پیامدهای امیدوارکننده 5G برای صنعت لجستیک


پذیرش جهانی 5G به زودی آغاز می شود 1 میلیارد امسال، با اتصالات به سرعت در حال رشد در چند ماه گذشته. برای ذینفعان صنعت لجستیک، فناوری 5G نشان دهنده امیدی تازه برای مدفون کردن چالش های طولانی مدتی است که صنعت متحمل شده است. با این حال، 5G چیزهای بیشتری نسبت به تاخیرهای کمتر و سرعت های بیشتر برای ارائه دارد.

شکی نیست که 5G به طور قابل توجهی بر صنعت لجستیک تأثیر می گذارد، اما مهم این است که این تأثیر چیست. دلایلی وجود دارد که باور کنیم 5G صنعت لجستیک را ایمن تر و کارآمدتر می کند.

دامنه امکان برای صنعت لجستیک گسترده است. 5G در لجستیک می تواند تصمیم گیری بهتر، کاهش ریسک و حمل و نقل مستقل را امکان پذیر کند. همه این‌ها زمینه را برای پیشرفت‌های بیشتر فراهم می‌کند و در نهایت نحوه انجام لجستیک امروز را متحول می‌کند. از آنجایی که زنجیره‌های تامین دیجیتالی جدید نحوه انجام کسب‌وکار را تعریف می‌کنند، جنبه لجستیک باید خود را دوباره اختراع کند تا نیازهای مدرن را برآورده کند.

خطرات زنجیره تامین را به حداقل برسانید

با سطح بالایی از پیچیدگی در صنعت لجستیک، فناوری های نوآورانه می توانند تفاوت قابل توجهی ایجاد کنند. این به ویژه برای زنجیره تامین دید، یکی از دغدغه های اصلی متخصصان لجستیک امروزی است، زیرا آنها با چالش همیشگی تضمین حمل و نقل ایمن و مطمئن کالا مبارزه می کنند.

COVID-19 این مشکل را تشدید کرده است تنها 6 درصد از شرکت ها اکنون مشاهده کامل زنجیره تامین را گزارش دهید.

شبکه های 5G با ارائه پهنای باند بیشتر و سرعت بالاتر، ردیابی محموله های خود و نظارت بر موجودی آنها را در زمان واقعی با استفاده از دستگاه های IoT برای مردم و شرکت ها در سراسر جهان بسیار آسان تر می کند.

با اطلاعات بسیار زیادی که در مورد مکان، وضعیت و وضعیت هر بسته یا محموله در هر زمان معین در دسترس است، شرکت‌های لجستیک می‌توانند به‌روزرسانی‌های دقیقی را در مورد پیشرفت تحویل ارائه دهند و سریع‌تر و مؤثرتر با درخواست‌های مشتریان برخورد کنند.

به نوبه خود، 5G شالوده شبکه ای را فراهم می کند که باعث می شود اینترنت اشیا کارآمدتر کار کند. انتظار می رود تا سال 2026، بازار اینترنت اشیاء 5G ارزش زیادی داشته باشد 40 میلیارد دلار.

پهنای باند بالا، تأخیر کم و نیازهای کم انرژی شبکه های 5G به این معنی است که دستگاه های متصل بیشتری را می توان به روش های بهتری نسبت به قبل پشتیبانی کرد. به طور کلی، 5G ردیابی چندین پارامتر را به طور همزمان امکان پذیر می کند و راه حل های در دسترس تر و مقرون به صرفه تر را امکان پذیر می کند.

کامیون های خودران

حمل و نقل یکی از مهمترین جنبه های حمل و نقل است. از سال 2019، حمل و نقل بار جاده ای (عمدتا توسط کامیون) بالغ بر 75 درصد حمل و نقل بار داخلی 5G قرار است انقلابی در نحوه انجام حمل‌ونقل جاده‌ای ایجاد کند و نشان‌دهنده تغییر از فرآیندهای پرمشغله به یک عملیات ناب و کارآمد باشد.

