افراد باردار هنوز در برابر کووید واکسینه نمی شوند


پزشکان همچنین شروع به گزارش یک عارضه جانبی خاص از کووید در دوران بارداری کرده‌اند که به آن جفت کووید می‌گویند. جفت التهاب جفت است که معمولاً توسط یک عامل عفونی ایجاد می شود و با مرده زایی مرتبط است. و، نگران‌کننده‌تر، این موارد در بیمارانی که شدیدترین تظاهرات کووید را دارند، ظاهر نمی‌شوند – بلکه در بیماران مبتلا به کووید ظاهر می‌شوند. خفیف تا متوسط موارد

تا ژوئیه 2021، بیش از 99 درصد از افراد باردار بستری شده در بیمارستان های بریتانیا با علامت کووید-19 واکسینه نشده بودند. اما دریافت ضعیف واکسن را نمی توان تنها به دلیل انتشار اطلاعات نادرست مقصر دانست. در واقع، برخی از آن را می توان به سادگی در پیام های بهداشت عمومی مخدوش خلاصه کرد. سازمان‌های بهداشت عمومی در بخش‌های مختلف جهان بارها روش خود را تغییر داده‌اند: ابتدا واکسن‌ها به افراد باردار ارائه نمی‌شوند. سپس آنها می‌توانستند واکسینه شوند، اما به طور فعال به آنها توصیه نمی‌شد. هشت ماه کامل پس از اینکه واکسن‌ها برای اولین بار در دسترس قرار گرفت تا به افراد باردار در ایالات متحده توصیه شود، طول کشید.

این ناهماهنگی به این معنی است که افراد باردار مطمئن نیستند که به چه کسی گوش دهند یا توصیه فعلی چیست. (اصطلاح “افراد باردار” شامل والدین ترنس و غیر باینری می شود.) ویکی مال، یک ایمونولوژیست که در مورد بارداری مطالعه می کند، می گوید: “چیزی که ما در آن خیلی خوب نبودیم این بود که مطمئن شویم هر بار که پیام تغییر می کند، همه یادداشت را دریافت می کنند.” امپریال کالج لندن. مهم نیست که یک سازمان بهداشت عمومی راهنمایی های خود را به روز کند – اگر اخبار تغییر به مخاطبان مورد نظر نرسد، کمکی نخواهد کرد.

یک نظرسنجی انجام شده توسط شرکتی که شاه در آن کار می کند، Maven Clinic، از 500 زن باردار نماینده ملی در ایالات متحده در مورد علت عدم واکسینه شدن آنها پرسیده شد. بیش از 60 درصد به سادگی نمی دانستند که واکسن زدن در دوران بارداری توصیه می شود. (حتی امروز، صفحه وب مربوط به ارزیابی عمومی آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی بریتانیا از واکسن فایزر در حال حاضر هشدار می دهد که “اطمینان کافی از استفاده ایمن از واکسن در زنان باردار در حال حاضر نمی تواند ارائه شود” و زنانی که با شیر مادر تغذیه می کنند. همچنین نباید واکسینه شود – هر دو نادرست است.)

مال به کانادا به‌عنوان کشوری اشاره می‌کند که بهتر آن را مدیریت می‌کند: او می‌گوید که مقامات به وضوح هرگونه تغییر در سیاست را اعلام کرده‌اند، و در نتیجه، درصد افراد باردار کاملاً واکسینه شده در مقایسه با ایالات متحده و بریتانیا به طور قابل‌توجهی بالاتر است. برای مثال، در استان انتاریو، تقریباً 60 درصد از افرادی که در ماه سپتامبر باردار بودند، حداقل یک دوز دریافت کرده بودند.

در حالی که مقامات بهداشتی مادر را نگه می داشتند، به افراد باردار گفته شد که به جای آن به متخصصان مورد اعتماد مراجعه کنند: ماماها، ارائه دهندگان مراقبت های اولیه و پزشکان زنان. اما پیام هایی که دریافت کردند متفاوت بود. در نظرسنجی Maven Clinic، یک سوم از پاسخ دهندگان گفتند که ارائه دهندگان پزشکی به آنها توصیه کرده اند که واکسن را مصرف نکنند. نظرسنجی دیگری از افراد باردار در بریتانیا که توسط Pregnant Then Screwed، یک موسسه خیریه کمپین بارداری انجام شد، نشان داد که بیش از 40 درصد گفتند که آنها برای زیر سوال بردن ایمنی واکسن توسط متخصصان بهداشت ساخته شده اند.