3 روشی که هوش مصنوعی از تبلیغات فراتر رفته و نتایج ملموسی را ارائه می دهد


برای مشاهده جلسات VB Transform 2023 به کتابخانه درخواستی ما مراجعه کنید. اینجا ثبت نام کنید


در ژانویه 2023، ChatGPT، چت ربات همه جا حاضر از OpenAI، به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه رسید و هفت ماه از TikTok به عنوان سریعترین پلتفرم برای رسیدن به این نقطه عطف پیشی گرفت.

حضور و محبوبیت همه جا چت ربات، بحث دهه ها در مورد تأثیر بالقوه هوش مصنوعی (AI) را تجدید کرده است.

روند جستجوی گوگل برای هوش مصنوعی از زمان راه‌اندازی این سرویس افزایش یافته است و شرکت‌ها عجله دارند تا دامنه‌هایی را از آنگویلا، با جمعیت 15000 نفری، به کار گیرند تا از ثبت دامنه .ai بهره ببرند.

در همان زمان، سرمایه‌گذاران به استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی مولد پول می‌ریزند و امیدوارند رعد و برق را در یک بطری بگیرند و از این فناوری برای یافتن پیشرفت بزرگ فناوری بعدی استفاده کنند. همانطور که اخیراً یکی از سرمایه گذاران هوش مصنوعی به آن گفت نیویورک تایمز“ما در آن مرحله از بازار هستیم که اجازه دهید 1000 گل شکوفا شود.”

رویداد

VB Transform 2023 بر حسب تقاضا

آیا جلسه ای از VB Transform 2023 را از دست داده اید؟ برای دسترسی به کتابخانه درخواستی برای همه جلسات ویژه ما ثبت نام کنید.

اکنون ثبت نام کنید

امروزه، چرخه تبلیغات آنقدر داغ است که حتی شرکت‌هایی که دارای اعتبار قانونی هوش مصنوعی نیستند، سعی می‌کنند خود را با این فناوری هماهنگ کنند، که باعث شد کمیسیون تجارت فدرال هشداری مختصر به شرکت‌ها صادر کند: «اگر فکر می‌کنید می‌توانید با ادعاهای بی‌اساس خود خلاص شوید. محصول دارای هوش مصنوعی است، دوباره فکر کنید.

چرخه تبلیغات می تواند آنقدر مضحک باشد که فلیکس سالمون، خبرنگار Axios اخیراً توضیح داد: “وقتی یک شرکت شروع به صحبت با صدای بلند در مورد توانایی های هوش مصنوعی خود می کند، اولین سوال همیشه باید این باشد: “چرا این شرکت با صدای بلند در مورد توانایی های هوش مصنوعی خود صحبت می کند؟”

مطمئن باشید، این اولین بازی برای حدس و گمان هوش مصنوعی نیست. این فناوری بیش از نیم قرن قدمت دارد و چرخه‌های رونق و رکود بسیاری را پشت سر گذاشته است که پیشرفت‌های فن‌آوری قابل‌توجهی را به همراه داشته است، اما به طور مداوم نتوانسته است به طور کامل به تبلیغات تبلیغاتی عمل کند.

به عبارت دیگر، توسعه محصولات و خدمات هوش مصنوعی که تکرارپذیر، مقیاس پذیر و قابل فروش باشند، از لحاظ تاریخی دشوار و اغلب بسیار گران بوده است. با این حال، با نگاهی به روش‌هایی که هوش مصنوعی در حال حاضر بیشترین تأثیر را دارد، می‌توانیم تصویر واضح‌تر و احتمالاً دقیق‌تری از حرکت رو به جلو ارائه کنیم.

در اینجا سه ​​روشی است که هوش مصنوعی بر دنیای امروز ما تأثیر می‌گذارد، که می‌تواند نقشه راه مفیدی برای اینکه چگونه می‌تواند واقعاً جهان فردا را تغییر دهد ارائه می‌کند.

1. کمک به مردم برای تصمیم گیری بهتر

در دنیای اول دیجیتالی اشباع شده از داده ما، هوش مصنوعی به مردم کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرند. می‌تواند میلیاردها نقطه داده را غربال کند، بینش‌های کلیدی را ترکیب کند و افراد را برای تصمیم‌گیری محوری تجهیز کند.

به این ترتیب، هوش مصنوعی ابزاری برای توانمندسازی افراد، تقویت شهود آنها و امکان تصمیم گیری آگاهانه تری است. این جایگزینی برای تشخیص انسان نیست، بلکه کمکی قدرتمند است که توانایی ما را برای انتخاب بهتر در دنیای واقعی افزایش می دهد.

صنعت امنیت را به عنوان مثال در نظر بگیرید.

پیدا کردن فضای فیزیکی که حداقل توسط یک دوربین نظارت نشود، دشوار است. اداره آمار کار گزارش می دهد که دوربین های نظارتی نصب شده بین سال های 2015 تا 2018 رشد 50 درصدی داشته و تا پایان دهه از 70 میلیون دوربین فراتر رفته است. نظارت بر فیلم داستان کاملاً متفاوتی است و وظیفه انسان‌ها برای تماشای فیدهای بی‌پایان و بی‌نظیر دوربین، دستوری برای کسالت و بی‌توجهی است.

اینجاست که هوش مصنوعی وارد عمل می شود و به عنوان یک نگهبان هوشیار و خستگی ناپذیر عمل می کند. هوش مصنوعی با فیلتر کردن چیزهای پیش پا افتاده، مانند خش خش درختان یا اتومبیل های عبوری، مرتبط ترین اطلاعات را به صفر می رساند. این تیزبینی برای تشخیص ناهنجاری‌ها، مانند فعالیت غیرمنتظره در یک پارکینگ متروک است. با این حال، بین شناسایی و تشخیص تفاوت معناداری وجود دارد.

