چرا توسعه دهندگان Web2 برای پیوستن به انقلاب بلاکچین مردد هستند؟


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید تا بشنوید که چگونه رهبران سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی را برای موفقیت ادغام و بهینه می‌کنند.. بیشتر بدانید


فناوری بلاک چین این پتانسیل را دارد که صنایع را از مالی تا مراقبت های بهداشتی متحول کند، اما کمبود توسعه دهندگان ماهر به چالشی بزرگ برای شرکت هایی تبدیل شده است که به دنبال پیاده سازی راه حل های بلاک چین هستند.

تقاضا برای توسعه دهندگان برای ساخت Web3 در حال افزایش است، اما بسیاری از توسعه دهندگان سنتی Web2 هنوز برای فرو رفتن در قلمرو ناآشنا تردید دارند. تلقی از فضا به عنوان خطرناک، شک و تردید را برمی انگیزد و فقدان زبان های برنامه نویسی در دسترس، چارچوب ها و آموزش مانع از مشارکت توسعه دهندگان آینده می شود.

نیاز به آموزش بلاک چین

یکی از چالش های کلیدی پیش روی صنعت بلاک چین، فقدان آموزش و برنامه های آموزشی رسمی است که به طور خاص بر فناوری بلاک چین متمرکز شده است. بسیاری از توسعه دهندگان ممکن است درک کلی از بلاک چین داشته باشند، اما فاقد مهارت ها و دانش خاص مورد نیاز برای توسعه برنامه های بلاک چین هستند. این کمبود قابل توجهی از توسعه دهندگان ماهر ایجاد کرده است که می تواند پیدا کردن استعدادهای مورد نیاز برای ساخت و به کارگیری این راه حل ها را برای شرکت ها دشوار کند.

به عنوان یک صنعت در حال حرکت، بلاک چین و وب 3 عرصه هیجان انگیزی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا حرفه خود را پیش ببرند. در سال 2022 بیش از 25000 برنامه‌نویس فعال وجود داشت و بیش از 61000 توسعه‌دهنده برای اولین بار کدی را ارائه کردند – بالاترین تعداد ثبت‌شده تا کنون – که ارزش قفل شده در فضا را نشان می‌دهد.

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 جولای در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

با این حال، شکاف قابل توجهی بین مهارت های Web3 و سایر زبان های برنامه نویسی اصلی Web2 وجود دارد. به عنوان مثال، تنها 1.45 درصد از توسعه دهندگان از Solidity استفاده می کنند، در مقایسه با زبان های برنامه نویسی اصلی Web2 مانند جاوا اسکریپت که بیش از 65 درصد از توسعه دهندگان از آن استفاده می کنند.

یادگیری زبان های برنامه نویسی Web3 به وضوح مانعی را برای توسعه دهندگان Web2 ایجاد می کند. از نقطه نظر ابزار و تعامل، Web3 به طور قابل توجهی نوار را برای توسعه دهندگان پایین می آورد. توسعه‌دهندگانی که به راه‌حل‌های ابزار بدون درز Web2 عادت کرده‌اند، با اکوسیستمی کمتر بالغ و پیچیده‌تر مواجه می‌شوند. ورود به فضا مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی از سوی توسعه دهنده است. مگر اینکه توسعه دهندگان کاملاً از چشم انداز بلندمدت Web3 متقاعد شده باشند، چرا باید متعهد به یادگیری زبان های Web3 شوند که در سراسر صنعت بسیار وقت گیر هستند؟ کسانی که می خواهند در اتریوم یا سایر زنجیره های وب 3 توسعه پیدا کنند، باید به پتانسیل و چشم انداز بلاک چین برای انجام سفر توسعه دهنده وب 3 معتقد باشند. صنعت باید این را بشناسد و سیستم های پشتیبانی را برای توسعه دهندگان ارائه دهد.

طرز فکر Web3

مهاجرت به Web3 فراتر از یادگیری زبان های کدنویسی جدید است. همچنین باید ذهنیت توسعه دهنده Web3 را ایجاد کرد. تعهد اولیه در این فضا به قبیله گرایی، یک پدیده پیچیده با اثرات مثبت و منفی بر جامعه رمزنگاری کمک کرده است.

با این حال، حدس دوم اینکه بینندگان و جوامع از کجا سرچشمه می گیرند، مناسب نیست. برای موفقیت یک فناوری جدید، به ایمانداران واقعی نیاز دارید که با شور و اشتیاق دیدگاه خود را هدایت کنند. بنابراین، بدون چنین قبیله‌گرایی و کسانی که علیرغم نظرات مخالف استقامت کردند، این صنعت به جایی که امروز است نمی‌رسید.

در حالی که بنیانگذاران Web3 در قبیله های خود مورد احترام هستند، کسانی که در راس شرکت های بزرگ فناوری هستند نیز مورد احترام هستند. به درستی یا نادرست، چهره هایی مانند ایلان ماسک و جف بزوس به دلیل تعصب دیرینه فناوری نیازی به معرفی ندارند، بنابراین رفتار با کسانی که فناوری منبع باز پیشگام را به جامعه هدیه داده اند، نباید متفاوت باشد.

