CyberConnect برای گسترش پروتکل گراف غیرمتمرکز و بازیابی مالکیت داده های کاربر


ما هیجان زده هستیم که Transform 2022 را به صورت حضوری در 19 ژوئیه و تقریباً 20 تا 28 ژوئیه بازگردانیم. برای گفتگوهای روشنگر و فرصت های شبکه هیجان انگیز به رهبران هوش مصنوعی و داده بپیوندید. امروز ثبت نام کنید!


از آنجایی که چشم انداز سازمانی همچنان به نگهداری و استفاده از داده های بیشتری ادامه می دهد و فناوری های جدید برای رسیدگی به چالش های داده ای در حال تحول پدیدار می شوند، حاکمیت داده ها امروزه به یکی از حیاتی ترین نگرانی ها برای بازیگران سازمانی تبدیل شده است. با مقرراتی مانند GDPR که نحوه تعامل سازمان‌ها با داده‌های کاربران را در سطح جهانی راهنمایی می‌کند، اکنون بازنگری در مورد حاکمیت داده‌ها ضروری است – مفهومی که برای توصیف قوانین حاکم بر داده‌ها در مناطق جغرافیایی خاص استفاده می‌شود. در فضاهایی مانند این است که توانمندسازهای سازمانی مانند CyberConnect، ارائه دهندگان یک پروتکل غیرمتمرکز نمودار اجتماعی، به دنبال تغییر روایت هستند.

CyberConnect مستقر در کالیفرنیا دیروز بودجه جدید 15 میلیون دلاری را اعلام کرد که برای توسعه خدمات خود برای توسعه دهندگان برای حل آنچه که “مشکل شروع سرد” نامیده می شود، ارائه ویژگی های اجتماعی غنی تر و بازگرداندن مالکیت داده به کاربران سرمایه گذاری می کند. تکثیر داده‌های مصرف‌کننده، قدرت نامحدود سایت‌های شبکه‌های اجتماعی بر حساب‌های کاربر و افزایش قدرت تحلیلی شرکت‌های بزرگ، حفظ اطلاعات شخصی در اکوسیستم Web2 را چالش‌برانگیزتر کرده است. چنین پیشرفت‌هایی محیط Web3 را تهدید می‌کند، به طوری که گزارش Salesforce نشان می‌دهد که تقریباً 50 درصد از مصرف‌کنندگان در مورد مالکیت داده‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند، زیرا کاربران بیشتری خواستار مالکیت داده‌های شخصی خود هستند.

ویلسون وی، یکی از بنیانگذاران CyberConnect، در بیانیه مطبوعاتی این شرکت گفت که شرکت هایی که دارای شبکه های اجتماعی بزرگ هستند، نمودارهای اجتماعی کاربران را در اختیار دارند و اغلب چنین داده هایی را به دو دلیل ذخیره می کنند: جلوگیری از رقابت و پیشبرد منافع شرکت.

با این حال، وی به رویکرد متفاوتی برای Web3 معتقد است. او گفت به جای حفر گودال بر روی داده‌های کاربران، کاربران باید بتوانند برنامه‌های Web3 را با نمودار اجتماعی خود به عنوان بخشی از هویت خود طی کنند، در حالی که از توسعه‌دهندگان نیز پشتیبانی می‌شود تا ساخت خدمات و محتوای بهتر را در اولویت قرار دهند. به گفته وی، CyberConnect در حال ساخت زیرساخت نمودار اجتماعی برای Web3 است.

حاکمیت داده و ارتباط اجتماعی

طی چند سال گذشته، تشدید نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی مصرف‌کننده، تقاضا برای جایگزین‌هایی برای سیلوهای ذخیره‌سازی متمرکز داده را افزایش داده است، که به عنوان یکپارچگی داده‌ها را به خطر می‌اندازند و از مالکیت داده‌های فردی جلوگیری می‌کنند. این معمولاً به این دلیل است که آنها یا تحت مالکیت یا کنترل هیچ شرکت بزرگی نیستند.

Avivah Litan، معاون تحلیلگر گارتنر، پیش‌بینی می‌کند که «25% از شرکت‌ها برنامه‌ها و خدمات قدیمی را با برنامه‌های غیرمتمرکز Web3 یکپارچه خواهند کرد»، توسعه‌ای که او تخمین می‌زند اینترنت را به مناطق جدیدتر منتقل می‌کند و برنامه‌هایی را که قبلا غیرممکن تلقی می‌شدند، فعال می‌کند.

لیتان گفت: «کاربران می‌توانند داده‌ها، حریم خصوصی، محتوا و الگوریتم‌های خود را کنترل کنند و قراردادهای هوشمند به طور مؤثر از محاسبات غیرقابل اعتماد استفاده می‌کنند که نیاز به اعتماد و پرداخت به واسطه‌ها را از بین می‌برد.»

CyberConnect خاطرنشان می کند که فقدان مالکیت گراف اجتماعی باعث ایجاد ناهماهنگی بین کاربران و پلتفرم ها می شود. در مرکز این امر، توسعه دهندگان برنامه های اجتماعی قرار دارند که – قادر به دسترسی به داده های قابل ترکیب مورد نیاز برای ایجاد جلوه های شبکه نیستند – با مشکلات جدی بوت استرپینگ مواجه هستند. این دلیل دیگری است که امروزه علاوه بر فقدان استانداردهای داده و مقیاس پذیری اقتصادی، پشته های توسعه Web3 همچنان به سیلوهای ذخیره سازی متمرکز داده برای ذخیره داده های اجتماعی وابسته هستند. اما این یک حفره در حفظ حریم خصوصی داده ایجاد می‌کند که باید پر شود: کاربران را از حفظ مالکیت داده‌های خود باز می‌دارد.

چشم انداز پروتکل گراف اجتماعی غیرمتمرکز

نمودارهای اجتماعی باید برای توسعه‌دهندگان قابل دسترس‌تر شوند، زیرا آنها را قادر می‌سازد تا برنامه‌های غنی از داده بسازند که نیازهای جمع‌آوری دستی داده‌ها را بررسی کنند. CyberConnect ادعا می کند که نمودار اجتماعی قابل ترکیب آن می تواند به توسعه دهندگان کمک کند تا به راحتی جلوه های شبکه را بوت کنند و ویژگی های اجتماعی شخصی یا متنی را در برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کنند، در حالی که مالکیت داده های اجتماعی را به کاربران برمی گرداند.

به گفته Yat Siu، رئیس اجرایی و یکی از بنیانگذاران شرکت Animoca Brands، یک سرمایه گذار در این شرکت، رویکرد CyberConnect راهی را برای کاربران Web3 ایجاد می کند تا ارتباطات خود را بین پلتفرم ها حفظ کنند، قابلیت همکاری را ممکن می کند، به کاربران کنترل بیشتری برای توسعه هویت های جامع تر در همه برنامه ها و برنامه ها می دهد. به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بر روی این اکوسیستم بسازند تا تجربیات اجتماعی معنادارتری ارائه دهند. سیو همچنین گفت: “ارتباط اجتماعی در فراجهان باز به اندازه مالکیت، قابلیت همکاری و ترکیب پذیری ضروری است.”

با پیش‌بینی گارتنر مبنی بر اینکه هزینه خدمات ابر عمومی در سال 2022 از 480 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت، سازمان‌ها باید اولویت‌بندی زیرساخت‌های داده و مدیریت را آغاز کنند. CyberConnect ادعا می کند که پروتکل گراف اجتماعی آن در حال حاضر 9 میلیون اتصال را در بیش از 620000 آدرس دارد که به برنامه های غیرمتمرکز (dApps) برای ایجاد تجربیات اجتماعی شخصی و جلوه های شبکه بوت استرپ کمک می کند. این شرکت همچنین ادعا می کند که پروتکل آن در حال حاضر توسط مجموعه ای از پروژه های Web3، از جمله Project Galaxy، Mask Network، Light So، Grape Art، Metaforo و The Open Dao ادغام شده است.

پروتکل گراف اجتماعی غیرمتمرکز CyberConnect از دو عنصر اصلی تشکیل شده است:

  • یک کیت توسعه نرم‌افزار مناسب برای توسعه‌دهندگان (SDK) برای ساده‌سازی نوشتن و مدیریت داده‌های ارتباط اجتماعی به شیوه‌ای غیرمتمرکز و مستقل.
  • ایجاد یک شبکه داده اجتماعی که به dApps قدرت می دهد تا از داده ها و توصیه های نمایه شده برای ایجاد تجربیات کاربر معنی دار و شخصی شده استفاده کند.

همانطور که شبکه‌های همتا به همتای غیرمتمرکز تکامل می‌یابند و Web3 چشم‌انداز یک وب قابل تعامل و باز را احیا می‌کند، CyberConnect می‌گوید از طریق پروتکل نمودار اجتماعی خود برای انتقال آماده است، که تجربیات اجتماعی را حفظ می‌کند و به بوت استرپ اثرات شبکه کمک می‌کند. این دور سرمایه‌گذاری توسط برندهای Animoca مستقر در هنگ‌کنگ، که در فناوری‌های بلاک‌چین، گیمیفیکیشن و هوش مصنوعی تخصص دارد، به دنبال رشد اولیه‌ای است که توسط Multicoin Capital در سال گذشته انجام شد.

سایر سرمایه گذارانی که به CyberConnect اعتماد می کنند عبارتند از Delphi Digital، Protocol Labs، Tribe Capital، GGV Capital، Spartan Group، Amber Group، IOSG Ventures، Polygon Studios و SevenX Ventures. بر اساس گزارش Crunchbase، CyberConnect از زمان آغاز به کار خود در سال 2021، 25 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.