Shutterstock به تقویت هوش مصنوعی با حمایت قانونی برای مشتریان سازمانی ادامه می دهد


در تاریخ 11 تا 12 ژوئیه به مدیران ارشد در سانفرانسیسکو بپیوندید و بیاموزید که رهبران کسب و کار چگونه از انقلاب مولد هوش مصنوعی جلو می‌افتند.. بیشتر بدانید


Shutterstock امروز اعلام کرد که به مشتریان سازمانی غرامت کامل برای مجوز و استفاده از تصاویر مولد هوش مصنوعی در پلت فرم خود ارائه می دهد تا از آنها در برابر ادعاهای احتمالی مرتبط با استفاده از تصاویر محافظت کند. این شرکت گفت که درخواست‌های غرامت در صورت تقاضا را از طریق بررسی انسانی تصاویر انجام خواهد داد.

این اعلامیه تنها یک ماه پس از اعلام عرضه مشابه توسط ادوبی انجام شد که نشان دهنده افزایش رقابت برای مشتریان سازمانی است که می‌خواهند محتوای هوش مصنوعی تولید کنند که برای استفاده تجاری ایمن و اخلاقی باشد.

به گفته Shutterstock، غرامت برای ابزار هوش مصنوعی تولیدی آن مانند هر محتوای دیگری که از نظر تجاری پاک شده است، مطابق با توافقنامه مجوز Shutterstock، که می گوید: «ویدئو و تصاویر به شکل اصلی بدون تغییر و با رعایت کامل استفاده می شود، اعمال می شود. با توجه به این TOS و قانون قابل اجرا، هیچ‌گونه حق چاپ، علامت تجاری یا سایر حقوق مالکیت معنوی را نقض نخواهد کرد. ii) نقض حریم خصوصی یا عمومی حقوق اشخاص ثالث؛ iii) هر گونه قانون، اساسنامه، فرمان یا مقررات ایالات متحده را نقض کند. یا IV) افتراآمیز، افتراآمیز، مستهجن یا ناپسند باشد.»

>>پوشش مداوم هوش مصنوعی مولد VentureBeat را دنبال کنید<<

رویداد

تبدیل 2023

در 11 تا 12 ژوئیه در سانفرانسیسکو به ما بپیوندید، جایی که مدیران ارشد نحوه ادغام و بهینه سازی سرمایه گذاری های هوش مصنوعی برای موفقیت و اجتناب از دام های رایج را به اشتراک می گذارند.

اکنون ثبت نام کنید

جف کانینگ، معاون محصول در Shutterstock در یک مصاحبه ویدیویی به VentureBeat گفت: «یکی از بزرگترین چیزهایی که مشتریان ما از ما می‌خواهند همان اطمینان مجوز تجاری است که برای سایر محتوای Shutterstock به دست می‌آورند.» در کنفرانس جهانی Shutterstock در ماه مه، غرامت کاملی را برای صدور مجوز تصاویر هوش مصنوعی مولد برای موارد استفاده از مشتری خاص اعلام کرد، اما اکنون این پیشنهاد برای همه مشتریان دارای حساب تجاری سازمانی ارائه می شود.

او گفت: «این دیگر یک فناوری جدید نیست. او گفت: «اکنون این کار در مورد قرار دادن این موضوع در فرآیندهای کسب و کار واقعی است.

Shutterstock از اکتبر 2022 اخبار مربوط به هوش مصنوعی را منتشر کرده است

Shutterstock از اکتبر 2022، زمانی که با OpenAI همکاری کرد تا به مشتریان اجازه دهد از DALL-E برای تولید تصاویر هوش مصنوعی استفاده کنند، گام‌هایی را در جهت ادغام هوش مصنوعی مولد در پلتفرم خود برداشته است. در آن زمان، این شرکت گفت که به هنرمندانی که «آثارشان به توسعه مدل‌های هوش مصنوعی کمک کرده‌اند، غرامت می‌دهد».

سپس، در ماه ژانویه، Shutterstock به متا اجازه داد تا از مجموعه داده‌های سهام خود برای «توسعه، آموزش و ارزیابی قابلیت‌های یادگیری ماشینی خود» استفاده کند و تولیدکننده تصویر هوش مصنوعی خود را در ژانویه راه‌اندازی کرد. این کاملاً در تضاد با رقیب خود Getty Images بود که از Stability AI، خالقان منبع باز تولید متن به تصویر Stable Diffusion، به دلیل نقض حق چاپ در ماه فوریه شکایت کرد.

