C.bank روسیه ممنوعیت ارزهای دیجیتال و استخراج رمزارز را پیشنهاد می کند


ارز رمزنگاری شده
نمادهای ارزهای دیجیتال مجازی در این تصویر که در 28 نوامبر 2021 گرفته شده است، مشاهده می شود. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

بانک مرکزی روسیه روز پنجشنبه پیشنهاد ممنوعیت استفاده و استخراج ارزهای دیجیتال را داد در خاک روسیه، با اشاره به تهدیدات برای ثبات مالی، رفاه شهروندان و حاکمیت سیاست پولی آن.

این اقدام جدیدترین اقدام در سرکوب جهانی ارزهای دیجیتال است زیرا دولت‌ها از آسیا گرفته تا ایالات متحده نگران هستند که ارزهای دیجیتالی با نوسانات شدید خصوصی می‌توانند کنترل آنها را بر سیستم‌های مالی و پولی تضعیف کنند.

روسیه سال‌ها علیه ارزهای دیجیتال بحث می‌کند و می‌گوید که می‌توان از آنها در پولشویی یا تامین مالی تروریسم استفاده کرد. سرانجام در سال 2020 به آنها وضعیت قانونی داد اما استفاده از آنها را به عنوان وسیله پرداخت ممنوع کرد.

در ماه دسامبر، پس از آنکه رویترز به نقل از منابع گزارش داد که تنظیم کننده روسیه موافق ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال است، قیمت بیت کوین کاهش یافت.

در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، بانک مرکزی اعلام کرد که تقاضای سفته‌بازی در درجه اول رشد سریع ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کند و این ارزها دارای ویژگی‌های یک هرم مالی هستند و هشدار داد که ممکن است حباب‌هایی در بازار شکل بگیرد و ثبات مالی و شهروندان را تهدید کند.

این بانک ممانعت از انجام هرگونه عملیات با ارزهای دیجیتال توسط موسسات مالی را پیشنهاد کرد و گفت مکانیسم‌هایی باید برای مسدود کردن تراکنش‌هایی با هدف خرید یا فروش ارزهای دیجیتال برای فیات یا ارزهای سنتی ایجاد شود. ممنوعیت پیشنهادی شامل صرافی های رمزنگاری می شود.

بانک مرکزی اعلام کرد روس ها کاربران فعال ارزهای دیجیتال هستند و حجم تراکنش سالانه آنها حدود 5 میلیارد دلار است.

استخراج کریپتو

روسیه پس از ایالات متحده و قزاقستان، سومین بازیگر بزرگ جهان در استخراج بیت کوین است، اگرچه این کشور ممکن است به دلیل ترس از تشدید مقررات پس از ناآرامی‌های اوایل ماه جاری شاهد مهاجرت ماینرها باشد. ادامه مطلب

بانک مرکزی گفت استخراج کریپتو مشکلاتی را برای مصرف انرژی ایجاد کرده است. بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط رایانه‌های قدرتمندی استخراج می‌شوند که برای حل پازل‌های پیچیده ریاضی با دیگرانی که به یک شبکه جهانی متصل هستند، رقابت می‌کنند. این فرآیند برق را به جریان می اندازد و اغلب از سوخت های فسیلی تامین می شود.

این بانک گفت: «بهترین راه حل، ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه است.

در ماه آگوست، روسیه 11.2 درصد از “هش ریت” جهانی را به خود اختصاص داد – اصطلاحات رمزنگاری شده برای میزان قدرت محاسباتی استفاده شده توسط رایانه های متصل به شبکه بیت کوین.