Comcast نمونه اولیه مودم 10G را با سرعت دانلود 4 گیگابیت بر ثانیه آزمایش می کند


به رهبران بازی، در کنار GamesBeat و Facebook Gaming، برای دومین اجلاس سالانه GamesBeat & Facebook Gaming Summit بپیوندید | GamesBeat: Into the Metaverse 2 در 25 تا 27 ژانویه 2022 آینده. درباره این رویداد بیشتر بدانید.


Comcast گفت که نمونه اولیه مودم 10G را با استفاده از فناوری اصلی که می تواند سرعت چند گیگابیتی را به ده ها میلیون خانه برساند، با موفقیت آزمایش کرده است.

در یک آزمایش آزمایشگاهی، یک مودم کابلی سیستم روی تراشه (SoC) DOCSIS 4.0 که توسط Broadcom ساخته شده بود، سرعت آپلود و دانلود را سریعتر از 4 گیگابیت در ثانیه (Gbps) با فناوری شبکه 10G ارائه کرد.

این آخرین مورد از یک سری نقاط عطف 10G از Comcast است. در اکتبر 2021، این شرکت از آزمایش موفقیت آمیز یک اتصال کامل 10G با استفاده از یک سیستم پایانه مودم کابلی مجازی (vCMTS) با فناوری DOCSIS 4.0 خبر داد.

این اعلامیه به دنبال اعلامیه‌های مهم 10G در آوریل 2021 از اولین آزمایش آزمایشگاهی زنده سیستم روی تراشه 10G (SOC) و اکتبر 2020، آزمایشی با سرعت آپلود و دانلود 1.25 گیگابیت در ثانیه (Gbps) بود. از طریق یک شبکه تولید زنده با استفاده از مجازی سازی عملکرد شبکه (NFV) همراه با آخرین فناوری DOCSIS.

رویداد

دومین نشست سالانه GamesBeat و Facebook Gaming و GamesBeat: Into the Metaverse 2

بیشتر بدانید

یکی از اجزای کلیدی 10G، DOCSIS 4.0 یک جهش تکاملی در توانایی ارائه سرعت بارگذاری و دانلود چند گیگابیتی از طریق اتصالات نصب شده در صدها میلیون خانه در سراسر جهان است.

Comcast نشان داده است که می تواند سرعت اینترنت دوطرفه کامل 4 گیگابیت در ثانیه را دریافت کند.

در بالا: Comcast نشان داده است که می تواند سرعت اینترنت دوطرفه کامل 4 گیگابیت در ثانیه را دریافت کند.

اعتبار تصویر: Comcast

چارلی هرین، رئیس فناوری، محصول و تجربه در Comcast می‌گوید: «نقطه قوت طراحی شبکه هوشمند ما این است که امروز می‌توانیم از خواسته‌های مشتریان خود فراتر برویم، حتی زمانی که به طور مداوم در حال تکامل هستیم تا نیازهای آینده را برآورده کنیم. کابل، در بیانیه ای. “از آنجایی که سفر 10G ما به سرعت ادامه می یابد، مشتریان از مزایای امنیت، قابلیت اطمینان و سرعت روزافزون بهره خواهند برد.”

فناوری 10G بر اساس کارهایی است که Comcast در چندین سال گذشته برای ایجاد یک شبکه هوشمندتر و مجازی‌تر برای کمک به مدیریت بار در طول همه‌گیری، زمانی که مردم بیش از همیشه به فناوری از راه دور متکی هستند، انجام داده است.

به گفته این شرکت، به‌روزرسانی‌های 10G علاوه بر ارائه مسیری برای سرعت آپلود و دانلود چند گیگابیتی، مزایای کوتاه‌مدتی را در قالب افزایش قابلیت اطمینان، عملکرد و تاخیر کمتر به مشتریان ارائه می‌دهد.

این آزمایش مودم که توسط فناوری Broadcom 10G متصل شد، از دستگاه DOCSIS 4.0 FDX SoC استفاده کرد، که Comcast در آوریل 2021 نشان داد، برای جفت شدن با دو تراشه مودم کابلی برای ارائه عملکرد.

اینها با موفقیت از طریق یک شبکه فیبر کواکسیال هیبریدی مبتنی بر آزمایشگاه به vCMTS که در حالت DOCSIS 4.0 کار می‌کند متصل شدند. این نشان دهنده اولین اتصال شبکه کامل از تمام اجزای DOCSIS 4.0 است که برای استقرار لازم است. توسعه دهندگان انتظار دارند سرعت های نشان داده شده – که سریعتر از آپلود و دانلود 4 گیگابیت در ثانیه بود – به طور قابل توجهی افزایش یابد زیرا آنها فناوری را در هر سطح از معماری 10G بهبود می بخشند.

الاد نفشی، معاون ارشد Comcast Cable در بیانیه‌ای گفت: «با هر نقطه عطف جدید، ما تصویر واضح‌تری از اینکه چگونه فناوری‌های 10G نسل بعدی سرعت و عملکرد را برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان باز می‌کند، دریافت می‌کنیم.

از نفشی پرسیدم این تست چه تفاوتی با قبلی دارد؟
نفشی در ایمیلی به VentureBeat گفت: «خبر بزرگ اینجاست که ما معتقدیم این اولین آزمایش مودم واقعی 10G (DOCSIS 4.0) در جهان است. «در نقاط عطف قبلی خود که پوشش داده‌اید، پیشرفت‌های کلیدی را در فناوری شبکه 10G (نود، vCMTS) نشان داده‌ایم، اما این اولین باری است که دستگاهی را در خانه آزمایش می‌کنیم که در واقع این آپلود چند گیگابیتی را ارائه می‌کند. سرعت دانلود در خانه های میلیون ها مشتری.”

او اضافه کرد، “با این اعلامیه، ما اکنون تمام مؤلفه‌های کلیدی را که برای پشتیبانی از استقرار 10G در دنیای واقعی ضروری هستند، با موفقیت آزمایش کرده‌ایم. با تکمیل این مرحله، ما اکنون روی سخت‌تر کردن این فناوری‌ها متمرکز شده‌ایم زیرا منتظر آزمایش‌های زنده در این زمینه هستیم.»

GamesBeat

اعتقاد GamesBeat هنگام پوشش صنعت بازی این است که “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. چه مقالات ما را بخوانید، چه به پادکست‌های ما گوش دهید یا ویدیوهای ما را تماشا کنید، GamesBeat به شما کمک می‌کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید.

شما چگونه انرا انجام خواهید داد؟ عضویت شامل دسترسی به:

  • خبرنامه هایی مانند DeanBeat
  • سخنرانان فوق العاده، آموزشی و سرگرم کننده در رویدادهای ما
  • فرصت های شبکه سازی
  • مصاحبه‌ها، چت‌ها، و رویدادهای «Open Office» با کارکنان GamesBeat فقط برای اعضا
  • گپ زدن با اعضای انجمن، کارکنان GamesBeat و سایر مهمانان در Discord ما
  • و شاید حتی یک یا دو جایزه سرگرم کننده
  • معرفی مهمانی های همفکر

عضو شوید