ظهور کامیون‌های خودران در جاده‌های عمومی یک تغییر بازی برای صنعت لجستیک خواهد بود. به طور قابل توجهی زمان حمل و نقل، منابع انسانی و هزینه های وسایل نقلیه را کاهش می دهد و در نتیجه باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها برای مشاغل می شود. این امر عمدتاً برای شرکت‌هایی که کالاهای سنگین را حمل می‌کنند تقویت خواهد کرد حمل و نقل ارزان خودرو و ماشین آلات بزرگ

با این حال، به طور کامل کامیون های خودران که نیاز دارند هنوز تا حدودی از استفاده منظم فاصله دارند. علاوه بر این، قبل از استفاده از آنها در جاده های عمومی، باید کارهای زیادی در زمینه ایمنی انجام شود. با این وجود، واضح است که 5G بخش مهمی از این توسعه خواهد بود، زیرا می تواند تأخیر بسیار کم مورد نیاز برای خودروهای خودران را برای تصمیم گیری در چند ثانیه فراهم کند.

تصمیم گیری پیش بینی کننده

تصمیم گیری پیش بینی در لجستیک بسیار مهم است، جایی که تصمیمات اغلب بر اساس اطلاعات ناقص در مورد شرایط حال و آینده است. برای مثال، یک راه‌حل پیش‌بینی‌کننده ممکن است پیشنهاد کند که مسیرهای تحویل باید برای به حداقل رساندن زمان سفر تنظیم شوند یا اینکه کالاها باید زودتر تحویل داده شوند تا از اختلالات احتمالی زنجیره تامین ناشی از آب و هوا یا عوامل دیگر جلوگیری شود.

از آنجایی که تجزیه و تحلیل داده ها بسیار مهم است فعال کننده پذیرش 5Gبا افزایش حجم داده های تولید شده، انتظار داریم شبکه های 5G به ما کمک کنند تا از طریق دسترسی سریع تر به اطلاعات بیشتر، تصمیمات بهتری بگیریم.

در صنعت لجستیک، 5G به دستگاه ها و حسگرهای متصل بیشتری اجازه می دهد تا در تصمیم گیری های پیش بینی کننده در لجستیک استفاده شوند. این امر باعث بهبود مدیریت موجودی، کاهش هزینه ها و افزایش رضایت مشتری می شود.

فناوری پیشرفته 5G می‌تواند داده‌های ضبط شده از حسگرهای قرار داده شده بر روی وسایل نقلیه یا کانتینرها، از جمله تراکم ترافیک، شرایط آب و هوایی، دما، سطوح رطوبت و شرایط مختلف حمل و نقل را افزایش دهد. سپس می توان از این داده ها با اطلاعات موقعیت جغرافیایی برای پیش بینی مسائلی که ممکن است بر مسیرهای حمل و نقل تأثیر بگذارد استفاده کرد.

نتیجه

بسیاری از مزایای مرتبط با 5G و چشم انداز پهنای باند بالاتر، فناوری هایی را در اینترنت اشیا، رانندگی مستقل، تجزیه و تحلیل داده ها و موارد دیگر باز می کند. و از آنجایی که تازه شروع شده است، سوال اصلی این است که چگونه از پتانسیل 5G حداکثر استفاده را ببریم.

با تمام وعده‌هایی که 5G در اختیار دارد، بدون شک می‌تواند رویایی برای شرکت‌های لجستیک در سطح جهان باشد، زیرا پذیرش آن گسترش می‌یابد.

5G فرصت های تجاری جدید و منحصر به فردی را برای شرکت های لجستیک به ارمغان می آورد و همکاری بین تامین کنندگان و مشتریان را بهبود می بخشد.

اعتبار تصویر: ارائه شده توسط نویسنده. از ADMC از Pixabay؛ متشکرم!

دانیل مویاندا

محترم

محتوا نویس | بازاریاب دیجیتال | رهبر فکر. همچنین در Huffington Post، Entrepreneur، Dzone، SAP، InfoSec Magazine و موارد دیگر مشارکت دارد…