برای رهبرانی مانند Vitalik Buterin از اتریوم و Ethan Buchman از Cosmos، این یک فضیلت دموکراتیک است که جوامع توسعه‌دهنده که به نسل بعدی وب کمک می‌کنند در اعتقادات خود ثابت قدم باشند. درست است که بحث‌های اصلی رمزارز اغلب لحنی از شور و اشتیاق مذهبی را اتخاذ می‌کنند که به ندرت در جاهای دیگر دیده می‌شود، اما این اشتیاق زیربنایی پایه و اساس جنبش چند دهه‌ای برای یک وب بهتر است.

ایمنی در وب 3

چه دلایل دیگری باعث می شود توسعه دهندگان Web2 نسبت به فضا محتاط باشند؟ در حاشیه، توسعه دهندگان می بینند که سایر توسعه دهندگان به طور منفی تحت تأثیر خطرات ایمنی قرار می گیرند. از این، آنها نتیجه می گیرند که Web3 یک محیط نابالغ و پر از ریسک است. در واقع خطرات امنیتی زیادی وجود دارد، و بسیاری از توسعه دهندگان Web3 در معرض ایجاد سیستم های ناکافی هستند که به راحتی می توان از آنها سوء استفاده کرد.

برخی از مهم‌ترین بلوک‌های سازنده در صنعت کریپتو، مانند ماشین مجازی اتریوم (EVM)، هنوز در حال بلوغ هستند. تکرارهای جدید به تکامل خود ادامه خواهند داد، اما بسیاری از توسعه دهندگان به آموزش امنیتی بیشتری برای نوآوری ایمن در این پلتفرم ها نیاز دارند.

اینجاست که باید به توسعه دهندگان آموزش دهیم تا از ورود آنها به تله های امنیتی که مانع از ترکیب و رشد می شود جلوگیری کنیم. چگونه می‌توانیم افراد را وارد فضایی کنیم که باید به روشی امن‌تر برنامه‌نویسی کنند؟ این چالشی است که صنعت با آن روبروست. اگر توسعه دهندگان بخواهند از شکاف Web2 به Web3 عبور کنند، بهبود تجارب ابزارسازی و اشکال زدایی ضروری است، اما ما همچنین به موتورهای اجرایی ایمن و آموزش بیشتر نیاز داریم.

یک استراتژی کلیدی برای پیمایش کمبود توسعه دهندگان، ایجاد یک جامعه توسعه دهندگان قوی است. یک جامعه پر رونق می تواند به جذب استعدادهای جدید به صنعت کمک کند و می تواند منابع ارزشمند و پشتیبانی را برای توسعه دهندگان جدید فراهم کند. جوامع به خوبی تثبیت شده، مانند انجمن اطراف جاوا اسکریپت، می توانند از طریق آموزش، نمونه کد و مستندات، از توسعه دهندگانی که وارد فضای بلاک چین می شوند، پشتیبانی کنند. توسعه دهندگان باتجربه می توانند راهنمایی ارائه دهند، در مورد بهترین شیوه ها راهنمایی ارائه دهند و دانش و تخصص خود را از طریق پلتفرم های آنلاین به اشتراک بگذارند. این پشتیبانی می تواند برای توسعه دهندگان جدید بلاک چین که ممکن است در حال حرکت در یک چشم انداز فناوری پیچیده و به سرعت در حال تحول هستند بسیار ارزشمند باشد. علاوه بر این، افزایش مشارکت‌های Web3 نه تنها می‌تواند توسعه راه‌حل‌های بلاک چین را تسریع بخشد، بلکه با تجمیع منابع و استعدادها، کمبود توسعه‌دهندگان ماهر را نیز برطرف می‌کند.

Web3 دنیایی را متصور است که در آن میلیون‌ها توسعه‌دهنده می‌توانند برنامه‌های غیرمتمرکز را برای میلیاردها کاربر بسازند تا هر روز با آنها تعامل داشته باشند. برای اینکه این امر به واقعیت تبدیل شود، صنعت باید توسعه دهندگان بیشتری را با ساده کردن فرآیند نصب به فضای Web3 جذب کند تا آنها احساس کنند که این فرصتی ارزشمند است، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر فلسفی. نسل بعدی توسعه دهندگان ممکن است بومی Web3 باشند، اما سرمایه گذاری بر روی توسعه دهندگان Web2 که می توانند پایه های یک وب توزیع شده را با مهارت های موجود در جعبه ابزار خود بنا کنند را نمی توان نادیده گرفت.

آوردن توسعه دهندگان Web2 به مکالمه به معنای صحبت با آنها به زبان هایی است که می فهمند. این فناوری ممکن است منبع باز باشد، اما چه میم، چه Rust، و یا جاوا اسکریپت، شروع گفتگو برای ایجاد تغییرات معنادار بسیار مهم است.

دیگو لیزارازو مدیر روابط توسعه دهندگان در آگوریک است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید