NVCA: معاملات سرمایه گذاری خطرپذیر ایالات متحده در سال 2021 به بیش از 300 میلیارد دلار رسید


به رهبران بازی، در کنار GamesBeat و Facebook Gaming، برای دومین اجلاس سالانه GamesBeat & Facebook Gaming Summit بپیوندید | GamesBeat: Into the Metaverse 2 در 25 تا 27 ژانویه 2022 آینده. درباره این رویداد بیشتر بدانید.


بر اساس گزارش PitchBook-NVCA Venture Monitor، ارزش معاملات سرمایه خطرپذیر، خروج و جذب سرمایه همگی در سال 2021 با مقادیر خیره کننده رکوردها را شکستند.

به گفته انجمن ملی سرمایه گذاری خطرپذیر، صنعت VC ایالات متحده شاهد سرمایه گذاری 329.9 میلیارد دلاری در حدود 17054 معامله بود که یک رکورد برای تعداد معاملات و تقریباً دو برابر ارزش معاملات قبلی در سال 2020 است.

جان گابرت، مدیرعامل PitchBook در بیانیه‌ای گفت: «با تمام معیارها، سال 2021 یک سال پرچمدار برای اکوسیستم VC ایالات متحده بود. بخش عادلانه ای از سوابق سرمایه گذاری جدید را می توان به رکورد سطوح شستشوی سرمایه از طریق سیستم نسبت داد. پودر خشک VC در بالاترین سطح خود و تعداد سرمایه گذاران متقاطع به سرعت در حال رشد در معاملات VC شرکت می کنند یا حتی پیشرو هستند. با پیشی گرفتن بازده VC از هر طبقه دارایی سرمایه خصوصی دیگر، انتظار داریم LPs به تخصیص سرمایه به سمت سرمایه گذاری با نرخ های بی سابقه در سال آینده ادامه دهد.

سرمایه گذاران 128.3 میلیارد دلار بی سابقه جمع آوری کردند و برای اولین بار از مرز 100 میلیارد دلار گذشتند. علاوه بر این، 774.1.4 میلیارد دلار ارزش خروج سالانه توسط شرکت‌های تحت حمایت VC ایجاد شده است که عمومی یا خریداری می‌شوند.

رویداد

دومین نشست سالانه GamesBeat و Facebook Gaming و GamesBeat: Into the Metaverse 2

بیشتر بدانید

NVCA

بالا: NVCA

اعتبار تصویر: NVCA/Pitchbook/Insperity

حدود 681 میلیارد دلار از آن از طریق فهرست‌های عمومی محقق شد که شرایط مطلوب ارائه شده توسط بازارهای عمومی قوی و ارزش‌گذاری‌ها و همچنین در دسترس بودن شرکت‌های خرید با هدف ویژه (SPAC) را به عنوان جایگزینی برای عرضه‌های اولیه عمومی (IPO) تأیید می‌کند. به طور کلی، اکوسیستم ریسک پذیر افزایش شدیدی را در ارزش گذاری ها در تمام مراحل چرخه سرمایه گذاری مشاهده کرد.

بابی فرانکلین، مدیرعامل NVCA، در بیانیه ای گفت: «بهترین خبر در مورد این دستاوردهای رکوردی این است که ما در حال ایجاد کارآفرینان آمریکایی بیش از هر زمان دیگری هستیم. کارآفرینان، کارآفرینان کشور ما هستند که بذرهای شرکت های جدید با رشد بالا را در آینده می کارند. برای اطمینان از موفقیت آینده آنها، ما به سیاستگذاران نیاز داریم که در مورد اکوسیستم استارتاپی به بازی طولانی فکر کنند. این اعداد نشان می‌دهند که صنعت ما می‌تواند تأثیر عظیمی بر موفقیت اقتصادی کشورمان داشته باشد.»

نکات برجسته

NVCA

بالا: NVCA

اعتبار تصویر: NVCA/Pitchbook/Insperity

فعالیت معاملات VC به 88.2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در 4591 معامله در سه ماهه چهارم رسید که مجموع سالانه را به 329.9 میلیارد دلار در 17054 معامله رساند و رکورد سالانه قبلی را که در سال 2020 ثبت شده بود تقریباً دو برابر کرد.

سرمایه گذاران غیرسنتی در 6483 معامله به ارزش بیش از 253 میلیارد دلار شرکت کردند که نشان دهنده رشد 64 درصدی مشارکت در سال به سال است.

