To Good to Go یک راه خوشمزه برای مبارزه با ضایعات مواد غذایی به شما می دهد


برای گذشته چندین هفته است که من و نامزدم عادت کرده ایم در حین پیاده روی سگمان به یک برنامه نگاه کنیم. نه، نه پوکمون گو، اما برنامه ای به نام Too Good To Go. از طریق این برنامه، می‌توانید رستوران‌ها، نانوایی‌ها یا خواربارفروشی‌های مجاور را که ممکن است کالاهایی داشته باشند که در غیر این صورت تا پایان روز (یعنی در محل دفن زباله) به‌عنوان ضایعات غذا در می‌آیند، شکار کنید.

این کیف‌ها معمولاً حدود 3 تا 5 دلار قیمت دارند و به آن‌ها کیف‌های شگفت‌انگیز می‌گویند زیرا هرگز مطمئن نیستید دقیقاً چه چیزی به دست خواهید آورد. می توانید حدس بزنید – یک نانوایی احتمالاً شما را با چند شیرینی ترک می کند – اما این عنصر شگفت انگیز است که آن را بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده می کند. گاهی اوقات شما طلایی با ارزش شگفت‌انگیز می‌زنید – مانند 3 دلار برای 10 نان شیرینی، که بسیاری از آنها هنوز در فریزر من هستند و منتظرند تا برای صبحانه برشته شوند.

ما کیسه های پر از شیرینی ها را برای کسری از مبلغی که معمولاً می پردازیم، دریافت کرده ایم. شکلات تخته ای و سایر تنقلات برای هر زمان که گرسنگی شروع می شود، یک بشقاب فلافل، بوریتو و چند تکه پیتزا. هر کیسه سورپرایز برنده نیست – یک روز با برنج ساده چاشنی شده و روزی یک تکه کوچک مرغ کبابی که بین نان های همبرگر ساده قرار گرفته بود، باقی ماندیم. از یک فروشگاه مواد غذایی محلی تایلند، ما سه شیشه پودر زردچوبه را روی چند کیسه سوپرایز دریافت کرده‌ایم (مادر من بسیار هیجان زده خواهد شد).

اما شکایت کردن سخت است. من به ندرت در مورد یک محصول برای دوستان و خانواده اشراف می کنم، با این حال من تقریباً برای هر کسی که به آن گوش می دهد به Too Good To Go اشاره کرده ام (در مورد آن از طریق دهان به دهان از یک دوست شنیده ام). به نظر می رسد – ببخشید جناس – خیلی خوب است که درست باشد.

مبارزه با اسراف مواد غذایی

اگر چیزی بیش از حد خوب به نظر برسد که درست نباشد، معمولاً همینطور است. اما در این مورد، نیازی به آماده شدن برای بدترین حالت نداشتم. مایک فون ماسو، پروفسور دانشگاه گولف که در مورد ضایعات مواد غذایی تحقیق می‌کند، می‌گوید که Too Good To Go یک ایده واقعاً جالب است.

ضایعات مواد غذایی یک رو به رشد مسئله. گزارشی از صندوق جهانی حیات وحش (WWF) در سال 2021 اشاره می‌کند که تقریباً «2.5 میلیارد تن غذا در سراسر جهان در هر سال خورده نمی‌شود» یا حدود 40 درصد از کل غذای تولید شده. از آنجایی که ضایعات مواد غذایی اغلب از سایر جریان‌های زباله جدا نمی‌شوند، اندازه‌گیری آن دشوار است، اما بسیاری از آن‌ها به محل دفن زباله ختم می‌شوند و تولید گازهای گلخانه‌ای متان می‌کنند که به تغییرات آب و هوایی کمک می‌کند. بدتر از آن، حدود 70 درصد از دست دادن تنوع زیستی به کشاورزی نسبت داده می شود. تولید مواد غذایی تجاری کارآمد نیست.

مقدار غذایی که یک رستوران جداگانه پرتاب می‌کند معمولاً کم است، اما وقتی همه رستوران‌های ایالات متحده را در نظر بگیرید، این مقدار زیاد می‌شود. Massow خاطرنشان می کند که برنامه Too Good To Go همچنین در زمان و هزینه رستوران ها صرفه جویی می کند، زیرا آنها نیازی به لیست دقیق آنچه مشتریان دریافت می کنند ندارند. این یک تعجب است! نیازی به نگرانی در مورد توزیع غذا نیست، زیرا مردم خودشان آن را می گیرند. و اگر رستورانی تعداد زیادی کیسه سوپرایز عرضه کند، ممکن است حتی آنها را به این سوال سوق دهد که چرا این همه مازاد تولید می کنند.