گزارش: اکثر بارگیری‌های بدافزار در سال 2021 در برنامه‌های ابری ردیابی شدند


آیا جلسه ای از نشست Future of Work را از دست داده اید؟ برای پخش جریانی به کتابخانه بر اساس تقاضای Future of Work Summit بروید.


طبق گزارش جدید Netskope، بیش از دو سوم دانلودهای بدافزار از برنامه های ابری در سال 2021 انجام شده است.

این گزارش با بررسی تغییرات در چشم‌انداز بدافزار در سال 2021، نشان می‌دهد که مهاجمان با سوء استفاده از برنامه‌های ابری برای تحویل بارهای بدافزار به قربانیان خود، از موفقیت بیشتری برخوردار هستند. به عنوان مثال، در سه ماهه دوم 2020، Netskope شاهد افزایش ناگهانی اسناد مخرب آفیس بود که عمدتاً توسط Emotet هدایت می شد، که یک کمپین ضد هرزنامه در مقیاس بزرگ و بسیار مؤثر راه اندازی کرد که اسناد مخرب آفیس را با استفاده از برنامه های ابری محبوب ارائه می کرد. از آن زمان، گروه‌های کپی‌کننده به سوء استفاده از اسناد آفیس برای ارائه بدافزارها ادامه داده‌اند و تعداد اسناد مخرب بالاتر از سطوح قبل از Emotet باقی مانده است.

حملات اعتباری علیه برنامه های ابری مدیریت شده با همان سرعت سال 2020 ادامه می یابد، اما با تغییر در منابع حملات. منبع اصلی حملات اعتباری در سال 2020، چند مهاجم سنگین بودند که مسئول تلاش‌های متعدد برای ورود بودند. با این حال، در سال 2021، حملات اعتباری از تعداد بسیار بیشتری از منابع انجام شد که هر کدام مسئول تلاش‌های کمتری برای ورود به سیستم هستند.

عنوان: کشورهای مبدأ حملات اعتباری برتر 2021. ایالات متحده 19٪، چین 11٪، ویتنام 9٪، برزیل 6٪، پاکستان 4٪، تایلند 3٪، روسیه 3٪، هند 3٪ است. و بقیه 41 درصد هستند.

در نهایت، Netskope نوع متفاوتی از ریسک داده را تجزیه و تحلیل کرد – تهدیدات داخلی. در سال 2021، Netskope مشاهده کرد که کاربرانی که مشاغل خود را دو برابر سال 2020 ترک می‌کنند. کاربرانی که سازمان را ترک می‌کنند خطر جدی امنیت داده‌ها را به همراه دارند، به طوری که بیش از یک نفر از هر هفت نفر از برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری شخصی استفاده می‌کنند تا هنگام خروج داده‌ها را با خود ببرند. این گزارش به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه محبوبیت کلی برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری در میان کاربران، محرک اصلی ظاهر آن‌ها در بالای جدول‌های دانلود بدافزار و تهدیدهای داخلی است.

گزارش کامل نتسکوپ را بخوانید.

VentureBeat

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری تحول آفرین به دست آورند و معاملات انجام دهند. سایت ما اطلاعات ضروری در مورد فن آوری ها و استراتژی های داده را ارائه می دهد تا شما را در حین رهبری سازمان خود راهنمایی کند. ما از شما دعوت می کنیم که عضو انجمن ما شوید، برای دسترسی به:

  • اطلاعات به روز در مورد موضوعات مورد علاقه شما
  • خبرنامه های ما
  • محتویات رهبر فکر و دسترسی با تخفیف به رویدادهای ارزشمند ما، مانند تبدیل 2021: بیشتر بدانید
  • ویژگی های شبکه و موارد دیگر

عضو شوید