فعالیت معاملات مگا در سال 2021 با افزایش 190.8 میلیارد دلاری به شدت افزایش یافت. رشد از بازار گسترده تر پیشی گرفت و تقریباً برابر با 200 میلیارد دلار سرمایه سرمایه گذاری شده در معاملات بزرگ طی سه سال گذشته بود.

تعداد بی‌سابقه استارت‌آپ‌ها در سال 2021 اولین سرمایه‌گذاری را دریافت کردند که مجموعاً 23.8 میلیارد دلار جمع‌آوری کردند و برای اولین بار از 4000 سرمایه‌گذاری فراتر رفتند.

خروج از فعالیت

NVCA

بالا: NVCA

اعتبار تصویر: NVCA/Pitchbook/Insperity

مجموع ارزش خروج در سال 2021 بیش از 774.1 میلیارد دلار بود که نشان دهنده رشد شگفت انگیز 168.0 درصدی نسبت به سال گذشته است. سه ماهه چهارم به تنهایی 152.6 میلیارد دلار ارزش نقدی را در بیش از 500 خروجی به سرمایه گذاران بازگرداند.

IPO ها 88 درصد از کل ارزش خروجی VC را به ارزش 681.5 میلیارد دلار تشکیل می دهند. Rivian، Aurora و Gitlab از نظر فهرست‌های عمومی با بالاترین ارزش در سه ماهه چهارم پیشتاز بودند، اما داستان همچنین در مورد وسعت فعالیت خروج با 296 فهرست عمومی با پشتوانه VC است که نشان دهنده افزایش 114.5 درصدی در سال نسبت به سال است.

فعالیت جمع آوری کمک های مالی

NVCA

بالا: NVCA

اعتبار تصویر: NVCA/Pitchbook/Insperity

فعالیت جمع آوری کمک های مالی VC برای سال 2021 برای اولین بار 100 میلیارد دلار را تحت الشعاع قرار داد که در مجموع 128.3 میلیارد دلار در 730 صندوق از سال تا به امروز به ثبت رسید و نشان دهنده افزایش 47.5 درصدی نسبت به سال گذشته در مقایسه با رکورد 86.9 میلیارد دلاری سال 2020 است.

میانگین و میانگین ارزش جذب سرمایه در سال 2021 نیز به ترتیب جهش قابل توجهی به 50 میلیون دلار و 188.1 میلیون دلار داشت که نسبت به میانگین و میانگین ارزش جمع آوری کمک مالی 42.1 و 156.9 میلیون دلاری در سال 2020 افزایش چشمگیری داشت.

بایرون دیتر، شریک Bessemer Venture Partners، در بیانیه‌ای گفت: سال 2021 تقریباً در تمام معیارها سال نقطه عطفی برای صنعت سرمایه‌گذاری خطرپذیر بود و نشان‌دهنده نوآوری عظیمی است که در بخش فناوری خصوصی با وجود نوسان‌های سیاسی و اقتصادی عظیم جهانی ادامه دارد. .

رشد زنان کارآفرین

بالا: بنیانگذاران زن در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته اند.

اعتبار تصویر: NVCA

رشد استارت‌آپ‌های ارزشمند با حداقل یک مؤسس زن در سال‌های اخیر افزایش یافته است، زیرا این زنان بخشی از 3631 شرکت هستند که سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز به ارزش 54.8 میلیارد دلار در سال 2021 دریافت کرده‌اند. در همین حال، 931 معامله با مؤسس کاملاً زن انجام شده است که 6.4 میلیارد دلار دریافت کرده‌اند. در سرمایه گذاری

GamesBeat

اعتقاد GamesBeat هنگام پوشش صنعت بازی این است که “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. چه مقالات ما را بخوانید، چه به پادکست‌های ما گوش دهید یا ویدیوهای ما را تماشا کنید، GamesBeat به شما کمک می‌کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید.

شما چگونه انرا انجام خواهید داد؟ عضویت شامل دسترسی به:

  • خبرنامه هایی مانند DeanBeat
  • سخنرانان فوق العاده، آموزشی و سرگرم کننده در رویدادهای ما
  • فرصت های شبکه سازی
  • مصاحبه‌ها، چت‌ها، و رویدادهای «Open Office» با کارکنان GamesBeat فقط برای اعضا
  • گپ زدن با اعضای انجمن، کارکنان GamesBeat و سایر مهمانان در Discord ما
  • و شاید حتی یک یا دو جایزه سرگرم کننده
  • معرفی مهمانی های همفکر

عضو شوید