آینده رباتیک | VentureBeat


آیا جلسه ای از نشست Future of Work را از دست داده اید؟ برای پخش جریانی به کتابخانه بر اساس تقاضای Future of Work Summit بروید.


این مقاله توسط سرگئی آموسوف، مدیر عامل سخت افزار برای نرم افزار ارائه شده است

بازار روباتیک شامل طیف گسترده و در حال گسترش محصولات می شود. پس از سال‌ها همکاری با مشتریان شرقی و غربی، می‌توان پیش‌بینی‌هایی در مورد تکامل آینده رباتیک و صنعت رباتیک انجام داد.

با توجه به تقاضا، سهم عمده ای از بازار شامل برنامه های کاربردی خدمات حرفه ای می شود. تغییرات در رفتار مشتری به عنوان یک محرک مهم در توسعه صنعت ظاهر شده است. به عنوان مثال، خدمات تحویل و بازارهای آنلاین تقاضا برای رباتیک را در زمینه‌های سفارشی‌سازی ساخت و تدارکات افزایش داده‌اند. ضرورت اخیر برای خودکارسازی بیشتر و بیشتر عملیات تحویل غذا منجر به افزایش استفاده از روش‌های رباتیک در این زمینه‌ها شده است. بلافاصله پس از شناسایی تقاضا و اتوماسیون در صنایع غذایی، مریخ نوردها برای انتقال سفارشات غذا به مشتریان در سراسر جهان توسعه یافتند. اکنون، کسب‌وکارهای بیشتری از ربات‌های تحویل‌دهنده استفاده می‌کنند، رباتیک را به جنبه‌های مختلف عملیات رستوران اضافه می‌کنند و غیره. با نگاهی به آینده رباتیک، این احتمال وجود دارد که این روند ادامه یابد و به صنایع بیشتری گسترش یابد.

کمک های فردی و افزایش پشتیبانی نیز از طریق استفاده از خدمات تلفن همراه ایجاد می شود. این شامل همراهان روباتیکی می شود که می توانند با نظافت شخصی، کارهای خانه و سایر فعالیت های روزمره به جمعیت سالخورده کمک کنند. این روند احتمالاً با آشکار شدن آینده صنعت رباتیک گسترش خواهد یافت.

در نمایشگاه‌های جهانی روباتیک می‌توان ربات‌هایی از نوع اندروید را با دستکاری‌کننده‌های انعطاف‌پذیر در لولا پیدا کرد. این ربات ها قادر به انجام وظایفی مانند:

  • ریختن آب در لیوان
  • شستن ظروف
  • ارائه کالا

به طور قابل توجهی، یک بازوی رباتیک انسان نما که قادر به حل مکعب روبیک بدون کمک انسان است نیز توسط کارمندان مرکز تحلیلی OpenAI برای هوش مصنوعی ساخته شده است. در آینده ای نزدیک، ربات ها به لطف پیشرفت های هوش مصنوعی، قادر خواهند بود خود را با رویدادهای پیش بینی نشده وفق دهند و از آنها یاد بگیرند. در نتیجه، این فناوری ها به ویژه در عملیات غیر تکراری موثر خواهند بود.

فن آوری ها به تدریج از جایگزینی کار دستی دور می شوند و به سمت بهبود کارایی فرآیندهای تولید موجود می روند. در پاسخ به تقاضای مصرف‌کننده برای تولید سازگار با محیط‌زیست، فرآیندهای بازیافت زباله بهینه می‌شوند و راه‌حل‌های پیچیده‌تری برای دسته‌بندی و توزیع «هوشمند» مواد قابل بازیافت و زباله‌های صنعتی پدیدار خواهد شد. ما باید در نظر داشته باشیم که در حال حاضر کمیاب کار دستی در بازار وجود دارد و در تعدادی از حوزه‌های پیچیده که تکرارپذیری عملیات آنقدر زیاد نیست، که منجر به نیاز به راه‌حل‌های تکنولوژیکی مانند هوش مصنوعی می‌شود.

با نگاهی به آینده رباتیک، به دلیل هوش مصنوعی پیشرفته، امکانات همکاری بین انسان و روبات ها گسترش خواهد یافت. به دلیل بهبود سنسورها، انعطاف‌پذیری هوش مصنوعی بهتر و بهبود فناوری‌های تشخیص و تجزیه و تحلیل صدا، ما می‌توانیم راحت‌تر و به‌طور طبیعی با ماشین‌ها تعامل داشته باشیم.

مقیاس پذیری همیشه برای کاربردهای صنعتی حیاتی بوده است و به همان اندازه برای کاربردهای صنعتی روباتیک حیاتی است. دستگاه‌های خودکار متحرک، ساده برای ادغام در سیستم‌های تولیدی موجود و چرخه عمر طولانی‌تری خواهند بود. به طور خاص، این به معنای پیشرفت روبات ها برای تولید انبوه است. اکثر اینها ربات های دستکاری و نقاله هستند. عملکردهای نظارت، اصلاح و تنظیم کار هوش مصنوعی همچنان توسط انسان انجام می شود.

ادغام کارآمد و سریع دستگاه های رباتیک در محیط ها و فرآیندهای موجود، سرعت پروژه های آینده و آینده رباتیک را مشخص خواهد کرد. در دهه آینده، ربات ها به طور گسترده در حوزه های جدید زندگی انسان و فرآیندهای فنی ادغام خواهند شد.

سرگئی آموسوف مدیر عامل سخت افزار برای نرم افزار است

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده ها را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان مشارکت دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید