتال اتریوم پول بفرستند تا سکه‌های رایگان «airdropped» را به عنوان بخشی از یک پیشنهاد اولیه جدید جدید دریافت کنند. سپس توییت‌ها به سرعت حذف شدند و چند دقیقه بعد دوباره با عبارات کمی تغییر یافته ظاهر شدند. این توئیت ها بیش از 45 دقیقه در حساب موراتی به صورت زنده بود. حساب موراتی از آن زمان به حالت اولیه خود به روز شده و توییت ها حذف شده اند.

این حادثه خطر هدف قرار گرفتن حساب‌های توییتر پرمخاطب توسط کلاهبردارانی را نشان می‌دهد که به دنبال استفاده از اعتبار و فالوورهای گسترده خود برای دریافت پول از مردم به بهانه‌های واهی هستند.

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

هک ظاهری اکانت موراتی تنها چهار ماه پس از اعلام تغییرات توییتر در آن صورت می گیرد احراز هویت دو مرحله ای خط‌مشی‌هایی که پیام‌های متنی SMS را به عنوان گزینه‌ای برای امنیت حساب حذف می‌کنند، مگر اینکه کاربران برای سرویس اشتراک پریمیوم توییتر آبی پرداخت کنند. کارشناسان امنیتی هشدار داده‌اند که این تغییرات می‌تواند حساب‌های پرمخاطب را در برابر تصاحب آسیب‌پذیرتر کند.

حساب توییتر موراتی یک علامت آبی در نمایه او نشان می دهد که نشان می دهد او مشترک توییتر آبی است و دسترسی به احراز هویت دو مرحله ای پیامکی را حفظ می کند. VentureBeat برای اظهار نظر با OpenAI تماس گرفته است و در صورت و زمانی که پاسخی شنیدیم، این داستان را به‌روزرسانی خواهد کرد.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.