آیا معامله ارزهای دیجیتال به نقطه اوج رسیده است؟


ارزهای رمزنگاری شده لحظه به لحظه دارند. عملکرد بی‌سابقه بازار کریپتو در سال 2021 پایان مرحله پیدایش کریپتو را نشان داد و جریان اصلی دارایی‌های کریپتو را تسریع کرد. بسیاری از آلتکوین ها از بیت کوین بهتر عمل کردند. در واقع، با توجه به Visual Capitalist (dot com)، بیت کوین در سال گذشته 59.8 درصد بازدهی داشت و کل ارزش بازار کریپتوها 187.5 درصد رشد کرد. Crypto که زمانی صرفاً یک مکالمه خنک‌کننده آبی بود، اکنون در سرتاسر جهان جلو و مرکز است. این سوال پیش می آید که آیا به نقطه اوج رسیده ایم؟ آیا اکنون زمان آن رسیده است که همه وارد بازار شوند و تجارت ارزهای دیجیتال را شروع کنند؟

بازار ارزهای دیجیتال به تدریج در حال تنظیم شدن است

یکی از نشانه های خوبی که نشان می دهد بازار ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است، مقررات جدیدی است که دولت ها وضع می کنند. امروزه بازار ارزهای دیجیتال شفاف تر از پنج سال پیش است. علاوه بر این، دولت‌ها در سرتاسر جهان تلاش‌های قابل‌توجهی برای تنظیم صنعت و ایمن‌تر کردن سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند. به عنوان مثال، دولت چین فناوری بلاک چین را برای افزایش شفافیت و مبارزه با تقلب تسهیل کرده است.

کاخ سفید همچنین هفته گذشته یک فرمان اجرایی با مقررات جدید برای بازرگانان آمریکایی صادر کرد. دستور بایدن از دولت می خواهد تا خطرات و مزایای ارزهای دیجیتال را بررسی کند.

این دستور بر شش حوزه کلیدی تمرکز دارد. ثبات مالی، حمایت از مصرف کننده، فعالیت غیرقانونی، شمول مالی، نوآوری و رقابت پذیری ایالات متحده. دولت همچنین قصد دارد مفهوم دلار دیجیتال را بررسی کند.

با این حال، هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا این سفارش به نفع صنعت و کسانی که مایل به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند یا خیر، نیست.

با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران جدید علیرغم بازار نزولی، علاقه فزاینده‌ای به کریپتوها نشان می‌دهند، و تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده بر روی یک چارچوب نظارتی کار می‌کنند، کارگزاران به ارائه نرخ‌های رقابتی ادامه خواهند داد.

بسیاری از بانک ها و شرکت های بزرگ خرید و فروش بیت کوین را در دسترس تر می کنند

نشانه دیگری از تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به جریان اصلی؟ کسب و کارها نسبت به پذیرش ارز دیجیتال به عنوان نوعی پرداخت بازتر هستند. گزارشی از ویزا در سال 2022 نشان می‌دهد که 73 درصد از 2250 شرکت مورد بررسی بر این باورند که روش‌های پرداخت دیجیتالی برای رشد در سال 2022 ضروری است. حدود یک چهارم آنها گفته‌اند که مایلند ارز دیجیتال را به عنوان یک روش پرداخت بپذیرند.

بیش از 2300 شرکت آمریکایی از جمله مایکروسافت، هول فودز و استارباکس اکنون بیت کوین را می پذیرند. و در واقع، بیش از 15000 کسب و کار در سراسر جهان بیت کوین را به عنوان روش پرداخت خریداری می کنند.

مصرف کنندگان پاسخ می دهند. با توجه به PYMNTS/BitPay، 72.2 درصد از نسل Z و 63.8 درصد از هزاره های مورد بررسی قبلاً از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت استفاده کرده اند.

معامله‌گران جدید چه چیزی باید درباره ارزهای دیجیتال بدانند؟

در حالی که دسترسی به این بازار ممکن است برای همه یک مزیت باشد، زمانی که تجارت بیش از حد در دسترس باشد مشکلی وجود دارد. زمانی که معامله‌گران جدید وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند و کاملاً نمی‌دانند چه چیزی می‌خرند، می‌تواند خطرناک باشد. هر سرمایه‌گذاری باید قبل از انجام آن اطلاعات لازم را در مورد آنچه انجام خواهد داد، کسب کند.

در واقعیت، همه چیز در مورد ریسک است. معامله گران باید کاملاً از کاری که انجام می دهند و عواقب آن آگاه باشند. متأسفانه، معاملات اغلب با رویای بازده و عدم توجه به اینکه ممکن است چیزها اشتباه پیش بروند، انجام می شود.

هیچ کس نمی تواند از تجارت بد جلوگیری کند، به همین دلیل است که هر سرمایه گذاری باید به دقت ارزیابی شود. هر زمان که تصمیمی برای معامله اتخاذ می کنید، بهتر است ابتدا روی ضررهای احتمالی تمرکز کنید. این میزان قرار گرفتن در معرض شما را محدود می کند تا این ضررها در سطوح معقولی باشند.

یکی دیگر از چیزهایی که اکثر معامله گران به طور کامل از آن غافل هستند، اهمیت توسعه یک برنامه معاملاتی و پایبندی به آن است. تصمیمات تند و سریع زانو می تواند بیش از حد احساسی باشد و باید از آنها اجتناب کرد. با این حال، بر اساس آزمایش‌ها و داده‌های آماری، برنامه‌ریزی هر تصمیم معاملاتی پیش از موعد می‌تواند در محدود کردن ضررهای ناشی از تصمیم‌گیری بد بسیار مفید باشد.

