تسلا تولید اولیه Cybertruck را تا اوایل سال 2023 به تعویق انداخت


اعتبار تصویر: جین مون/رویترز

یکی از آشنایان به رویترز روز پنجشنبه به رویترز گفت: شرکت تسلا (TSLA.O) قصد دارد تولید اولیه سایبرتراک مورد انتظار خود را تا پایان سه ماهه اول سال 2023 آغاز کند و برنامه‌هایی را برای شروع تولید اواخر امسال انجام دهد.

او گفت این تاخیر زمانی اتفاق می افتد که تسلا ویژگی ها و عملکردهای پیکاپ الکتریکی را تغییر می دهد تا با بالا گرفتن رقابت در این بخش، آن را به محصولی قانع کننده تبدیل کند.

این منبع گفت که انتظار می رود تسلا در سه ماهه اول سال 2023 قبل از افزایش تولید، تولید محدودی از Cybertruck را تولید کند.

تسلا بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. تسلا، بزرگ‌ترین سازنده خودروهای الکتریکی جهان، سدان‌های برقی و شاسی‌بلند تولید می‌کند، اما بخش پیکاپ‌ها را که در آمریکا سودآور و بسیار محبوب است، از دست داده است.

شرکت فورد موتور (FN) و خودروسازی ریوین (RIVN.O). در عرضه پیکاپ های الکتریکی از تسلا جلوتر هستند.

فورد در اوایل این ماه گفت که ظرفیت تولید سالانه پیکاپ برقی F-150 Lightning خود را تقریباً دو برابر خواهد کرد و به 150000 خودرو قبل از ورود خود در بهار امسال در نمایندگی‌های ایالات متحده افزایش می‌دهد.

ارزش بازار فورد در روز پنجشنبه برای اولین بار از مرز 100 میلیارد دلار گذشت، زمانی که سهام تسلا 6.7 درصد و سهام ریوین 7.1 درصد سقوط کردند.

ایلان ماسک، مدیرعامل این خودرو که در سال 2019 از این خودرو رونمایی کرد، تولید خود را از اواخر سال 2021 به اواخر سال 2022 به تعویق انداخته بود.

ماسک گفت که نقشه راه محصول به روز شده ای را در طول فراخوان درآمد تسلا در 26 ژانویه ارائه خواهد کرد.

اوه مرد، امسال برای زنجیره تامین کابوس بود و هنوز تمام نشده است! او در اواخر نوامبر وقتی در مورد Cybertruck پرسیده شد توییت کرد.

تسلا اخیراً اشاره ای به برنامه تولید خود را از وب سایت سفارشات Cybertruck حذف کرده است. ماه گذشته، وب سایت گفت: “شما می توانید راه اندازی خود را با نزدیک شدن به تولید در سال 2022 تکمیل کنید.” اکنون “در سال 2022” حذف شده است.

تسلا قصد دارد Cybertruck را در کارخانه خود در تگزاس تولید کند که قرار است در اوایل سال جاری تولید خودروهای مدل Y را آغاز کند.