آپولو سوپرگراف را برای مدیریت دانش سازمانی راه اندازی کرد


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


آیا راهی برای کسب و کارها وجود دارد که به دنیای در حال رشد میکروسرویس ها، API ها و پایگاه های داده نظم دهند؟ امروزه، آپولو با راه‌اندازی Supergraph، یک لایه نرم‌افزاری که برای یکپارچه‌سازی تمام فیدهای داده‌های متفاوت و ایجاد یک منبع برای توسعه‌دهندگان فرانت‌اند طراحی شده، با این مشکل مقابله می‌کند.

Supergraph برای ارائه یک منبع یک مرحله ای برای داده ها و پردازش داده ها طراحی شده است. این مجموعه ای قابل ترکیب از ابزارهایی است که می توانند برای تولید گزارش ها، داشبوردها و پاسخ های کلی با هم کار کنند. مجموعه ابزارها بر اساس پروتکل روزافزون محبوب GraphQL ساخته شده و دسترسی به یک شرکت در مقیاس بزرگ را باز می کند و در عین حال امنیت و حریم خصوصی را تضمین می کند.

ما آن را Supergraph می نامیم زیرا نموداری از نمودارها است. جف اشمیت، مدیر عامل و بنیانگذار آپولو توضیح داد. ما آن را نه به عنوان یک راه حل نقطه ای برای اتصال قسمت جلویی و پشتی، بلکه به عنوان یک لایه ترکیب فکر می کنیم. این یک لایه جدید در پشته است که در شرکت شما قرار دارد.

حفظ کسب و کارها در سطح یکسان

پلتفرم جدید بر پایه فدراسیون 2، یک سیستم مبتنی بر GraphQL که در آوریل راه اندازی شد، ساخته شده است. این سیستم داده‌ها را از منابع مختلف داده با یک نحو ساده‌تر جمع‌آوری می‌کند تا توسعه‌دهندگان و کاربران متوسط ​​را از پیچیدگی انواع داده‌ها، دستورالعمل‌ها و کلمات کلیدی نجات دهد.

اشمیت گفت: «این به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا با نرخ تغییر همگام شوند. زمانی که چیزی مانند COVID-19 اتفاق می افتد، باید بتوانید سریعاً کسب و کار خود را مجدداً پیکربندی کنید تا با فرصت های جدید، بازارهای در حال تغییر و نیازهای در حال تغییر همگام شوید. “

اشمیت تخمین می زند که برخی از بهترین مشتریان آنها 30 بار در روز در حال آزمایش محصول و تغییر ساختار Supergraph بوده اند. APIها و منابع داده جدید به سرعت اضافه و کم می شوند زیرا توسعه دهندگان ویژگی های جدید را اضافه می کنند و جریان های داده جدید را ترکیب می کنند.

در اصل، آپولو می‌خواهد بخشی از انعطاف‌پذیری توسعه چابک را به خود APIها بیاورد. می‌خواهد آن‌ها را طوری مهندسی کند که به اندازه‌ای انعطاف‌پذیر باشند که مکرراً تغییر کنند و به کار خود ادامه دهند. توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون به خطر انداختن کدهای در حال اجرا، ویژگی‌های جدید را اضافه کنند.

راه‌هایی که کار نمی‌کنند این است که یک هستی‌شناس آکادمیک بیاورید، یا یک مشاور مدیریت بیاورید و بگویید: «هی، می‌خواهم با همه شرکت‌های من مصاحبه کنی و یک مدل UML از همه چیز در کسب‌وکارم بسازیم. اشمیت گفت: برخی ابزارهای مدلسازی. “دقیقه ای که تمام کنید قدیمی می شود. این رویکرد آبشار کار نمی کند.»

چالش های روزافزون برای توسعه دهندگان

درک پیچیدگی فزاینده میکروسرویس ها و API ها یک چالش رو به رشد برای توسعه دهندگان بوده است. ابزارهایی مانند Swagger از Smartbear Software و Kong تنها دو نمونه از ابزارهای محبوب مدیریت API هستند که هم مستندسازی می‌کنند و هم ساختاری را به میکروسرویس‌های مختلف که رایج می‌شوند، اضافه می‌کنند.

بسیاری از ابرها همچنین دروازه‌های API را ارائه می‌کنند که می‌توانند بسیاری از عملکردهای مشابه را با کمک اضافی برای تنظیم دسترسی و تأمین امنیت ارائه دهند. دروازه API AWS، IBM’s API Connect و Google’s API Gateway تنها برخی از گزینه‌های تنظیم جریان داده در داخل و خارج از میکروسرویس‌های موجود در پشت آنها هستند.

این دروازه های API از پروتکل های مختلف صحبت می کنند. آپولو می‌خواهد از علاقه روزافزون به GraphQL و توانایی آن برای ارائه یک زبان پرس و جو مختصر و قابل درک که هنوز به اندازه کافی قدرتمند باشد تا طیف بسیار متنوعی از داده‌ها را مشخص کند، سرمایه گذاری کند. تعدادی از پایگاه های داده مانند Fauna، MongoDB یا Yugabyte در حال حاضر به طور مستقیم از GraphQL پشتیبانی می کنند. دیگران مانند PostGraphile، Prisma و HyperGraphQL در حال ایجاد مفسرهای GraphQL هستند که با پایگاه های داده سنتی کار می کنند.

مایک لئون، تحلیلگر ارشد در Enterprise Strategy Group می‌گوید: «بسیاری از شرکت‌ها در دریایی از پیچیدگی غرق می‌شوند و به دنبال ساده‌سازی یک پشته فناوری مدرن هستند. آپولو سوپرگراف دقیقاً این کار را به شیوه‌ای بدیع انجام می‌دهد. این پلتفرم به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌های مدولار، خدمات و منطق تجاری را به سرعت در یک تجربه مشتری یکپارچه، مرتبط و به موقع ادغام کنند. با Supergraph، آپولو همچنین مسائل مربوط به فدراسیون، امنیت، اعتبارسنجی و مقیاس‌پذیری را پیش‌بینی کرده و به آن پرداخته است زیرا نمودارهای سازمان‌ها در طول زمان رشد می‌کنند.

سوپرگراف آپولو

آپولو می‌خواهد یک لایه پیچیده‌تر بسازد که بتواند مانند یک لایه متا API عمل کند که نتایج هر تعداد سرویس و پایگاه داده‌ای را که در پشت آن زندگی می‌کنند یکپارچه کند. این امر زندگی توسعه دهندگان فرانت اند را که دسترسی یک مرحله ای به هر یک از داده ها دارند، ساده می کند. اگر اطلاعات تکامل یابد، آنها همچنان به همان Supergraph روی می آورند اما پارامترهای جدیدی را برای درخواست گزینه ها اضافه می کنند.

یکی از چالش ها اضافه کردن لایه های حاکمیتی برای کنترل دسترسی است. آپولو معتقد است که ابزارهای آن‌ها مدلی اعلامی ارائه می‌دهند تا توسعه‌دهندگان و ذینفعان بتوانند قوانین واضحی را تنظیم کنند که دسترسی به بخش‌های خاصی از نمودار را کنترل می‌کند.

“مزیت این معماری اعلانی این است که شما می بینید هر پرس و جو از طریق سیستم می گذرد و می توانید مجموعه ای ثابت از قوانین و مجموعه نظارت یا تجزیه و تحلیل کاملاً منسجمی را برای آن اعمال کنید.” اشمیت توضیح داد. بنابراین می‌توانید دقیقاً بدانید که کدام بخش از داده‌ها از کجا و به کجا رسیده است و چه کسی آن را مجاز کرده است و چرا می‌توانید آن قوانین را بر اساس آینده‌نگر تنظیم کنید.»

سوپرگراف چندین محصول آپولو مانند Rust Router و Studio را با هم ترکیب می کند. چندین ویژگی جدید و بهبود آنها نیز امروز در حال ارائه است. Rust Router، یک پردازنده پرس و جو GraphQL، اکنون منبع باز و برای دانلود در دسترس خواهد بود. آپولو پیش‌بینی می‌کند که نسبت به گزینه‌های قبلی پیشرفت‌های قابل‌توجهی ارائه خواهد کرد.

Studio، محیط توسعه برای ساخت کوئری‌های GraphQL، اکنون می‌تواند با مقایسه کوئری‌ها با طرح‌واره‌ها، بررسی باگ‌های زمان ساخت بیشتری را ارائه دهد. نسخه اصلی اکنون ویژگی‌های پیشرفته‌تری را به دست می‌آورد که بازخوردی در مورد بررسی طرحواره ارائه می‌کرد که زمانی فقط برای مشتریان سازمانی در دسترس بود.

آپولو قصد دارد بسیاری از استانداردها و برخی از نرم افزارهای پس زمینه را به عنوان منبع باز عرضه کند. با این حال، استودیو با یک ردیف رایگان و یک ردیف پولی در دسترس خواهد بود که از شرکت‌هایی که Supergraphs پیچیده می‌سازند، پشتیبانی می‌کند.

اشمیت نتیجه گرفت: “ما در حال ساختن یک برنامه ریز پرس و جوی کاملاً اعلامی هستیم و سپس واقعاً آنچه را که تمام مدیریت تغییر و ابرداده مورد نیاز توسعه دهنده نیاز دارد، ترسیم می کنیم.” “نکته بزرگ این است که این در حال حاضر در مقیاس بزرگ ثابت شده است.”

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.