اینجاست که قضاوت انسان آشکار می شود. پرسنل امنیتی یا سایر کارشناسان آموزش دیده می توانند فیلم دوربین را بررسی کنند و هر گونه رفتار مشکوک را بر اساس آن ارزیابی و رسیدگی کنند. در این مجموعه از هوش مصنوعی و تخصص انسانی، ما شاهد تولد یک سیستم امنیتی جامع و مؤثر هستیم که از مزایای هر دو جهان بهره می‌برد.

به عبارت ساده، هوش مصنوعی یک کاتالیزور است که به تصمیم گیری کارآمدتر و موثرتر در حوزه های بی شمار کمک می کند. از تفسیر گزارش‌های درآمد گرفته تا تقویت اطلاعات امنیتی، هوش مصنوعی ظرفیت ما را برای قضاوت صحیح تقویت می‌کند اما هرگز جایگزین آن نمی‌شود.

2. تجزیه و تحلیل ریسک برای فعال کردن راه حل های ایمنی بهتر

افزایش نگرانی‌ها در مورد امنیت سایبری و تهدیدات امنیتی فیزیکی، بسیاری از افراد و کسب‌وکارها را بر آن داشته تا ایمنی خود را در اولویت قرار دهند. هوش مصنوعی با ارزیابی خطرات و ساده‌سازی تجربیات کاربر، نقش حیاتی در بهبود حفاظت فیزیکی و سایبری دارد و در نهایت ایمنی را برای همه افزایش می‌دهد.

یک مثال، پذیرش رو به رشد شرکت ها از احراز هویت دو مرحله ای (2FA) برای محافظت از حساب های کاربری و دسترسی به شبکه است. در حالی که این ممکن است باعث ناراحتی شود، اما به طور قابل توجهی امنیت را برای همه کاربران تقویت می کند. بانک ها نیز 2FA را برای تراکنش های امن تر اجرا کرده اند.

مصرف کنندگان آن را به شدت آزاردهنده می دانند و از اصطکاک اضافی که بر تجربیات آنلاین آنها تحمیل می کند، آزاردهنده می یابند. هوش مصنوعی ما را قادر می‌سازد تا با معرفی روش‌های احراز هویت پیشرفته‌تر که تجربه کاربر را قربانی نمی‌کنند، از 2FA اولیه پیشی بگیریم.

این اصل در مورد امنیت فیزیکی نیز صدق می کند. به عنوان مثال، هوادارانی که در رویدادهای ورزشی شرکت می‌کنند اغلب با صف‌های طولانی و بازرسی‌های امنیتی در ورودی سالن مواجه می‌شوند که می‌تواند بر تجربه کلی آنها تأثیر منفی بگذارد، بنابراین مکان‌ها از راه‌حل‌های امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی برای خدمات بهتر و محافظت از مشتریان خود استفاده می‌کنند.

صرف نظر از سناریو، هوش مصنوعی به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا ریسک را تجزیه و تحلیل کنند تا راه‌حل‌های امنیتی بهتری را که رضایت و وفاداری مشتری را افزایش می‌دهند، فعال کنند.

3. شخصی سازی و افزایش تجارب مصرف کننده

تجربه مشتری متقاعد کننده کلید موفقیت بلندمدت تجاری است. بیش از نیمی از مصرف کنندگان می گویند که پس از یک تجربه بد مشتری، یک برند را رها می کنند.

پتانسیل قابل توجه هوش مصنوعی برای ایجاد تجربیات شخصی سازی شده و بهبودیافته مصرف کننده در بخش های مختلف غیرقابل انکار است. هوش مصنوعی با ارزیابی داده‌ها، ترجیحات و رفتارهای کاربر، پلتفرم‌های دیجیتال را قادر می‌سازد تا توصیه‌ها، خدمات و محصولاتی را متناسب با نیازها و ترجیحات هر فرد ارائه دهند.

صنعت سرگرمی در حال حاضر انقلابی را از طریق شخصی سازی مبتنی بر هوش مصنوعی تجربه می کند. پلتفرم‌های پخش جریانی مانند Netflix و Spotify از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای بررسی ترجیحات کاربر، تاریخچه مشاهده و الگوهای گوش دادن، ایجاد لیست‌های پخش شخصی یا پیشنهادات فیلم استفاده می‌کنند.

این رویکرد به سرعت در همه بخش‌ها فراگیر می‌شود، زیرا تعامل و رضایت کاربران را افزایش می‌دهد و احتمال ادامه استفاده از این سرویس و توصیه آن را به دیگران افزایش می‌دهد.

هوش مصنوعی دنیای واقعی بیشترین اهمیت را دارد

قدرت دگرگون کننده هوش مصنوعی در توانایی آن در تغییر شکل صنایع و بهبود جنبه های مختلف زندگی روزمره ما مشهود است.

از توانمندسازی افراد برای تصمیم‌گیری بهتر تا ارائه راه‌حل‌های ایمنی پیشرفته و ارائه تجربیات شخصی‌سازی شده برای مصرف‌کنندگان، هوش مصنوعی پتانسیل خود را برای ایجاد پیشرفت‌های تغییردهنده بازی ثابت کرده است.

چرخه تبلیغات هوش مصنوعی به پایان نرسیده است. با این حال، همانطور که به پیشرفت‌های باورنکردنی این فناوری فکر می‌کنیم، می‌توانیم به موارد استفاده و پیامدهای موجود برای درک بهتر تأثیر و پتانسیل آینده آن نگاه کنیم.

پیتر ایوانز مدیر عامل شرکت است Xtract One Technologies.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید