آیا شرکت ها برای تغییرات قانونی جهانی در مورد کار انعطاف پذیر آماده هستند؟


تابستان امسال، دولت بایدن ایالات متحده دستورالعمل‌های نرمی صادر کرد تا شرایط کاری انعطاف‌پذیر را برای کارمندان فدرال خود پس از همه‌گیری قابل قبول‌تر کند. سپس دولت بریتانیا با مشورت آزاد اخیر خود یک گام فراتر برداشت و اصلاح مقررات کاری انعطاف پذیر در انگلستان، ولز و اسکاتلند را پیشنهاد کرد که حق درخواست کار منعطف را از برخی به همه کارمندان گسترش می دهد.

آیا این اقدامات قانونی اخیر پیشروی برای سایر کشورها در بخش دولتی و خصوصی هستند که کار از راه دور و انعطاف پذیر را از یک پاسخ موقت همه گیر به یک شیوه زندگی عادی تبدیل می کنند؟

قانون گذاری برای آینده کار انعطاف پذیر

در اوج همه‌گیری، تقریباً 60 درصد از کارگران فدرال ایالات متحده از راه دور کار می‌کردند که نسبت به 3 درصد قبل از همه‌گیری افزایش چشمگیری داشت. نتیجه این بود که سازمان‌های دولتی دریافتند که هنوز می‌توانند در حین کار از خانه، نیازهای مأموریت خود را برآورده کنند.

اکنون، با توجه به مشاوره باز بریتانیای کبیر که بر روی سیاست‌های کاری بلندمدت و انعطاف‌پذیر متمرکز شده است، واضح است که درک محل کار و اداره به‌طور چشمگیری نسبت به نسل‌های قبلی که اصرار داشتند حداکثر بهره‌وری کارمندان را می‌توان تنها در محیط داخلی به دست آورد، تغییر کرده است.

این نهادهای دولتی درصد قابل توجهی از نیروی کار هر کشور را تشکیل می دهند. به عنوان مثال، در ایالات متحده، دولت فدرال بزرگترین کارفرمای کشور است، با حجم نیروی کار تخمین زده شده 2.1 میلیون نفر. علاوه بر این، چنین تغییرات گسترده ای احتمالاً جهان را گسترش می دهد و صنایع در سراسر بخش خصوصی به زودی از این سابقه پیروی می کنند.

کارمندان برای کار از راه دور تقاضای مسکن جدید دارند

21 ماه گذشته یک منحنی یادگیری برای کسب و کارها بوده است. با این حال، در آن زمان، ما شاهد پیشرفت‌های جدید بسیاری بوده‌ایم که از ابزارهای فناوری جدید استفاده می‌کنند تا راه‌های مشترک بیشتری را برای کار از راه دور فعال کنند.

بنابراین، جای تعجب نیست که این تجربه بر تقاضاها و انتظارات بی‌سابقه کارمندان برای عادی کاری جدید تأثیر گذاشته است. به عنوان مثال، در یک مطالعه اخیر توسط Accenture، 83٪ از کارگران مورد بررسی گفتند که آنها یک مدل کار ترکیبی را ترجیح می دهند – که در آن حداقل یک چهارم زمان می توانند از راه دور کار کنند.

همانطور که شرکت‌ها با روش‌های جدید انجام کسب‌وکار سازگار می‌شوند، اهمیت بهبود رضایت کارکنان برای مقابله با اثرات استعفای بزرگ را روشن کرده است. به عنوان مثال، در یک مطالعه اخیر توسط لنوو و اینتل، 60 درصد از تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات با تمرکز بر بهبود رضایت کارکنان از فناوری، بیش از 10 درصد بهبود را در امتیازات تجربه کارکنان خود مشاهده کردند.

فعال کردن مدل های کاری انعطاف پذیر جدید

برای کارفرمایان، فعال کردن انتقال به مدل‌های کاری انعطاف‌پذیر/هیبریدی یک حرکت تجاری هوشمندانه است، اما استقرار و پشتیبانی از زیرساخت‌های سخت‌افزاری مورد نیاز می‌تواند پرهزینه و چالش‌برانگیز باشد.

یکی از راه حل هایی که در حال جلب توجه است Device-as-a-Service (DaaS) است که به شرکت ها امکان می دهد مدیریت دارایی دستگاه را به شریک فناوری اطلاعات بارگذاری کنند تا کل هزینه مالکیت فناوری کارمندان را کاهش دهند.

اکثر مشاغل (63٪) مورد بررسی در مطالعه آینده کار Lenovo به پیشنهادات اشتراک DaaS برای آزاد کردن زمان و منابع ارزشمند برای پروژه های استراتژیک تر علاقه مند هستند. علاوه بر این، 90 درصد از تصمیم‌گیرندگان فناوری اطلاعات از شرکت‌های بزرگ علاقه‌مندی خود را برای استقرار DaaS برای پشتیبانی از استاندارد کار هیبریدی از راه دور جدید خود ابراز کرده‌اند.

پیاده‌سازی DaaS می‌تواند از یک کسب‌وکار با نیروی کار پراکنده به طرق مختلف پشتیبانی کند، از جمله:

  • کاهش هزینه های به روز رسانی ناوگان دستگاه های محاسبات شخصی برای کارگران از راه دور.
  • ارائه یک راه حل جامع که به انعطاف پذیری گسترده اجازه می دهد تا سخت افزار را در طول زمان بر اساس نیازهای تجاری فعلی آنها افزایش یا کاهش دهد.
  • کمک به سازمان‌ها برای جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری مرتبط با بهره‌وری انرژی، امنیت، خرابی و بهره‌وری نیروی کار، کاهش کل هزینه مالکیت
  • تضمین راه حل های قابل اعتماد، پایدار و کاملا سفارشی که منابع داخلی را آزاد می کند و کارمندان را از هر مکانی متصل و پشتیبانی می کند.
  • حمایت از اهداف پایداری سازمان ها با کمک به آنها برای دفع ایمن و مسئولانه از نظر زیست محیطی دستگاه های بازنشسته.

غذای آماده

قوانین و راهنمایی‌های جدید پیرامون سیاست‌های کاری انعطاف‌پذیر تنها آغاز راه است، با بسیاری از بخش‌های خصوصی که در حال حاضر مدل‌های کسب‌وکار جدیدی را برای تطبیق با این تغییر پیاده‌سازی کرده‌اند.

از آنجایی که کار انعطاف‌پذیر و ترکیبی به یک انتظار استاندارد برای نیروی کار موجود تبدیل می‌شود، کسب‌وکارها باید راه‌حل‌های فناوری جدیدی را کشف کنند که مقیاس‌پذیری، امنیت و بهره‌وری را برای نیروی کار توزیع‌شده‌شان تضمین کند.

Device-as-a-Service تنها یک راه حل در جعبه ابزار مدرن فناوری اطلاعات است که می تواند آنها را به آنجا برساند.

اعتبار تصویر: کیت ساد; Unsplash; متشکرم!

راب مکین

راب مکین یک رهبر ارشد تجاری در صنعت IT و مخابرات با بیش از 20 سال تجربه در ساخت و رشد تجارت در بازارهای مختلف است. راب در حال حاضر مدیر اجرایی جهانی Device as a Service Lenovo است.