92 درصد از توسعه دهندگان مستقر در ایالات متحده در حال حاضر از ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی در محل کار استفاده می کنند: گزارش GitHub


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بدانید


نظرسنجی اخیری که توسط GitHub با همکاری Wakefield Research انجام شده است، تأثیر هوش مصنوعی (AI) را بر تجربه توسعه دهندگان روشن می کند. این نظرسنجی که شامل 500 توسعه دهنده مستقر در ایالات متحده از شرکت هایی با بیش از 1000 کارمند بود، بر جنبه های کلیدی حرفه آنها مانند بهره وری توسعه دهندگان، همکاری تیمی و نقش هوش مصنوعی در محیط های سازمانی متمرکز بود.

بر اساس یافته ها، 92 درصد از توسعه دهندگان در حال حاضر از ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی در کار خود استفاده می کنند. با وجود سرمایه گذاری در DevOps، توسعه دهندگان هنوز با چالش هایی روبرو هستند. آنها زمان برترین کار خود را انتظار برای ساخت و آزمایش گزارش می کنند. آنها همچنین در مورد کارهای تکراری مانند نوشتن کد دیگ بخار ابراز نگرانی کردند. آنها آرزو دارند زمان بیشتری را برای همکاری با همسالان، کسب مهارت های جدید و ایجاد راه حل های نوآورانه اختصاص دهند.

GitHub اظهار داشت که این آمار نشان دهنده نیاز روزافزون برای بهبود کارایی در فرآیند توسعه است.

اینبال شانی، مدیر محصول GitHub به VentureBeat گفت: «ما متوجه شدیم که توسعه‌دهندگان بیشتر وقت خود را صرف نوشتن کد و آزمایش می‌کنند، سپس منتظر می‌مانند تا کد بازبینی شود یا ساخت‌ها به پایان برسد. ما همچنین دریافتیم که ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی بهره وری توسعه دهندگان فردی و همکاری بیشتر تیمی را امکان پذیر می کند. این بدان معناست که هوش مصنوعی مولد به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تأثیر بیشتری داشته باشند، رضایت را افزایش دهند و راه‌حل‌های خلاقانه‌تری بسازند.»

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

این شرکت پیشنهاد می کند که رهبران کسب و کار باید توسعه دهندگان خود را با شناسایی مناطق اصطکاک، حذف موانع بهره وری و تقویت رشد و حرکت در اولویت قرار دهند. این مطالعه نشان داد که تجربه توسعه‌دهندگان تأثیر عمده‌ای بر بهره‌وری، رضایت و تأثیر دارد.

همکاری به عنوان یک جنبه حیاتی از تجربه توسعه دهنده ظاهر شد. توسعه دهندگان در تنظیمات سازمانی معمولاً با میانگین 21 مهندس در پروژه ها همکاری می کنند و مهارت های مشارکتی آنها را در ارزیابی عملکردشان مهم می کنند. بیش از 80 درصد از توسعه دهندگان بر این باورند که ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند همکاری تیمی را بهبود بخشند، کیفیت کد را بهبود بخشند، سرعت تکمیل پروژه را بهبود بخشند و حل حادثه را بهبود بخشند.

«همکاری نیروی چند برابری برای تیم‌های مهندسی بزرگ‌تر برای بهره‌مندی و هدایت نتایج مشتری است. هر سازمانی باید از این معادله استفاده کند تا توسعه دهندگان را در مرکز توانمندسازی مشتریان قرار دهد.» شانی از GitHub.

در این مطالعه، توسعه دهندگان همچنین تمایل خود را برای فرصت های بیشتر برای ارتقاء مهارت و تأثیرگذاری ابراز کردند. آنها یادگیری مهارت‌های جدید، دریافت بازخورد از کاربران نهایی و طراحی راه‌حل‌هایی برای مشکلات جدید را به‌عنوان عناصر کلیدی که تأثیر مثبتی بر روز کاری آن‌ها دارد، رتبه‌بندی کردند.

آنچه توسعه دهندگان در اکوسیستم رو به رشد هوش مصنوعی امروزی به آن نیاز دارند

این نظرسنجی به تأثیر ابزارهای کدگذاری مبتنی بر هوش مصنوعی بر عملکرد فردی پرداخت. اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگان (92٪) گزارش کردند که از ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند و 70٪ معتقدند که این ابزارها برای آنها مزیتی در کار ایجاد می کند.

توسعه دهندگان گفتند که هوش مصنوعی را فرصتی برای تمرکز بر طراحی راه حل ها و توسعه مهارت ها، مانند یادگیری زبان ها و چارچوب های برنامه نویسی جدید می دانند. آنها همچنین اظهار داشتند که ادغام ابزارهای کدنویسی هوش مصنوعی با هدف افزایش تجربه توسعه دهندگان همسو می شود.

در واقع، شانی Github پیش‌بینی می‌کند که از زمان انجام این مطالعه در مارس 2023، این رقم 92 درصد افزایش یافته باشد. شانی گفت: «ما قبلاً این تأثیر را از مشتریان خود که از GitHub Copilot استفاده می‌کنند، دیده‌ایم. این توسعه دهندگان 75 درصد با کار خود احساس رضایت بیشتری می کنند و در حال حاضر بیش از 55 درصد سریعتر کد می نویسند.

شانی اظهار داشت که هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که جنبه های مختلف تجربه توسعه دهندگان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. اینها شامل تسریع تحویل کد، تسهیل بازبینی کدهای هوشمند، افزایش همکاری در پایگاه کد و غلبه بر اختلالات در فرآیند توسعه است که معمولاً به تلاش شناختی بیشتری نیاز دارد.

به گفته او، با پیشرفت مدل‌های هوش مصنوعی و توسعه قابلیت‌های اضافی، می‌توانیم یک تعریف مجدد اساسی و بهبود تجربه توسعه‌دهنده، بهره‌وری توسعه‌دهنده و همکاری تیمی را پیش‌بینی کنیم.

ارتقاء مهارت، بهره وری از مهمترین مزایای ابزارهای هوش مصنوعی است

این مطالعه ارتقاء مهارت را به عنوان بهترین مزیت و به دنبال آن افزایش بهره وری شناسایی کرد. ادغام ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی در گردش کار توسعه دهنده به عنوان فرصتی برای بهبود عملکرد و مطابقت بهتر با استانداردهای موجود در نظر گرفته شد.

توسعه دهندگان گفتند که کسب مهارت های جدید و ایجاد راه حل های نوآورانه بیشترین تأثیر مثبت را بر کار آنها داشته است.

«ابزارهای توسعه‌دهنده هوش مصنوعی به زودی به میز تبدیل می‌شوند و سازمان‌هایی که این تغییر را قبول نمی‌کنند، عقب خواهند ماند. داشتن ابزارهای هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار مرکزی برای انجام کارشان به یک انتظار از همه توسعه دهندگان تبدیل خواهد شد. اگر صنایع بخواهند استعدادهای برتر را استخدام کرده و حفظ کنند، باید بتوانند بهترین ابزارها را برای بهره وری بیشتر توسعه دهندگان ارائه دهند.

این نظرسنجی همچنین ناهماهنگی بین معیارهای عملکرد فعلی و انتظارات توسعه دهندگان را برجسته کرد. کیفیت کد و همکاری به عنوان مهمترین معیارهای عملکرد شناسایی شدند و توسعه دهندگان انتظار داشتند بر اساس آن معیارها ارزیابی شوند. با این حال، به گفته شانی، رهبران به طور سنتی عملکرد را بر اساس کمیت و خروجی کد ارزیابی می‌کنند. توسعه دهندگان کیفیت کد و همکاری را حداقل به عنوان عوامل مهم برای ارزیابی استدلال می کنند.

من این را از تجربه خودم در توسعه‌دهی می‌دانم! ما توسعه‌دهندگان ترجیح می‌دهیم بر اساس نحوه حل و فصل حوادث پیچیده و تأثیرگذاری خود، به جای تعداد رخدادهای حل‌شده – که توسعه‌دهندگان در نظرسنجی ما منعکس کردند، اندازه‌گیری شویم.»

گفته می شود که همکاری موثر باعث بهبود کیفیت کد می شود. توسعه دهندگان به تعدادی از عوامل به عنوان حیاتی برای همکاری موفق اشاره کردند. نقاط تماس منظم، زمان کار بدون وقفه، دسترسی به محیط‌های توسعه‌دهنده کاملاً پیکربندی شده، و روابط مربی و مربی.

آنها به جلسات بی اثر و ارتباطات بیش از حد به عنوان عواملی اشاره کردند که بر کار آنها تأثیر منفی گذاشته است.

با توجه به اینکه توسعه دهندگان اکنون به طور متوسط ​​با 21 مهندس دیگر در پروژه ها کار می کنند، همکاری بیش از هر زمان دیگری برای بهره وری و بهره وری مهم است. توسعه‌دهندگان در نظرسنجی ما گفتند که از سازمان‌هایشان می‌خواهند که همکاری را به یک معیار عملکرد برتر تبدیل کنند، که نشان می‌دهد سازمان‌ها می‌توانند کار بهتری برای ایجاد انگیزه برای همکاری بیشتر بین تیم‌های مهندسی خود انجام دهند. «سازمان‌ها باید به‌عنوان نیروی واقعی در نتایج حیاتی مأموریت، مشارکت توسعه‌دهنده را فعالانه تشویق کنند.»

شانی معتقد است که پذیرش گسترده ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی در بین توسعه دهندگان نشان می دهد که اکثر سازمان ها احتمالاً توسعه دهندگانی دارند که از این ابزارها استفاده می کنند بدون اینکه راه حلی در سطح سازمانی یا خط مشی های روشنی برای کنترل استفاده مؤثر از آنها وجود داشته باشد.

او گفت که در حالی که ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT و Stable Diffusion محبوبیت پیدا کرده اند، اما همچنان در حال توسعه سریع هستند و نگرانی در مورد وقوع خروجی ها یا توهمات نادرست و همچنین حفظ حریم خصوصی داده ها وجود دارد.

بنابراین، شانی بر اهمیت سرمایه‌گذاری سازمان‌ها بر روی ابزارهای کدنویسی هوش مصنوعی درجه یک سازمانی که با معیارهای اثربخشی و حفظ حریم خصوصی داده‌ها همسو هستند، تأکید کرد. علاوه بر این، او بر نیاز به کمک به توسعه‌دهندگان در یکپارچه‌سازی و بهینه‌سازی گردش‌های کاری خود پیرامون این ابزارهای تأیید شده تأکید کرد.

او توضیح داد: «طبق تجربه ما با مشتریانی که GitHub Copilot و GitHub Enterprise را به کار می‌برند، چنین سرمایه‌گذاری‌های فناوری نیازمند تغییر فرهنگی در سطح سازمان و مدیریت تغییر فعال است. شما نمی توانید ابزارهای کدنویسی جدید هوش مصنوعی را روشن کنید و از تیم ها انتظار داشته باشید که گردش کار خود را به طور یکپارچه در اطراف خود تطبیق دهند. چابکی فنی به چابکی عملیاتی نیاز دارد.»

چگونه سازمان ها می توانند تجربه توسعه دهندگان را بهبود بخشند

شانی به سازمان‌ها توصیه می‌کند که از سطح فرهنگی شروع کنند تا برنامه‌ها و سیاست‌های محل کار را شناسایی کنند که باعث افزایش همکاری می‌شود. او بر اهمیت برقراری چک‌های منظم برای تیم‌های کاری، برنامه‌ریزی جلسات، و ارائه پلتفرم‌هایی برای ارتباطات ناهمزمان از طریق درخواست‌های کششی، مشکلات و برنامه‌های چت تاکید می‌کند.

به گفته Github، رهبران مهندسی همچنین باید روش‌هایی را برای استانداردسازی محیط‌های توسعه‌دهنده، مانند استفاده از IDE‌های مبتنی بر ابر یا راه‌حل‌های جایگزین، بررسی کنند. هدف این طرح‌ها به حداقل رساندن زمان صرف شده برای راه‌اندازی ماشین‌ها است و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد بیشتر بر روی حل مشکلات مشترک تمرکز کنند.

این مطالعه نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان به روابط مربی و منتهی اهمیت زیادی می‌دهند و خواهان چنین روابط بیشتری در محیط کار خود هستند. GitHub پیشنهاد می کند که سازمان ها می توانند از این فرصت برای سرمایه گذاری در اقدامات مقرون به صرفه استفاده کنند که رشد و ارتقای مهارت تیم های توسعه آنها را تسهیل می کند.

شانی گفت: «برنامه‌ها و فرآیندهایی که مشوق همکاری و ارتباطات مؤثر، چه از طریق مستندسازی، جلسات مؤثر، یا اجزای تیمی مانند روابط مربی و منتهی می‌شوند، می‌توانند به توسعه‌دهندگان کمک کنند تا با یکدیگر همکاری کنند، وارد یک وضعیت جریان شوند و حتی مهارت‌های خود را رشد دهند.» از طریق ابزارهای کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی، تیم‌ها می‌توانند با چیزهای ساده‌ای مانند بررسی کد یا برنامه‌نویسی جفتی شروع کنند تا از مربیان مؤثر در سراسر سازمان خود برای کمک به توسعه‌دهندگان جوان‌تر خود رشد کنند.»

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.