عمر باتری فوق العاده طولانی در راه است … در نهایت


یکی از شرکت‌هایی که قصد دارد باتری‌های لیتیوم یونی را تا 50 درصد بهبود بخشد Sila Nano است که WIRED در اواخر سال گذشته معرفی شد. طبق گزارشات، فناوری Sila Nano می تواند حدود 24 برابر لیتیوم را بدون متورم نگه دارد. و در حال حاضر با BMW و Daimler روی باتری‌های خودروهای الکتریکی و همچنین باتری‌های محصولات الکترونیکی مصرفی کار می‌کند.

و در ماه سپتامبر، سازنده مچ بند پر سر و صدا، Whoop نسخه جدیدی از ردیاب فعالیت خود را معرفی کرد که با باتری هایی با فناوری Sila Nano در آنها تغذیه می شود – که گفته می شد با عمر باتری ردیاب قبلی که پنج روز بود، اما با سلول باتری بسیار کوچکتر مطابقت دارد. . راه اندازی Woop 4.0 قابل توجه بود زیرا حاوی اولین باتری سیلا نانو بود که در یک محصول مصرفی عرضه شد. اما با یک سری شکایات مشتریان در Reddit در مورد باتری‌های Whoop که شارژ نمی‌شوند و زمان پاسخ‌دهی خدمات مشتری را به تأخیر می‌اندازد، خدشه‌دار شد.

Enovix، شرکت Srinivasan توصیه می کند، همچنین روی یک راه حل مبتنی بر سیلیکون کار می کند، اما رویکرد کمی متفاوت دارد. در حال ساخت چیزی است که آن را معماری باتری سیلیکونی “سه بعدی” می نامد، که شامل چیدن الکترودها به جای سیم پیچی آنها در سلول باتری است – رویکردی برای طراحی باتری که از روش های ساخت تراشه وام گرفته شده است، که شرکت می گوید استفاده موثرتر از فضای داخل است. باتری ها

بنیانگذار و مدیر اجرایی Enovix، هارولد راست، حداقل به چهار چالش برای پذیرش گسترده اشاره می کند که ذاتی باتری های آند سیلیکونی است. یکی تورمی است که با سیلیکون ایجاد می شود. دیگری، ساخت آن. (ژن بردیچفسکی، بنیانگذار Sila Nano، همچنین به WIRED گفته است که تولید نانوذرات سیلیکونی به سختی قابل مقیاس است.) مشکل دیگر بهره وری انرژی است که از ماده ای به ماده دیگر در باتری های لیتیوم یونی متفاوت است. و، Rust می‌گوید، “خود آند سیلیکون عمر چرخه‌ای ضعیفی دارد، به این معنی که پس از صد چرخه، شاید باتری شما 20 درصد ظرفیت خود را از دست داده باشد.”

با این حال، Rust نسبت به پتانسیل آند سیلیکون صعودی است. او می‌گوید: «ما کاملاً مطمئن هستیم که آنچه می‌گوییم باتری ما می‌تواند انجام دهد، بر اساس آزمایش‌هایی که انجام داده‌ایم، انجام خواهد داد». و ما انتظار داریم امسال در محصولاتی باشیم که این را نشان می دهد.

WIRED از HyperX، سازنده این هدفون 300 ساعته، پرسید که آیا این شرکت از فناوری آند سیلیکون در محصول آینده خود استفاده می کند یا خیر. سخنگوی این شرکت، Gurpreet Bhoot، گفت: “ما به آن سطح از جزئیات طراحی دسترسی نداریم” و تکرار کرد که هدفون جدید اولین هدست بازی در بازار خواهد بود که عمر باتری 300 ساعت را ارائه می دهد. تک شارژ بعداً، پس از پرس و جوهای بیشتر، سخنگوی گفت که طرح های HyperX اختصاصی است. در حال حاضر، HyperX ممکن است عمر باتری اضافی را به روش قدیمی کاهش دهد: با طراحی برای باتری‌های بزرگتر، ساخت با پردازنده‌های بسیار کارآمد، یا استفاده از روش‌های خاصی برای کاهش مصرف انرژی در زمانی که هدفون مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

که الف نیست بد راهی برای بهبود عمر باتری Srinivasan اشاره می‌کند که با همه این پیشرفت‌ها در فناوری باتری “یک “موازی” در جریان است، و آن این است که وقتی کارآفرینان قصد دارند عمر باتری را به حداکثر برسانند، وسایل الکترونیکی کارآمدتر می‌شوند.

Srinivasan می‌گوید: «من به تراشه M1 اپل فکر می‌کنم، که مشخصاً مختص اپل است، اما ایده این است که فن‌آوران بار روی باتری‌ها را به حداقل می‌رسانند، در حالی که این قدرت همزمان به باتری‌ها اضافه می‌شود. شاید نکته مهمی که در اینجا می بینیم تلاقی این دو چیز باشد.»


بیشتر داستان های سیمی بزرگ