فناوری شبیه سازی می تواند به پیش بینی بزرگترین تهدیدها کمک کند


شخصیت از تضاد بین ملت ها اساساً تغییر کرده است. دولت‌ها و ارتش‌ها اکنون از جانب ما در «منطقه خاکستری» می‌جنگند، جایی که مرزهای بین صلح و جنگ محو است. آن‌ها باید شبکه پیچیده‌ای از چالش‌های مبهم و عمیقاً مرتبط را دنبال کنند، از بی‌ثبات‌سازی سیاسی و کمپین‌های اطلاعات نادرست گرفته تا حملات سایبری، ترورها، عملیات‌های نیابتی، مداخله در انتخابات، یا شاید حتی بیماری‌های همه‌گیر انسان‌ساز. به این فهرست تهدید وجودی تغییرات آب و هوایی (و پیامدهای ژئوپلیتیکی آن) را اضافه کنید و واضح است که توصیف آنچه اکنون یک مسئله امنیت ملی را تشکیل می دهد گسترده شده است، هر بحرانی بافت تاب آوری ملی را تحت فشار قرار داده یا تخریب می کند.

ابزارهای تحلیل سنتی برای پیش بینی و پاسخگویی به این تهدیدات مبهم و درهم تجهیز ضعیفی دارند. در عوض، در سال 2022، دولت‌ها و ارتش‌ها از شبیه‌سازی‌های پیچیده و معتبر زندگی واقعی استفاده خواهند کرد و نرم‌افزار را در قلب فرآیندهای تصمیم‌گیری و عملیاتی خود قرار خواهند داد. به عنوان مثال، وزارت دفاع بریتانیا در حال توسعه چیزی است که آن را ستون فقرات دیجیتال نظامی می نامد. این شامل محاسبات ابری، شبکه‌های مدرن و قابلیت تغییر شکل جدیدی به نام یک محیط مصنوعی یا SSE می‌شود.

این SSE هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، مدل‌سازی محاسباتی و سیستم‌های توزیع شده مدرن را با مجموعه داده‌های قابل اعتماد از منابع متعدد ترکیب می‌کند تا از شبیه‌سازی‌های دقیق و معتبر دنیای واقعی پشتیبانی کند. این داده‌ها متعلق به مؤسسات حیاتی خواهد بود، اما همچنین از طریق اکوسیستمی از شرکای قابل اعتماد، مانند مؤسسه آلن تورینگ، تأمین خواهد شد.

SSE یک شبیه‌سازی چندلایه از یک شهر، منطقه یا کشور را ارائه می‌دهد که شامل نقشه‌برداری با کیفیت بالا و اطلاعات در مورد زیرساخت‌های حیاتی ملی، مانند برق، آب، شبکه‌های حمل و نقل و مخابرات می‌شود. سپس می‌توان این اطلاعات را با اطلاعات دیگر، مانند داده‌های شهر هوشمند، اطلاعات مربوط به استقرار نظامی، یا داده‌های جمع‌آوری‌شده از شنیدن اجتماعی، پوشاند. از این رو، می توان مدل هایی ساخت که تصویری غنی و دقیق از نحوه واکنش یک منطقه یا شهر به یک رویداد معین ارائه می دهد: یک فاجعه، اپیدمی، یا حمله سایبری یا ترکیبی از چنین رویدادهایی که توسط دشمنان دولتی سازماندهی شده اند.

ترکیبات دفاعی مفهوم جدیدی نیست. با این حال، راه‌حل‌های قبلی به روشی مستقل ساخته شده‌اند که استفاده مجدد، طول عمر، انتخاب، و – به طور مهم – سرعت بینش مورد نیاز برای مقابله موثر با تهدیدات منطقه خاکستری را محدود می‌کند.

مقامات امنیت ملی قادر خواهند بود از SSE ها برای شناسایی زودهنگام تهدیدها، درک بهتر آنها، بررسی گزینه های پاسخ آنها و تجزیه و تحلیل پیامدهای احتمالی اقدامات مختلف استفاده کنند. آنها حتی می توانند از آنها برای آموزش، تمرین و اجرای برنامه های خود استفاده کنند. با اجرای هزاران آینده شبیه سازی شده، رهبران ارشد قادر خواهند بود تا با سوالات پیچیده، اصلاح سیاست ها و برنامه های پیچیده در دنیای مجازی پیش از اجرای آنها در دنیای واقعی دست و پنجه نرم کنند.

یک سوال کلیدی که تنها در سال 2022 بر اهمیت آن افزوده خواهد شد این است که چگونه کشورها می توانند به بهترین وجه جمعیت و زنجیره تامین خود را در برابر رویدادهای آب و هوایی چشمگیر ناشی از تغییرات آب و هوایی ایمن کنند. SSE ها قادر خواهند بود با گردآوری زیرساخت های منطقه ای، شبکه ها، جاده ها و داده های جمعیتی، با مدل های هواشناسی برای مشاهده چگونگی و زمان وقوع رویدادها، به پاسخ به این امر کمک کنند.