اتریش یک قرعه کشی به دستور واکسن کووید اضافه می کند


یک پزشک در 26 آوریل 2021 در وین، اتریش، فردی را با دوز واکسن Pfizer-BioNTech COVID-19 واکسینه می کند. رویترز/لیسی نیسنر

دولت محافظه‌کار اتریش، ساعاتی قبل از تصویب لایحه‌ای در پارلمان برای معرفی یک دستور ملی برای واکسیناسیون، اعلام کرد که یک قرعه‌کشی ملی را برای تشویق افراد نگهدارنده به واکسیناسیون علیه ویروس کرونا راه‌اندازی می‌کند.

حدود 72 درصد از جمعیت اتریش به طور کامل در برابر کووید-19 واکسینه شده اند که یکی از پایین ترین نرخ ها در اروپای غربی است. “در ناوگان واکسن چه خبر است؟” کوپن ها!»

این همان چیزی است که کارل نهمر، صدراعظم فدرال در کنفرانس مطبوعاتی پاملا رندی واگنر، رهبر اپوزیسیون سوسیال دموکرات، که با او در حال مذاکره بود، گفت.

نهمر گفت که می‌خواهد برای واکسینه شدن پاداش مالی داشته باشد و افزود: ما از گذشته درس گرفته‌ایم و دیدیم که قرعه‌کشی واکسیناسیون بهترین راه ممکن برای راه‌اندازی چنین سیستمی است.


اعضای مردم، خواه قبلا واکسینه شده باشند یا نه، به ازای هر واکسنی که زده اند، حق دریافت یک بلیت خواهند داشت – در مجموع سه بلیط برای کسانی که واکسن تقویتی خود را انجام داده اند.

نهمر گفت که هر دهمین بلیط یک کوپن هدیه 500 یورویی (568 دلاری) برنده می شود و اضافه کرد که هزینه آن تا 1 میلیارد یورو خواهد بود. او بعداً در توییتر اضافه کرد که این کوپن ها می توانند در «خرده فروشی، گردشگری، مهمان نوازی، خدمات، فرهنگ و ورزش» استفاده شوند.

ورنر کوگلر معاون صدراعظم گفت که هدف از این کار حمایت از کسب و کارهای اتریشی و اجتناب از خرده فروشان آنلاین تا حد امکان است.