در حال حاضر، بسیاری از معامله گران با ارزهای دیجیتال مانند هر بازار دیگری رفتار می کنند. اکثر آنها در افت بازار نزولی که از ژانویه مشاهده کرده ایم احساس گم شدن می کنند. در نتیجه، آنها در پیش بینی اتفاقات بعدی با مشکل مواجه می شوند. دقیقاً به همین دلیل است که شما به یک برنامه نیاز دارید. هنگامی که استراتژی های سرمایه گذاری خود را آزمایش کردید تا ببینید چه نتایجی در دوره های نوسان به ارمغان آورده است، می توانید تصمیمات آگاهانه بگیرید.

ارزهای دیجیتال برای رونق دیگری آماده هستند

به نظر می رسد جذاب ترین زمان برای خرید در یک بازار با ارزهای دیجیتال، پس از یک رالی بزرگ باشد. هنگامی که رالی متوقف می شود و بازار کاهش می یابد، بسیاری از مردم فکر می کنند که “اکنون که مجدداً ردیابی شد، زمان پرش فرا رسیده است” زیرا آنها متقاعد شده اند که دوباره صعود خواهد کرد. مشکل این است که نمی توان مطمئن بود که چگونه یک بازار در آینده حرکت می کند.

بله، ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد، اما همچنین می‌تواند برای سال‌ها به نزول خود ادامه دهد یا به سمت پایین باشد. این بدیهی است که به این معنی نیست که نباید در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرد. این به سادگی به این معنی است که شخص باید رویکرد سرمایه گذاری را انتخاب کند که به او اجازه می دهد مستقل از نحوه حرکت بازارها در آینده سود کسب کند.

ارزهای رمزنگاری شده فرصت‌های کسب درآمد بسیار خوبی را ارائه می‌کنند، اما رویکرد کلاسیک خرید و نگه‌داری ممکن است بهترین گزینه برای استفاده از آن‌ها نباشد. در عوض، معامله با استراتژی می تواند از نوسانات قابل توجه این بازارها و ناکارآمدی های بسیاری که بسیاری از آنها هنوز دارند استفاده کند و می تواند گزینه بسیار بهتری باشد.

البته برای اتخاذ چنین رویکردی به مهارت و دانش نیاز دارید. به همین دلیل است که مطالعه و یادگیری قبل از شروع سرمایه گذاری، کلید موفقیت با ارزهای دیجیتال است. بازی با معامله گر بدون آمادگی لازم می تواند منجر به ضررهای سنگین در همه بازارها از جمله رمزارزها شود.

آیا اکنون زمان سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است؟

بازارها در حال حاضر نوسان دارند. صنعت کریپتوکارنسی از سومین رکود بازار خود از ابتدای سال تاکنون متضرر شده است. پس از به دست آوردن 200 میلیارد دلار در عرض یک روز پس از حمله روسیه به اوکراین، صنعت ارزهای دیجیتال بار دیگر به زیر سقف بازار 1.8 تریلیون دلاری سقوط کرد.

از آنجایی که ارزهای دیجیتال پیشرو از بالاترین سطح خود سقوط کرده اند، بسیاری از مردم بر این باورند که قیمت های فعلی فرصت های قابل توجهی را به خصوص برای سرمایه گذاران جدید ارائه می دهد، زیرا احتمالاً ممکن است به بالاترین سطح قبلی بازگردند.

من فالگیر نیستم و به همین دلیل حتی سعی نمی کنم در مورد آینده بازارها به خصوص انفجارها پیش بینی کنم. من بر اساس پیش بینی ها، نظرات شخصی یا احساسات درونی معامله نمی کنم.

درعوض، من با مجموعه‌ای متنوع از استراتژی‌های مختلف به بازارها نزدیک می‌شوم که به من امکان می‌دهد ریسک را به درستی مدیریت کنم و ضرر را حتی در دوره‌های افت شدید بازار محدود کنم.

اگر این رویکردی است که شما برای تجارت کریپتو در نظر می گیرید، اکنون مانند هر زمان دیگری زمان خوبی برای ورود به بازار است.

با این حال، اگر می‌خواهید پول خود را به نفع خود انجام دهید، استراتژی خرید و نگه‌داری را کنار بگذارید و یک روش معاملاتی علمی و آزمایش‌شده را انتخاب کنید. به این ترتیب، احتمال اینکه بتوانید فرصت‌ها را در محیطی بی‌ثبات مانند محیطی که اکنون در آن معامله می‌کنیم، استفاده کنید.

اعتبار تصویر: ارائه شده توسط نویسنده. Pexels; متشکرم!

آندره آ اونگر

آندره آ اونگر

https://www.youtube.com/c/UngerAcademyENGLISH

آندریا آنگر یک معامله گر حرفه ای تمام وقت، رئیس آکادمی آنگر و نویسنده کتاب روش آنگر است. آندریا تنها چهار بار قهرمان تجارت جهانی است (2008، 2009، 2010 و 2012)، او عضو افتخاری SIAT (انجمن تجزیه و تحلیل فنی ایتالیا، شاخه ای از IFTA) است و در سراسر اروپا، آمریکا، استرالیا و آسیا صحبت می کند.