بر اساس گزارش Shutterstock، مولد تصویر هوش مصنوعی آن «بر روی صدها میلیون آموزش دیده است
دارایی های اخلاقی، از جمله از Shutterstock، با هدف اطمینان از اینکه مشتریان می توانند
تولید و مجوز دارایی های جدید با ایمنی کامل تجاری در عین حال
محافظت و پرداخت غرامت از هنرمندانی که پشت محتوایی هستند که مدل‌ها را آموزش داده‌اند.»

کانینگ گفت: «تمرکز ما برای شرکای تجاری‌مان محافظت از آنها و کمک به کسب درآمد از محتوایشان است. و در سمت تقاضا، تمرکز ما بر کمک است [creators] برای دریافت محتوای عالی و داشتن آن محافظت از مجوز، توانمند باشید. بنابراین با هوش مصنوعی مولد، ما بر این تمرکز کرده‌ایم که از این رویکرد هوش مصنوعی مسئولانه استفاده کنیم، جایی که فقط با مجموعه داده‌های دارای مجوز قانونی کار می‌کنیم، و مطمئن می‌شویم که از آن به عنوان راهی برای ادامه استفاده می‌کنیم. برای یافتن راه‌های کسب درآمد جدید برای محتوای مشارکت‌کنندگانمان.»

در یک بیانیه مطبوعاتی در مورد ارائه غرامت، Shutterstock همچنین خاطرنشان کرد که صندوق مشارکت‌کننده آن، که در اکتبر 2022 راه‌اندازی شد، تا به امروز، «به صدها هزار هنرمند به خاطر نقشی که IP محتوای آنها در آموزش فناوری مولد Shutterstock ایفا کرده است، غرامت پرداخت کرده است. به میلیون‌ها نفر دیگر پرداخت می‌کند و به هنرمندان حق‌الامتیاز مستمر مربوط به فعالیت‌های مجوز برای دارایی‌های تازه تولید شده را ارائه می‌دهد.”

کانینگ گفت که جزئیات مربوط به مبلغ دلار جبران شده به طور عمومی به اشتراک گذاشته نشده است، اما مشارکت کنندگان پول دریافت کرده اند. او گفت: “ما در ابتدا اعلام کردیم که پرداخت های اولیه خود را در ماه دسامبر انجام دادیم و به پرداخت حق امتیاز هر شش ماه یکبار ادامه خواهیم داد.” “ما در واقع از آن زمان آن را به روز کرده ایم تا این کار را به صورت سه ماهه انجام دهیم.”

شرایط خدمات شرکت برای Shutterstock Contributors می گوید که مشارکت کنندگان به Shutterstock “حق غیر انحصاری مجوز و استفاده از محتوای ارسالی شما” را می دهند و مشارکت کنندگان “همیشه مالکیت محتوای شما و محتوای شما را حفظ می کنند.” شرایط خدمات به طور خاص پرداخت‌های مربوط به استفاده از کار در تصاویر هوش مصنوعی مولد را بررسی نمی‌کند، اما این سند پشتیبانی می‌گوید: «شرکت‌کنندگان سهمی از کل ارزش قرارداد پرداخت‌شده توسط مشتریان مجموعه‌داده‌های مجوز را دریافت خواهند کرد. سهمی که مشارکت‌کنندگان فردی دریافت می‌کنند، متناسب با حجم محتوا و ابرداده‌های آن‌ها خواهد بود که در مجموعه داده‌های خریداری‌شده گنجانده شده است.»

مسائل مربوط به پاداش خالق سهام اخیراً مطرح بوده است — به عنوان مثال، VentureBeat اخیرا گزارش داد که یک گروه آوازی از مشارکت کنندگان در Adobe Stock، که شامل 300 میلیون تصویر، تصویر و محتوای دیگر است که مدل Firefly را آموزش داده است، می‌گویند Adobe Firefly را آموزش داده است. بر روی تصاویر استوک خود بدون اعلان یا رضایت صریح و اینکه سیل تصاویر هوش مصنوعی ژنرال به Adobe Stock پلتفرم را آدمخوار می کند.

Cannuck گفت که مشارکت کنندگان Shutterstock این توانایی را دارند که مکانیسم های مختلف کسب درآمد را انتخاب کنند یا از آن خارج شوند. او گفت: «اگر نمی‌خواهید محتوای شما بخشی از آموزش مدل‌های جدید هوش مصنوعی باشد، می‌توانید انصراف دهید.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.