چگونه گجت های خود را راه اندازی مجدد کنیم و هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهیم


گجت ها عالی هستند، به همین دلیل است که خانه های ما پر از آنها است. اما گاهی اوقات همه چیز اشتباه می شود و اتلاف وقت با عیب یابی ایده هیچ کس سرگرم کننده نیست. اما خاموش و روشن کردن دوباره چیزها – حرف مشترک بخش فناوری اطلاعات – می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد. اگر راه‌اندازی‌های منظم را خودکار یا برنامه‌ریزی کنید، حتی می‌توانید از بروز مشکلات جلوگیری کنید و به ابزارهای خود بهترین شانس را برای اجرای روان بدهید.

پیشنهاد ویژه برای خوانندگان Gear: دریافت یک اشتراک 1 ساله به سیمی برای 5 دلار (25 دلار تخفیف). این شامل دسترسی نامحدود به سیمی.com و مجله چاپی ما (در صورت تمایل). اشتراک ها کمک می کند تا کارهایی که هر روز انجام می دهیم تامین شود.

گوشی های هوشمند و تبلت ها

هم اندروید و هم iOS امروزه منابع را به طور موثر مدیریت می کنند، به این معنی که برای پاک کردن حافظه رم یا حافظه نهان برنامه، نیازی به راه اندازی مجدد گوشی شما نیست. اما ابزارهای موبایل وفادار ما هنوز فقط رایانه های دستی هستند. آن‌ها 24/7 هستند و اگر هرگز آنها را راه‌اندازی مجدد نکنیم، ممکن است در معرض عملکرد کند، مشکلات اتصال، و سایر اشکالات قرار بگیرند.

اگر مشکل خاصی مانند تاخیر دارید، راه اندازی مجدد اولین مرحله عیب یابی است که گوگل پیشنهاد می کند. اگر گوشی شما خوب کار می‌کند، راه‌اندازی مجدد ضروری نیست، اما توصیه می‌کنیم هفته‌ای یک‌بار راه‌اندازی مجدد را انجام دهید، اگر با اشکالات منظم یا کاهش سرعت مواجه شدید.

نحوه راه اندازی مجدد گوشی ها و تبلت های اندرویدی

برای راه اندازی مجدد گوشی اندرویدی خود به صورت دستی، دکمه پاور را نگه دارید تا منوی پاور ظاهر شود و روی آن ضربه بزنید راه اندازی مجدد. اگر منوی پاور به دلایلی ظاهر نشد، با نگه داشتن دکمه پاور به مدت 30 ثانیه یا بیشتر، تلفن شما خاموش می شود و می توانید دوباره آن را فشار دهید تا دوباره روشن شود.

برخی از تلفن های اندرویدی نیز گزینه ای برای زمان بندی راه اندازی مجدد خودکار ارائه می دهند. برای مثال اگر گوشی سامسونگ گلکسی دارید، به تنظیمات و جستجو کنید راه اندازی مجدد خودکار در زمان های تعیین شده. همچنین در دسترس است تنظیمات، سپس مراقبت از باتری و دستگاه، با زدن سه نقطه و انتخاب اتوماسیون. این ویژگی به شما امکان می دهد یک روز و زمان را برای راه اندازی مجدد خودکار معمولی انتخاب کنید.

فقط به یاد داشته باشید: هنگامی که تلفن خود را مجدداً راه اندازی می کنید، باید پین خود را پس از راه اندازی مجدد وارد کنید (حتی اگر دارای مشخصات بیومتریک، مانند اثر انگشت، تنظیم شده باشید). راه‌اندازی مجدد باتری بیش از حد معمول مصرف می‌کند، زیرا برنامه‌ها و فرآیندها دوباره راه‌اندازی می‌شوند.

نحوه راه اندازی مجدد آیفون و آیپد

برای راه‌اندازی مجدد آیفون، دکمه پاور و یکی از دکمه‌های تنظیم صدا را نگه دارید تا بلغزانید تا خاموش شود ظاهر می شود (اگر آیفونی با تاچ آیدی یا دکمه هوم دارید، به سادگی دکمه پاور را نگه دارید). دکمه پاور را دوباره فشار دهید تا دستگاه دوباره روشن شود. اگر به دلایلی نوار لغزنده خاموش شدن دستگاه ظاهر نشد، یک Restart اجباری را امتحان کنید.

دسکتاپ و لپ تاپ

توصیه می کنیم سالی یک بار یک نسخه پشتیبان کامل تهیه کنید و رایانه خود را مجدداً تنظیم کنید تا همه چیز به خوبی کار کند، اما همچنین باید به طور منظم راه اندازی مجدد شود. رایانه شما از شما می خواهد در صورت نیاز، مانند پس از نصب نرم افزار جدید، راه اندازی مجدد را مجدداً راه اندازی کنید، اما همچنین ایده خوبی است که راه اندازی مجدد منظم را تنظیم کنید.

اگر هر شب دسکتاپ یا لپ تاپ خود را به طور کامل خاموش می کنید، دیگر نیازی به نگرانی نیست، زیرا به طور موثر هر روز آن را راه اندازی مجدد می کنید. همیشه کارهای باز را ذخیره کنید و قبل از راه اندازی مجدد از برنامه ها خارج شوید.

کامپیوتر ویندوزی

عکس: ویندوز از طریق سایمون هیل

وقتی از مایکروسافت پرسیدم که هر چند وقت یک‌بار دستگاه‌های ویندوز را راه‌اندازی مجدد کند، مایکروسافت مرا به این توصیه ارجاع داد. رسماً پیشنهاد می کند که حداقل هفته ای یک بار رایانه های شخصی ویندوز را راه اندازی مجدد کنید.