آنها GPT-4 را به Minecraft متصل کردند و پتانسیل جدیدی برای هوش مصنوعی کشف کردند


اکشن بازی Minecraft

مایکروسافت

فناوری که زیربنای ChatGPT است، این پتانسیل را دارد که خیلی بیشتر از صحبت کردن انجام دهد. Linxi “Jim” Fan، محقق هوش مصنوعی در سازنده تراشه Nvidia، با برخی از همکارانش کار کرد تا راهی برای تنظیم مدل زبان قدرتمند GPT-4 – مغزهای پشت ChatGPT و تعداد فزاینده‌ای از برنامه‌ها و سرویس‌های دیگر – طراحی کنند. بازی ویدیویی بلوکی ماین کرافت.

تیم Nvidia که شامل Anima Anandkumar، مدیر یادگیری ماشین شرکت و استاد Caltech بود، یک ماین کرافت رباتی به نام Voyager که از GPT-4 برای حل مشکلات داخل بازی استفاده می کند. مدل زبان اهدافی را ایجاد می کند که به عامل کمک می کند تا بازی را کشف کند و کدهایی را ایجاد می کند که مهارت ربات را در بازی در طول زمان بهبود می بخشد.

Voyager بازی را مانند یک شخص بازی نمی کند، اما می تواند وضعیت بازی را مستقیماً از طریق یک API بخواند. برای مثال ممکن است یک چوب ماهیگیری در موجودی خود و یک رودخانه در نزدیکی خود ببیند و از GPT-4 برای پیشنهاد هدف انجام ماهیگیری برای کسب تجربه استفاده کند. سپس از این هدف استفاده می کند تا GPT-4 کد مورد نیاز برای دستیابی کاراکتر به آن را تولید کند.

جدیدترین بخش پروژه، کدی است که GPT-4 برای افزودن رفتارها به وویجر تولید می کند. اگر کد پیشنهادی اولیه به خوبی اجرا نشود، وویجر سعی خواهد کرد آن را با استفاده از پیام‌های خطا، بازخورد بازی و شرح کد تولید شده توسط GPT-4 اصلاح کند.

با گذشت زمان، وویجر یک کتابخانه کد می‌سازد تا یاد بگیرد که چیزهای پیچیده‌تری بسازد و بیشتر بازی را کشف کند. نمودار ایجاد شده توسط محققان نشان می دهد که چقدر در مقایسه با سایرین توانمند است ماین کرافت عوامل وویجر بیش از سه برابر بیشتر آیتم ها را به دست می آورد، بیش از دو برابر بیشتر کاوش می کند و ابزارها را 15 برابر سریعتر از سایر عوامل هوش مصنوعی می سازد. فن می‌گوید این رویکرد ممکن است در آینده با افزودن راهی برای سیستم برای ترکیب اطلاعات بصری از بازی بهبود یابد.

در حالی که چت ربات هایی مانند ChatGPT جهان را با شیوایی و دانش ظاهری خود شگفت زده کرده اند – حتی اگر آنها اغلب چیزهایی را درست می کنند – Voyager پتانسیل عظیمی را برای مدل های زبانی برای انجام اقدامات مفید در رایانه نشان می دهد. استفاده از مدل‌های زبانی در این راه شاید می‌تواند بسیاری از کارهای روزمره اداری را که به طور بالقوه یکی از بزرگترین تأثیرات اقتصادی این فناوری است، خودکار کند.

فرآیندی که Voyager با GPT-4 برای کشف نحوه انجام کارها در آن استفاده می کند ماین کرافت ممکن است برای یک دستیار نرم افزاری که نحوه خودکارسازی وظایف را از طریق سیستم عامل روی رایانه شخصی یا تلفن کار می کند، تطبیق داده شود. OpenAI، استارت‌آپی که ChatGPT را ایجاد کرده است، «افزونه‌هایی» را به ربات اضافه کرده است که به آن اجازه می‌دهد با خدمات آنلاین مانند برنامه تحویل مواد غذایی Instacart تعامل داشته باشد. مایکروسافت که مالک آن است ماین کرافت، همچنین در حال آموزش برنامه های هوش مصنوعی برای اجرای آن است و این شرکت اخیراً Windows 11 Copilot را معرفی کرده است، یک ویژگی سیستم عامل که از یادگیری ماشین و API ها برای خودکارسازی وظایف خاص استفاده می کند. ممکن است ایده خوبی باشد که این نوع فناوری را در داخل یک بازی آزمایش کنید ماین کرافت، جایی که کد معیوب می تواند آسیب نسبتا کمی داشته باشد.

البته بازی های ویدیویی مدت هاست که بستر آزمایشی برای الگوریتم های هوش مصنوعی بوده است. AlphaGo، برنامه یادگیری ماشینی که بر بازی تخته ای بسیار ظریف تسلط داشت برو در سال 2016 با انجام بازی های ویدیویی ساده آتاری دندان های خود را برید. AlphaGo از تکنیکی به نام یادگیری تقویتی استفاده کرد که الگوریتمی را برای انجام یک بازی با دادن بازخورد مثبت و منفی، به عنوان مثال از امتیاز داخل بازی، آموزش می‌دهد.

برای این روش راهنمایی یک عامل در یک بازی پایان باز مانند ماین کرافت، جایی که هیچ امتیاز یا مجموعه ای از اهداف وجود ندارد و اقدامات یک بازیکن ممکن است تا مدت ها بعد نتیجه ندهد. چه معتقدید که ما باید در حال حاضر برای مهار تهدید وجودی ناشی از هوش مصنوعی آماده شویم، ماین کرافت به نظر یک زمین بازی عالی برای فناوری است.

این داستان در ابتدا ظاهر شد wired.com.