سونی باید از Xbox Game Pass روی پلی استیشن 5 استقبال کند


به رهبران بازی، در کنار GamesBeat و Facebook Gaming، برای دومین اجلاس سالانه GamesBeat & Facebook Gaming Summit بپیوندید | GamesBeat: Into the Metaverse 2 در 25 تا 27 ژانویه 2022 آینده. درباره این رویداد بیشتر بدانید.


مایکروسافت گیمینگ در حال تصاحب ناشر اکتیویژن بلیزارد است و این خبر بدی برای سونی است. البته این بدان معنا نیست که برند پلی استیشن تمام شده است. پلی استیشن 5 فردا نیز مانند پس از عرضه در نوامبر 2020 به موفقیت خود ادامه خواهد داد. اما سونی باید به این فکر کند که چگونه مایکروسافت در حال تغییر شکل صنعت در تصویر Game Pass است و چند گزینه برای نحوه انجام این کار دارد. با این حال، پاسخ صحیح این است که اصلاً مخالفت نکنید.

رهبری پلی استیشن امروز پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه مایکروسافت خانه Call of Duty، Overwatch و World of Warcraft است، همه گزینه‌های خود را بررسی می‌کند. این گزینه ها عبارتند از پاسخ سونی به خریدهای عمده خود و نادیده گرفتن اقدامات مایکروسافت در حالی که به طور معمول به تجارت ادامه می دهد. اما این شرکت گزینه سومی را نیز دارد که در آن دیوارهای خود را پایین می‌آورد و از Xbox Game Pass روی پلی‌استیشن 5 استقبال می‌کند.

ایده ای که پلی استیشن اجازه می دهد ایکس باکس Game Pass را روی کنسول خود بگذارد ممکن است غیرممکن به نظر برسد، اما چرا؟ الکترونیک آرتز سرویس اشتراک EA Play خود را در پلی استیشن دارد. و می‌توانید در Netflix در Apple iPhone خود درست در کنار Apple TV+ خود مشترک شوید.

این شرکت ها در حال رقابت هستند، اما در واقع درگیر جنگ نیستند. اگر دیگری ببازد همیشه برنده نمی شوند. اگر فردا بیشتر از دیروز درآمد کسب کنند، برنده می شوند.

رویداد

دومین نشست سالانه GamesBeat و Facebook Gaming و GamesBeat: Into the Metaverse 2

بیشتر بدانید

قرار دادن تمام فروشگاه های تشک در یک گوشه

پدیده ای در اقتصاد وجود دارد که در آن بهترین راه برای عقب نماندن از رقبای خود این است که درست در کنار آنها فروشگاه راه اندازی کنید. به همین دلیل است که سه فروشگاه تشک را در یک تقاطع خواهید دید. به همین دلیل است که شهرها دارای مناطق الماس و چندین مایل از نمایندگی‌های خودرو هستند.

این مفهوم به طور بالقوه حتی در جنگ های محتوایی قابل اجراتر است. خدمات سونی می تواند از نمایش در کنار سرویس های ایکس باکس در پلی استیشن بهره مند شود. علاوه بر این، پلی استیشن 5 را به تنها مکانی تبدیل می کند که می توانید بازی های پلی استیشن و ایکس باکس را در روز اول دریافت کنید.

اما سونی باید زودتر نسبت به این موضوع اقدام کند. امروزه، هنوز هم اجناس چانه زنی زیادی در اختیار دارد. Call of Duty درآمد زیادی در پلی استیشن دارد و فروش PS5 کاهش نخواهد یافت. سونی می‌تواند شرایط قوی را برای تقسیم درآمد و اینکه چه بازی‌هایی می‌توانند در نسخه پلی‌استیشن Xbox Game Pass ظاهر شوند، دیکته کند. برای مثال، سونی می‌تواند از ایکس‌باکس بخواهد که آن را فقط به بازی‌های شخص اول محدود کند. شاید این توافق را به هم بزند، اما من شک دارم.

نکته این است که موقعیت سونی احتمالاً به مرور زمان کاهش خواهد یافت. امروز می تواند بهترین معامله را داشته باشد. چند سال بعد، سونی باید به مایکروسافت اجازه دهد تا پارامترهای بیشتری از معامله را تعیین کند.

حالا، فکر نمی‌کنم سونی لزوماً این مسیر را طی کند، اما فکر می‌کنم بهترین گزینه استراتژیک آن است. تنها جایگزین واقعی وارد شدن به جنگ سرد خرید با مایکروسافت است. سونی می‌تواند به راحتی تعدادی خرید عمده را تامین مالی کند، اما پرداخت بدهی یک ریسک بزرگ است – به خصوص زمانی که فیل اسپنسر با پول نقد پرداخت می‌کند.

GamesBeat

اعتقاد GamesBeat هنگام پوشش صنعت بازی این است که “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. چه مقالات ما را بخوانید، چه به پادکست‌های ما گوش دهید یا ویدیوهای ما را تماشا کنید، GamesBeat به شما کمک می‌کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید.

شما چگونه انرا انجام خواهید داد؟ عضویت شامل دسترسی به:

  • خبرنامه هایی مانند DeanBeat
  • سخنرانان فوق العاده، آموزشی و سرگرم کننده در رویدادهای ما
  • فرصت های شبکه سازی
  • مصاحبه‌ها، چت‌ها، و رویدادهای «Open Office» با کارکنان GamesBeat فقط برای اعضا
  • گپ زدن با اعضای انجمن، کارکنان GamesBeat و سایر مهمانان در Discord ما
  • و شاید حتی یک یا دو جایزه سرگرم کننده
  • معرفی مهمانی های همفکر

عضو شوید