Varjo جریان ابری VR/XR پیشرفته را برای Varjo Reality Cloud خود فعال می کند


به رهبران بازی، در کنار GamesBeat و Facebook Gaming، برای دومین اجلاس سالانه GamesBeat & Facebook Gaming Summit بپیوندید | GamesBeat: Into the Metaverse 2 در 25 تا 27 ژانویه 2022 آینده. درباره این رویداد بیشتر بدانید.


Varjo به پلتفرم Varjo Reality Cloud خود، استریم ابری VR/XR را اضافه کرده است که به افراد از راه دور امکان می‌دهد از طریق یک هدست واقعیت مجازی در مکان دیگری ببینند که چه کسی به آن نگاه می‌کند.

پلتفرم Varjo Reality Cloud نوعی انتقال مجازی از راه دور را امکان پذیر می کند. این بدان معناست که یک نفر می‌تواند با نگاه کردن به اطراف در یک هدست واقعیت مجازی، واقعیت یک فضا را در یک مکان خاص ثبت کند، و سپس می‌تواند آن اسکن را با جزئیات بسیار زیاد برای یک فرد از راه دور، به صورت مجازی به اشتراک بگذارد.

Varjo Reality Cloud جزئیات یک اتاق را با جزئیات فوتورئالیستی به اشتراک می گذارد و به شخصی که از راه دور نمایی از اتاق را در زمان واقعی پیدا کرده است نشان می دهد. بله شما آن را درست خواندید. به گفته این شرکت، Varjo به یک نفر اجازه می دهد یک فضای سه بعدی را اسکن کند و فرد دیگری تقریباً همزمان آن را به صورت مجازی تجربه کند، زیرا می تواند داده های لازم را در جریان های فشرده 30 مگابیت در ثانیه و تقریباً بدون تاخیر زمانی منتقل کند.

این یک فناوری بسیار شگفت‌انگیز است که از کار پیشگامی که وارجو در ایجاد هدست‌های واقعیت مجازی پیشرفته و واقعیت ترکیبی برای شرکت‌هایی مانند ولوو انجام داده است، ناشی می‌شود، که از آن برای طراحی خودرو در محیط‌های مجازی استفاده می‌کند.

رویداد

دومین نشست سالانه GamesBeat و Facebook Gaming و GamesBeat: Into the Metaverse 2

بیشتر بدانید

اورهو کنتوری، مدیر ارشد فناوری Varjo، در مصاحبه ای با GamesBeat گفت: چشم انداز این است که همکاری واقعی را به متاورس وارد کنیم. Konttori در رویداد GamesBeat Summit: Into the Metaverse 2 در تاریخ 26-27 ژانویه صحبت می کند.

Varjo Reality Cloud در سه ماهه دوم عرضه خواهد شد.

در بالا: Varjo Reality Cloud در سه ماهه دوم سال 2022 عرضه خواهد شد.

اعتبار تصویر: Varjo

کنتوری گفت: «امروز ما اساساً با هر پهنای باندی که وارد خانه‌هایمان می‌شود محدود شده‌ایم، که تقریباً 100 مگابیت در ثانیه است. اما زمانی که رندر شما واقعاً در فضای ابری انجام می شود، تنها به 30 مگابیت یا کمتر نیاز دارید تا از طریق جریان ویدیویی برای کاربر ارسال شود.

با این سرویس جدید، کاربران منتخب دسترسی زودهنگام می توانند برای اولین بار برنامه ها و تجربیات واقعیت مجازی و ترکیبی را به طور کامل از فضای ابری اجرا کنند و محتوای VR/XR با وضوح چشم انسان را مستقیماً در هدست های Varjo پخش کنند. این امر سطوح جدیدی از مقیاس‌پذیری و بهره‌وری را باز می‌کند زیرا متخصصان به دنبال گسترش استفاده خود از گردش‌های کاری همهجانبه هستند. افرادی که در حال تماشای جریان هستند می‌توانند از طریق Varjo Reality Cloud با رایانه‌های شخصی یا لپ‌تاپ‌های محلی قدرتمندتر، همان کیفیت را تجربه کنند.

حرفه ای ها در سراسر صنایع می توانند با استفاده از قدرت محاسباتی بی نهایت Varjo Reality Cloud که توسط خدمات وب آمازون (AWS) و واحدهای پردازش گرافیکی انویدیا (GPU) ارائه می شود، آسان تر و سریع تر به جریان های کاری همهجانبه بروند.

در بالا: Varjo Reality Cloud می تواند تصاویر را تنها با پهنای باند 30 مگابیت بر ثانیه منتقل کند.

اعتبار تصویر: Varjo

با پخش مستقیم محتوا از Varjo Reality Cloud، نیازهای محاسباتی محلی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و نیاز به نصب برنامه های نرم افزاری پشتیبانی شده بر روی رایانه شخصی محلی هر کاربر کاهش می یابد. درعوض، کاربران می توانند به سادگی هر هدست Varjo (XR-3، VR-3، یا Aero) را قرار دهند و با یک پیوند ساده، به یک جلسه میزبانی ابری بپیوندند تا فوراً در سراسر جهان همکاری کنند.

با استفاده از الگوریتم انتقال اختصاصی Varjo، کاربران می توانند محتوای همه جانبه را از Varjo Reality Cloud به دستگاه های VR/XR با پهنای باند تنها 35 مگابیت در ثانیه پخش کنند. علاوه بر این، تمام ترافیک بین رایانه شخصی محلی و سرورها، از جمله خود جریان، رمزگذاری شده است.

کنتوری گفت که سایر سرویس‌های بازی ابری بیش از 50 مگابیت در ثانیه از پهنای باند استفاده می‌کنند و پخش ویدیوی HD نیز معمولاً بیشتر است.

Rivian، تولیدکننده خودروهای الکتریکی، در میان اولین مشتریانی است که دسترسی زودهنگام به Varjo Reality Cloud برای انجام بررسی‌های طراحی خودرو با نرم‌افزار Autodesk VRED را دریافت کرده است. Varjo از نزدیک با تیم‌های Rivian، Autodesk VRED و AWS همکاری کرده است تا فرآیند بررسی طراحی خودروساز را به یک جریان کاری فراگیر و فراگیر تبدیل کند.

با Varjo Reality Cloud، Rivian اکنون می‌تواند جلسات مشترک VRED را بر اساس تقاضا ایجاد کند و تصمیم‌گیرندگان کلیدی را قادر سازد به آن بپیوندند. به طور خاص، یک کاربر می‌تواند یک جلسه میزبانی ابری در حال اجرا بر روی Varjo Reality Cloud ایجاد کند و آن را برای سایر کاربران در سراسر جغرافیایی ارسال کند. هنگامی که کاربران بر روی پیوند جلسه کلیک کرده و هدست Varjo را قرار می دهند، همه می توانند از طریق VRED یک مدل خودروی سه بعدی با وضوح بالا را ببینند و بدون نیاز به دانلود آن یا نصب برنامه به صورت محلی، با آن همکاری کنند.

Trevor Greene، سرپرست طراحی تجسم در Rivian، در بیانیه‌ای گفت: «با Varjo Reality Cloud، ما می‌توانیم غوطه‌وری با وفاداری بالا را به بخشی کلیدی از توسعه طراحی خود تبدیل کنیم و آن را به طور موثر در مکان‌ها مقیاس کنیم. “این یک راه حل کلیدی است که به کاربران با سطوح مهارت بسیار متفاوت اجازه می دهد تا در یک محیط همهجانبه برای همکاری آورده شوند – چیزی که قبلاً امکان پذیر نبود.”

کنتوری گفت که Varjo Reality Cloud هنوز در حال توسعه است و فقط برای انتخاب مشتریان فعلی Varjo در دسترسی اولیه در دسترس است و انتظار می رود در سه ماهه دوم در دسترس باشد.

Varjo قصد دارد قابلیت پخش ابری خود را برای سایر نرم‌افزارها و گردش‌های کاری مرتبط در سراسر صنایع در سراسر سال 2022 گسترش دهد و از شرکا و مشتریان علاقه‌مند دعوت می‌کند تا با تماس Varjo خود برای پرس و جو در مورد دسترسی زودهنگام تماس بگیرند.

GamesBeat

اعتقاد GamesBeat هنگام پوشش صنعت بازی این است که “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. چه مقالات ما را بخوانید، چه به پادکست‌های ما گوش دهید یا ویدیوهای ما را تماشا کنید، GamesBeat به شما کمک می‌کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید.

شما چگونه انرا انجام خواهید داد؟ عضویت شامل دسترسی به:

  • خبرنامه هایی مانند DeanBeat
  • سخنرانان فوق العاده، آموزشی و سرگرم کننده در رویدادهای ما
  • فرصت های شبکه سازی
  • مصاحبه‌ها، چت‌ها، و رویدادهای «Open Office» با کارکنان GamesBeat فقط برای اعضا
  • گپ زدن با اعضای انجمن، کارکنان GamesBeat و سایر مهمانان در Discord ما
  • و شاید حتی یک یا دو جایزه سرگرم کننده
  • معرفی مهمانی های همفکر

عضو شوید