گفته می شود هکرهای کره شمالی سال گذشته نزدیک به 400 میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کرده اندبر اساس یک گزارش جدید، هکرهای کره شمالی در سال 2021 تقریباً 400 میلیون دلار ارز دیجیتال را به سرقت بردند که این سال را به یکی از سودآورترین سال‌ها برای مجرمان سایبری در این کشور به شدت منزوی تبدیل کرده است.

طبق گزارش Chainalysis، شرکتی که ارزهای دیجیتال را ردیابی می کند، هکرها حداقل هفت حمله مختلف را در سال گذشته انجام دادند که عمدتاً سرمایه گذاری های شرکتی و صرافی های متمرکز را با تاکتیک های مختلف از جمله فیشینگ، بدافزار و مهندسی اجتماعی هدف قرار دادند.


مجرمان سایبری تلاش کردند تا به کیف پول های «گرم» سازمان ها دسترسی پیدا کنند: کیف پول های دیجیتال متصل به اینترنت، و سپس وجوه را به حساب های تحت کنترل کره شمالی انتقال دهند. این دزدی ها آخرین نشانه ای است که نشان می دهد این کشور به شدت تحریم شده همچنان به شبکه ای از هکرها برای کمک به بودجه برنامه های داخلی خود متکی است.

یک گزارش محرمانه سازمان ملل پیشتر کیم جونگ اون، رهبر رژیم کره شمالی را متهم کرده بود که «عملیاتی را علیه مؤسسات مالی و ارز مجازی که قبلاً جابجا شده بودند» برای پرداخت هزینه تسلیحات و حفظ کشور در اقتصاد کره شمالی انجام داده است.

فوریه گذشته، وزارت دادگستری ایالات متحده سه شهروند کره شمالی را به دزدی بیش از 1.3 میلیارد دلار از بانک ها و مشاغل در سراسر جهان و سازماندهی دزدی رمزارز متهم کرد. ارز دیجیتال

کره شمالی از بسیاری جهات به دلیل یک کمپین تحریمی طولانی مدت توسط ایالات متحده و شرکای خارجی آن از سیستم مالی جهانی جدا شده است. نیک کارلسن، تحلیلگر شرکت اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs گفت. «در نتیجه، آنها اساساً برای سرقت ارزهای دیجیتال وارد میدان نبرد دیجیتال شده‌اند [a] سرقت از بانک های اینترنتی پرسرعت، برای تأمین مالی برنامه های تسلیحاتی، اشاعه هسته ای و سایر فعالیت ها.

>

تلاش‌های هک کره شمالی از این موضوع منتفع شده است. افزایش ارزش افزایش قیمت‌ها و استفاده از ارزهای رمزنگاری شده عموماً دارایی‌های دیجیتال را برای بازیگران مخرب جذاب‌تر کرده است که منجر به سرقت‌های موفق ارزهای دیجیتال در سال 2021 شد.

طبق گزارش Chainalysis، بیشتر سرقت‌ها در سال گذشته توسط گروه لازاروس انجام شده است، یک گروه هکری که با کره شمالی ارتباط دارد و قبلاً با هک Sony Pictures مرتبط بود. یعنی کره شمالی، علاوه بر تحریم ها، اقدامات دفاعی امنیت سایبری مانند جنایاتی مانند جنایات criminql، شانس واقعی برای استرداد ندارند.

کارلسن گفت: همانطور که بازار ارزهای دیجیتال محبوب تر می شود، “احتمالاً شاهد علاقه مستمر کره شمالی برای هدف قرار دادن شرکت های ارزهای دیجیتال جوان هستیم که در حال ساخت دفاع سایبری و کنترل های ضد ویروس هستند. -پولشویی”.