اشتیاق به کار در شرایط رکود؟ در اینجا چیزی است که باید انجام دهید


در حال حاضر کمی در مورد کار احساس می کنید؟ ما تعجب نمی کنیم – و شما قطعا تنها نیستید. ارقام اخیر گالوپ نشان داد که مشارکت کارکنان ایالات متحده در اوایل سال 2022 دو درصد کاهش یافت و به 32 درصد رسید. این یک کاهش سالانه نسبت به سال 2020 به میزان 2 درصد در هر سال است و بر اساس تعدادی از عناصر از جمله سطح توافق کارکنان در مورد وضوح انتظارات، فرصت‌های آنها برای پیشرفت شغلی و اینکه چگونه احساس می‌کنند نظراتشان در محل کار اهمیت دارد، اندازه‌گیری می‌شود.

دیدن این که پس از دو سال کار از خانه برای بسیاری از کارگران سابقاً اداری چگونه است، دشوار نیست. در حالی که بسیاری از کارگران دریافتند بهره وری آنها در حدود حجم کاری واقعی آنها افزایش یافته است، جنبه های دیگر نقش آنها تیره تر شد.

برای بسیاری از افراد، وقتی هر تعاملی که قبلاً یک تماس تلفنی یا یک چت سریع رودررو بود، به تماس تیمی یا زوم تبدیل شد، خستگی از ملاقات رخ داد. انتظارات مدیریت، دسترسی به منابع و تجهیزات، پشتیبانی مناسب راهنمایی، ارتباطات ضعیف کلی در سطح کسب و کار و آن ارتباط اساسی با مأموریت یا هدف سازمانشان نیز برای بسیاری از کارگران از بین رفت.

اکنون، زمانی که شرکت‌ها سیاست‌هایی را برای بازگرداندن تیم‌های خود به دفاتر خود در نظر می‌گیرند – چه منحصراً در محل باشد، یا ترکیبی ترکیبی از چند روز در خانه و برخی از روزها در دفتر – احساسات جدیدی در حال ظهور است. کارگران ترکیبی و از راه دور گزارش می‌دهند که نسبت به کارگران در محل، با سطح مشارکت 37 درصدی در هر دو گروه، درگیرتر هستند. این در مقایسه با نرخ تعامل 29٪ با افرادی که منحصراً در محل هستند.

علاوه بر این، مشارکت کارکنان در سازمان هایی که بر فرهنگ و رفاه تمرکز دارند بالاتر است. این روزها برای بسیاری از افراد که به عنوان سلامت کلی روحی، جسمی، عاطفی و اقتصادی کارکنان تعریف می‌شود، زندگی شغلی و خانگی آنها با هم ترکیب شده است. آنها از خود سؤالاتی می پرسند که قبلاً هرگز در مورد تعادل کار و زندگی انجام نداده اند – و همچنین می پرسند که چقدر خوشحال هستند که به حالت قبل بازگردند.

رفت‌وآمدهای زیاد و گران، هزینه‌های اضافی مراقبت از کودکان و خانواده، سرگرمی‌ها و اوقات فراغت از دست رفته برای سفر، همگی عواملی هستند که سطح رضایت را پایین نگه می‌دارند و افراد را وادار می‌کنند که بخواهند کار خود را در خانه انجام دهند – بدون همه چیزهایی که زمانی کارشان به پایان رسیده است. که در.

به گفته گالوپ، شرکت‌های باهوش می‌دانند که استراتژی درست این است که کارها را متفاوت انجام دهند. برندگان جایزه محل کار استثنایی آن حتی در طول سال 2021 به طور متوسط ​​70٪ مشارکت کارکنان داشتند. ارائه محیط های کاری انعطاف پذیر مهم است، زیرا در نظر گرفتن اینکه چگونه کار و زندگی برای کارکنان ترکیب می شود، و چگونه می توان منابع را برای پاسخگویی به آن فراهم کرد. سایر عوامل مفید در مورد سبک های ارتباطی و مدیریت نیز مهم هستند.

اگر کارفرمای فعلی شما در مورد نیازهای شما برای روشی که می خواهید کار کنید کاملاً آن را کاهش نمی دهد، احتمالاً جای دیگری را جستجو خواهید کرد. ارقام مرکز تحقیقات پیو نشان داد که از بین کارگرانی که در سال 2021 شغل خود را ترک کردند، 57 درصد این کار را به دلیل احساس بی احترامی انجام دادند. 45 درصد گفتند که عدم انعطاف پذیری در انتخاب زمانی که ساعات کاری خود را تعیین می کنند دلیل ترک آنها بوده است.

خبر خوب این است که همه کارفرمایان نسبت به نگرانی های کارکنان کور نیستند. اخیراً، Airbnb اعلام کرد که کارکنان آن می‌توانند جایی را انتخاب کنند که «پربازده‌ترین» را دارند.

«پاسخ داخلی عالی بود، اما حتی چشمگیرتر [was] برایان چسکی، مدیرعامل و موسس Airbnb می‌گوید: «پاسخ خارجی به این دلیل بود که صفحه شغلی ما 800000 بار پس از آن اعلامیه بازدید شد.

علاوه بر این، این شرکت گفته است که اگر کارکنان در کشور خود کار کنند و کارمندان آن بتوانند تا 90 روز در سال در خارج از کشور کار کنند، خسارتی در غرامت وجود نخواهد داشت. چسکی ایده درستی دارد، کادر فعلی خود را حفظ می کند و افراد مناسب را در آینده جذب می کند. “من فکر نمی کنم این یک پدیده موقتی باشد. من فکر می کنم که جن از بطری خارج شده است، و انعطاف پذیری اینجا باقی می ماند.» او می گوید.

حرکتی انجام دهید

اگر کار از راه دور یا ترکیبی ترجیح شما برای روشی است که می خواهید کار کنید، اکنون شرکت های زیادی از آن پشتیبانی می کنند. هیئت شغلی VentureBeat دارای هزاران نقش و شرکت باز با سیاست های کارمندان عالی برای مرور است. Robinhood را بررسی کنید، اپلیکیشنی که پیشگام معاملات بدون کمیسیون سهام، وجوه قابل معامله در بورس و ارزهای دیجیتال است.

یا، می‌توانید Crowdstrike، شرکت فناوری امنیت سایبری مستقر در آستین را در نظر بگیرید که حجم کار ابری و امنیت نقطه پایانی، اطلاعات تهدید و خدمات پاسخ به حملات سایبری را ارائه می‌کند. Moneygram یک برنامه انتقال پول است که راه آسان‌تری برای ارسال پول از ایالات متحده، پرداخت صورت‌حساب و موارد دیگر ارائه می‌دهد — می‌توانید نقش‌های موجود را در Job Board بررسی کنید. یا نگاهی به Shopify، پلتفرم برتر تجارت الکترونیک، مورد اعتماد میلیون‌ها کسب‌وکار در سراسر جهان بیندازید. نقش های باز آن در اینجا موجود است. آیا آماده هستید به شرکتی بروید که برای رفاه شما ارزش قائل است؟ سپس با بررسی هزاران نقش باز در Job Board ما، اولین قدم های خود را بردارید