میلیاردر ری دالیو فقط روی سهام GameStop (GME) شرط بندی کرد  • پرونده های اخیر 13F نشان می دهد که ری دالیو همکاران Bridgewater خرید یک موقعیت در GameStop (NYSE:GME) موجودی
  • صندوق تامینی همچنین موقعیت قابل توجهی در سهام میم رقیب خریداری کرد سرگرمی AMC (NYSE:AMC)
  • این می تواند به بازار نشان دهد که صندوق تامینی از رویکرد ریسک در برابر سهام حمایت می کند

دوباره فصل 13F است – یکی از دوره های مورد علاقه من در هر سه ماهه. جدا از درآمد، پرونده های 13F کاتالیزور دیگری را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا از تزهای فردی خود در مورد سهام خاص حمایت کنند. برای سرمایه گذاران در GameStop (NYSE:GME)، در واقع امروز یک خبر خوب در این زمینه وجود دارد.

بزرگترین صندوق تامینی جهان، همکاران Bridgewater، در هر دو بازی GameStop و سرگرمی AMC (NYSE:AMC) در سه ماهه گذشته بر اساس گزارش ها، سهام هر دوی این شرکت ها کمتر از 700 میلیون دلار ارزش داشت.

سهام GME و سهام AMC دو تا از پر ریسک ترین سهام در بازار هستند، بنابراین این حرکت جالب است. شاید بریج واتر این شرکت‌ها را به‌عنوان سهام «گزینه‌مانند» با اهرم بالا برای خرید برای قرار گرفتن در معرض افزایش‌های صعودی می‌بیند. به هر حال، واضح است که ری دالیو نسبت به چشم‌انداز کوتاه‌مدت بازار صعودی‌تر می‌شود.

به نظر می رسد که آقای دالیو مسیر کوتاه مدت بازار را به درستی طی کرده است و بیشتر شاخص های اصلی در جلسه امروز افزایش یافتند. با این اوصاف، بیایید به برخی از اقدامات دیگر بریج واتر و اهمیت این شرط‌بندی‌های سهام برای سرمایه‌گذاران بپردازیم.

Ray Dalio’s Bridgewater سهام GME و دیگران را می خرد

جالب است که این موارد محبوب خرده فروشی تنها مواردی نبودند که ری دالیو در سه ماهه گذشته خریداری کرد. صندوق تامینی موقعیت خود را در تسلا (NASDAQ:TSLA)، در حالی که نوردهی به Airbnb (NASDAQ:ABNB) و برکشایر هاتاوی (NYSE:BRK-ANYSE:BRK-B).

به نظر می رسد که بازار امروز در تلاش است تا این حرکت ها را معنا کند. از یک طرف، شرط‌بندی ریسک‌ها برای AMC و GameStop در تضاد با فروش تسلا سازنده خودروهای برقی (EV) با رشد بالا است. علاوه بر این، خرید سهام برکشایر هاتاوی ممکن است نشان دهد که صندوق تامینی در حال حاضر به دنبال تنوع بخشیدن به سمت دفاعی است. و شاید اضافه شدن Airbnb منعکس کننده یک انتخاب ارزش محور در این بازار شکست خورده باشد.

صندوق های تامینی، جمع کننده سهام هستند و به دلایل مختلف سهام مختلفی را انتخاب می کنند. آقای دالیو به وضوح چیزی را می بیند که بازار در مورد بسیاری از این سهام نمی بیند. در واقع، سرمایه گذاران زیادی وجود دارند که ممکن است با حرکت های اخیر بریج واتر در سه ماهه گذشته مخالف باشند.

فکر می کنم زمان ثابت خواهد کرد که آیا بریج واتر حرکات درستی انجام داده است یا نه. دالیو و تیمش به وضوح می‌دانند دارند چه می‌کنند و به نظر می‌رسد در حال حاضر با طرز فکری متفاوت از بازار کلی کار می‌کنند. شاید این استراتژی در کوتاه مدت بازدهی بهتری را به همراه داشته باشد. خواهیم دید.

اعتبار تصویر: Cottonbro; Pexels; متشکرم!