Gradiant برای پیشبرد دوقلوهای دیجیتال، Synauta را خریداری می کند


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


Gradiant، ارائه‌دهنده راه‌حل‌های آب مستقر در بوستون، Synauta را برای تسریع استفاده از دوقلوهای دیجیتال در صنعت تصفیه آب خریداری کرده است. این دستاوردها، تخصص Gradiant را در دیجیتالی کردن و بهینه سازی تصفیه آب با تخصص یادگیری ماشینی عملی Synauta برای صنعت آب ترکیب می کند.

Gradiant از MIT به عنوان ارائه‌دهنده راه‌حل آب سرتاسری برای بهبود طراحی، عملیات و بهینه‌سازی دارایی برای تصفیه آب صنعتی خارج شد. در طول دهه گذشته، بیش از 200 میلیون دلار جمع آوری کرده است، به حدود 400 کارمند می رسد و ده ها تصفیه خانه آب در سراسر جهان ساخته است.

در طول چند سال گذشته، Gradiant این تجربه را در یک پلت فرم دیجیتال دوقلو ادغام کرد که تمام داده‌های تهیه، ایمنی و نگهداری تصفیه آب را در یک مکان نگه می‌دارد تا به شرکت‌ها کمک کند تا سیستم‌های تصفیه آب کارآمدتری بسازند. به عنوان مثال، حسگرهای حرکتی و IR داده‌های تجهیزات را برای بهینه‌سازی تعمیر و نگهداری تجزیه و تحلیل می‌کنند و به تیم‌ها اجازه می‌دهند تا زمان‌بندی تعمیر و نگهداری را در صورت نیاز به جای یک برنامه زمان‌بندی مشخص، برنامه‌ریزی کنند. این باعث افزایش زمان بین سرویس و افزایش عمر تجهیزات می شود.

روی صنعت تمرکز کنید

تمرکز این شرکت بر روی تصفیه آب پیشرفته برای مشتریان سازمانی و کارخانه‌های نمک‌زدایی است. صنعت آب جهانی حدود 1.5 تریلیون دلار در سال هزینه می کند و تصفیه آب سازمانی حدود 45 درصد از آن را تشکیل می دهد. این شامل کاربردهایی مانند ارائه آب بسیار شفاف از یک طرف و سپس تصفیه آن برای استفاده مجدد یا دفع از طرف دیگر می شود. این فناوری توسط شرکت‌های درگیر در تولید تراشه‌های نیمه‌رسانا، داروسازی، غذا و نوشیدنی، دباغی چرم و معدن استفاده می‌شود. مشتریان عبارتند از Micron، Glaxo Smith Kline، Pfizer، Rio Tinto و Coca-Cola.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی یادگیری ماشین اختصاصی Synauta در تاسیسات نمک‌زدایی شهری و صنعتی در سراسر جهان مستقر هستند. فن‌آوری‌های Synauta هزینه‌های عملیاتی را با تعیین شرایط عملیاتی بهینه و برنامه‌های تعمیر و نگهداری بر اساس داده‌های فرآیند زمان واقعی کاهش می‌دهند و مشتریان پیشرو مانند PUB، Veolia، Aqualia، Engie و GHD سنگاپور به آن اعتماد دارند.

Prakash Govindan، مدیر عامل Gradiant، به VentureBeat گفت: “با به دست آوردن Synauta با داده ها و تخصص آنها در آب، ما می توانیم از سال ها تجربه و الگوریتم های آموخته شده از کار بر روی صدها گیاه در سراسر جهان استفاده کنیم.”

راندمان رانندگی با آب دیجیتال

گوویندان گفت که تجزیه و تحلیل و کنترل دیجیتال آب نقش اساسی در کمک به تصفیه آب فوق خالص مورد نیاز برای تراشه های کامپیوتری نسل بعدی دارد. در حالی که قبلاً مهندسان تصفیه آب در اندازه گیری آلاینده ها در قسمت در میلیارد راحت بودند، فرآیندهای جدیدتر تولید تراشه آلاینده ها را در قسمت در هر کوادریلیون که هزار تریلیون است اندازه گیری می کنند.

آب دیجیتال روش های مختلفی را برای کمی سازی زیرساخت های پردازش آب برای بهبود کارایی و ایجاد تحول دیجیتال در صنعت آب مشخص می کند. این یکی از بخش های صنعت آب جهانی است که به سرعت در حال رشد است.

Emergen Research پیش بینی می کند که آب دیجیتال از 7.96 میلیارد دلار در سال 2020 به 19.43 میلیارد دلار در سال 2028 خواهد رسید. این بازار شامل حسگرهای مختلف اینترنت اشیا، تجمیع داده ها و تجزیه و تحلیل برای بهبود توسعه زیرساخت های آب است. سایر شرکت‌های موجود در بخش آب دیجیتال عبارتند از Bentley Systems، Innovyze، Schneider Electrics، Atonix Digital، Plutoshift، Assetic، Copperleaf Technologies و Xenius.

گوویندان گفت که این بازیگران دیگر تمایل دارند به‌جای آب به طور خاص، به طور کلی بر روی تجمیع داده‌های صنعتی و تجزیه و تحلیل تمرکز کنند. در مقابل، Gradiant جلو و مرکز را بر روی آب متمرکز می کند، که به آنها امکان می دهد فرصت های بسیار بیشتری را برای بهینه سازی فرآیند تصفیه آب در مقیاس شناسایی کنند. برخی از مشتریان Gradiant مقدار نیرو و مواد شیمیایی برای پردازش آب را 20-25٪ کاهش می دهند.

علاوه بر این، ابزار Gradient به بسیاری از جنبه‌های تهیه، نگهداری و ایمنی برای سیستم‌های تصفیه آب متصل می‌شوند و آن‌ها را خودکار می‌کنند. این زمینه غنی‌تری برای دوقلوهای دیجیتال و داده‌های دقیق‌تر برای آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهتر فراهم می‌کند.

حمایت از تغییرات آب و هوایی

در ادامه راه، گوویندان انتظار دارد که این فناوری می تواند نقش فزاینده ای در بازار نمک زدایی آب داشته باشد. این می تواند در پی تغییرات آب و هوایی مهم باشد.

هزینه نمک زدایی به لطف پیشرفت در فیلتر غشاها و فناوری دیجیتال به حدود یک دهم هزینه در چهل سال گذشته کاهش یافته است. برخی از سیستم ها آب شیرین شده را با حدود سی سنت در هزار لیتر تولید می کنند. در نتیجه، نمک زدایی به تدریج از کشورهای بیابانی غنی از انرژی مانند عربستان سعودی و امارات به سنگاپور، سیدنی و چین گسترش یافته است.

حتی بحث هایی در مورد گسترش استفاده از آن در کالیفرنیا و سایر ایالت های خشکسالی وجود دارد. گوویندان گفت: “زیبایی این است که نمک زدایی مستقل از خشکسالی است، بنابراین آب همیشه آنجا خواهد بود. و با ورود آب دیجیتال به ترکیب، می توانید آب بهتری با هزینه معقول تولید کنید.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.