برای آماده سازی داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها در سال 2022 چه انتظاری داریم


آیا جلسه ای از نشست Future of Work را از دست داده اید؟ برای پخش جریانی به کتابخانه بر اساس تقاضای Future of Work Summit بروید.


در حالی که سازمان‌های مدرن هر روز مقادیر نجومی داده تولید می‌کنند، بسیاری هنوز در تلاش هستند تا همه آن را درک کنند. با این حال، این به تدریج شروع به تغییر می کند، زیرا ارائه دهندگان آماده سازی داده و تجزیه و تحلیل بیشتری ظاهر می شوند تا به کاربران غیرمتخصص قدرت دهند تا داده های خام را به بینش های عملی تبدیل کنند.

در واقع، محققان تخمین می‌زنند که اندازه بازار ابزار آماده‌سازی داده با CAGR بیش از 20 درصد رشد خواهد کرد و تا سال 2028 به ارزش کل 13.15 میلیارد دلار خواهد رسید، با سازمان‌هایی که طیف وسیعی از ارائه‌دهندگان تجزیه و تحلیل داده در دسترس را برای انتخاب دارند، مانند Alteryx. IBM Watson Studio، TIMi Suite و Incorta.

با رشد بازار تجزیه و تحلیل داده ها و آماده سازی، در سال 2022، شرکت های بیشتری که ارائه دهندگان تجزیه و تحلیل داده در آنها سرمایه گذاری خواهند کرد، راه حل هایی ایجاد خواهند کرد که به تصمیم گیرندگان شفافیت بهتری نسبت به داده های عملیاتی خود می دهد.

Alteryx ارائه دهنده آماده سازی داده ها Trifacta را به مبلغ 400 میلیون دلار خریداری می کند

ارائه‌دهنده آماده‌سازی داده، Alteryx اعلام کرد که ۴۰۰ میلیون دلار برای خرید پلتفرم ابری مهندسی داده‌های بصری Trifacta سرمایه‌گذاری کرده است.

با خرید Trifacta، Alteryx قصد دارد از پلتفرم ابری پیشرفته خود برای کمک به مشتریان برای ایجاد خط لوله داده قوی تر با قابلیت های پروفایل و آماده سازی بیشتر استفاده کند.

شایان ذکر است که این خرید پس از دو خرید اخیر، از جمله Hyper Anna، یک پلتفرم ابری برای استخراج بینش مبتنی بر هوش مصنوعی، و Lore IO، یک راه‌حل مدل‌سازی داده، صورت می‌گیرد.

سال 2021 سال موفقی برای تریفاکتا بود و این شرکت درآمد سالانه 579 میلیون دلاری را اعلام کرد که نسبت به سال قبل 29 درصد افزایش داشت.

یکی از دلایل کلیدی موفقیت سازمان در بازار، توانایی آن در متمایز ساختن خود از سایر راه حل های تخصصی با حصول اطمینان از اینکه غیرتوسعه دهندگان گزینه ای برای دسترسی به بینش های معنادار دارند، است.

IBM Envizi را تصاحب کرد و mParticle Indicative را تصاحب کرد

همچنین تعدادی از اکتساب های قابل توجه دیگر در تجزیه و تحلیل داده ها و فضای آماده سازی رخ داده است. در ابتدای سال جاری، آی‌بی‌ام اعلام کرد که شرکت مدیریت عملکرد محیطی و ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل داده‌ها Envizi را به مبلغی نامشخص خریداری کرده است.

این خرید IBM را قادر می‌سازد تا راه‌حل‌های مدیریت زنجیره تامین موثرتری ایجاد کند، در حالی که پوشش بیشتری از معیارهای زیست‌محیطی، اجتماعی، دولتی (ESG) ارائه می‌کند.

«برای هدایت پیشرفت واقعی به سمت پایداری، شرکت‌ها به توانایی تبدیل داده‌ها به بینش‌های پیش‌بینی‌کننده نیاز دارند که به آن‌ها کمک می‌کند هر روز تصمیم‌های هوشمندانه‌تر و عملی‌تری بگیرند. نرم‌افزار Envizi به شرکت‌ها منبعی از حقیقت را برای تجزیه و تحلیل و درک داده‌های انتشار در سراسر چشم‌انداز عملیات تجاری‌شان ارائه می‌دهد و زرادخانه رو به رشد فناوری‌های هوش مصنوعی آی‌بی‌ام را برای کمک به کسب‌وکارها برای ایجاد عملیات پایدارتر و زنجیره‌های تامین تسریع می‌کند. مدیر IBM AI Applications در این اطلاعیه.

در آینده، IBM قصد دارد Envizi را با برخی از راه حل های موجود خود از جمله IBM Maximo، IBM sterling، IBM Environmental Intelligence Suite و IBM Turbonomic ادغام کند.

به طور مشابه، اندکی پس از جمع آوری 150 میلیون دلار سرمایه در سری E در ماه نوامبر، ارائه دهنده زیرساخت داده مشتری mParticle اعلام کرد که پلتفرم تجزیه و تحلیل سفر مشتری Indicative را خریداری کرده است.

این شرکت این خرید را تکمیل کرده است تا به مشتریان کمک کند در سفر مشتری دید بهتری داشته باشند و در عین حال استخراج داده‌ها از منابع داده خارجی مانند Snowflake را آسان‌تر کند.

mParticle با افزایش پیشنهادات تحلیلی خود، در موقعیتی قوی برای افزایش پایگاه مشتریان خود در طول سال قرار خواهد گرفت، که در حال حاضر شامل برندهایی مانند NBC Universal، Spotify و Airbnb است.

بینش در همه جا وجود دارد

چه سازمانی بخواهد اهداف ESG یا سفر مشتری را نظارت کند، داده های زیادی برای پردازش و تعداد فزاینده ای از راه حل های در دسترس برای پردازش آن وجود دارد. در سال 2022، انتظار می رود که تعداد ابزارهای آماده سازی داده با استفاده آسان بیشتر شود، زیرا ارائه دهندگان قصد دارند موانع بینش را از بین ببرند.

VentureBeat

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری تحول آفرین به دست آورند و معاملات انجام دهند. سایت ما اطلاعات ضروری در مورد فن آوری ها و استراتژی های داده را ارائه می دهد تا شما را در حین رهبری سازمان خود راهنمایی کند. ما از شما دعوت می کنیم که عضو انجمن ما شوید، برای دسترسی به:

  • اطلاعات به روز در مورد موضوعات مورد علاقه شما
  • خبرنامه های ما
  • محتویات رهبر فکر و دسترسی با تخفیف به رویدادهای ارزشمند ما، مانند تبدیل 2021: بیشتر بدانید
  • ویژگی های شبکه و موارد دیگر

عضو شوید