Andreessen Horowitz صندوق سرمایه گذاری 600 میلیون دلاری برای بازی ها جمع آوری می کند


آیا جلسه ای از GamesBeat Summit 2022 را از دست داده اید؟ همه جلسات اکنون برای پخش در دسترس هستند. بیشتر بدانید.


Andreessen Horowitz یک سرمایه 600 میلیون دلاری برای سرمایه گذاری در بازی ها جمع آوری کرده است. این شرکت سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز در حال حاضر یک سرمایه‌گذار بزرگ در بازی‌ها است، اما Games Fund One اولین صندوق A16z خواهد بود که صرفاً برای بازی‌ها هدف قرار می‌گیرد.

سرمایه گذاران A16z اندرو چن، جاناتان لای، و جیمز گورتزمن در یک پست وبلاگی گفت که این صندوق به ساختن آینده صنعت بازی اختصاص داده شده است.

آنها گفتند: “با بیش از یک دهه سرمایه گذار در این فضا، برای ما روشن است که صنعت وارد عصر جدیدی شده است و هیچ زمانی بهتر از اکنون برای ایجاد صندوقی با تمرکز بر حمایت از نسل بعدی بازی سازان وجود ندارد.” .

این صندوق بر این ایده استوار است که بازی‌ها نقشی اساسی در تعیین نحوه معاشرت، بازی و کار ما در قرن آینده خواهند داشت. آنها گفتند که در دهه گذشته، بازی‌ها دستخوش تحولی اساسی شده‌اند، از صرف سرگرمی‌های بسته‌بندی‌شده تا تبدیل شدن به خدمات آنلاینی که بیشتر شبیه شبکه‌های اجتماعی و مقیاسی مانند شرکت‌های فناوری مصرف‌کننده هستند.

سرمایه‌گذاران A16z گفتند که موفق‌ترین بازی‌های امروزی، مانند Fortnite، League of Legends و Minecraft، جوامعی هستند که کاربران وفادار و طولانی مدت را حفظ می‌کنند و میلیاردها دلار درآمد سالانه ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، بازی‌ها همچنین نوآوری را در کل اکوسیستم مصرف‌کننده هدایت می‌کنند، و بهترین مکانیسم‌های کلاس را برای تعامل، حفظ و کسب درآمد از کاربر، مانند تراکنش‌های خرد، پاس‌های نبرد، و توکن‌های وب ۳، پیشرو می‌کنند.

لای در ایمیلی به GamesBeat گفت: «ما معتقدیم که در دهه گذشته، بازی‌ها اساساً از سرگرمی به موارد بیشتری تبدیل شده‌اند – امروزه موفق‌ترین بازی‌ها خدمات آنلاین، شبکه‌های اجتماعی، اقتصاد سازنده، دنیای مجازی و غیره هستند. «بازی‌هایی مانند Fortnite، League of Legends یا Roblox شباهت بیشتری با یک شرکت فناوری مصرف‌کننده مدرن مانند اینستاگرام دارند تا بازی‌های اصلی Super Mario Bros در دهه 1980. با این حال، این تحول هنوز توسط عموم یا سرمایه گذاران جریان اصلی فناوری به خوبی درک نشده است.

اندرو چن یک شریک عمومی در Andreessen Horowitz است.
اندرو چن یک شریک عمومی در Andreessen Horowitz است.

لای افزود: «A16z بیش از یک دهه است که به صنعت بازی اعتقاد داشته و روی آن سرمایه‌گذاری کرده است، و ما احساس می‌کنیم بهترین‌ها هنوز در راه است. نوآوری‌ها و ساخت‌وسازها در بازی‌ها بیش از هر زمان دیگری اتفاق می‌افتد – با حوزه‌های جدیدی مانند web3 و متاورس، و همچنین تجدید حیات در مناطقی مانند VR/AR. صندوق اختصاصی بازی‌های ما به ما این امکان را می‌دهد که به طور کامل در همه فرصت‌هایی که می‌بینیم سرمایه‌گذاری کنیم و همچنین پرچمی را پیرامون تعهد طولانی‌مدت خود به فضا بگذاریم – ما طرفدار هوای منصفانه نیستیم، با این صندوق متعهد به حمایت از بازی‌ها هستیم. بنیانگذاران برای بیش از 10 سال، از طریق بازارهای گاو نر و خرس، تغییرات پلت فرم، فن آوری های جدید، و آنچه خواهد آمد.”

و درازمدت، A16z معتقد است زیرساخت‌ها و فناوری‌های بازی، بلوک‌های کلیدی سازنده متاورس خواهند بود
فرصتی که صنعت بازی فعلی 300 میلیارد دلاری را از بین می برد.

آنچه صندوق در آن سرمایه گذاری خواهد کرد

این صندوق در موضوعات زیر سرمایه گذاری خواهد کرد:

  • استودیوی بازی: بهترین بازی‌های امروزی سرویس‌های آنلاین به‌روزرسانی مداوم هستند که بازیکنان آن از طریق محتوای چندنفره و تولید شده توسط کاربر، بخشی جدایی‌ناپذیر از بازی را تشکیل می‌دهند. این «بازی‌ها به‌عنوان سرویس» به شبکه‌های اجتماعی تعاملی و غنی تبدیل شده‌اند، با بازیکنانی که دوستی‌های درون بازی برقرار می‌کنند که به اندازه دوستی‌های حضوری معنادار است.
  • Games x Consumer: رشد سریع تعداد گیمرها در سراسر جهان، اکوسیستم پررونقی از برنامه های مصرف کننده را برای پشتیبانی از آنها ایجاد کرده است. از آنجایی که بازی‌ها به روش غالب مردم در گذراندن زمان تبدیل می‌شوند، ما معتقدیم که برخی از نوآورانه‌ترین شرکت‌های مصرف‌کننده حول جوامع بازیکنان ساخته خواهند شد. (برنامه‌های اجتماعی مانند Discord که به گیمرها کمک می‌کند جامعه بسازند، یا پلتفرم‌هایی مانند Twitch که روزانه میلیون‌ها نفر برای تماشای ویدیوی پخش زنده سازندگان هماهنگ می‌شوند، تنها چند نمونه از این موارد هستند).
  • زیرساخت: همانطور که بازی ها به دنیای مجازی و خدمات آنلاین تبدیل می شوند، تقاضا برای ابزارها و خدمات مورد نیاز برای ساخت بازی های عالی به شدت افزایش می یابد. این زیرساخت نه تنها به خودی خود برای بازی ها مهم است، بلکه معتقدیم متاورس آینده توسط شرکت های بازی سازی و با استفاده از فناوری های بازی ساخته خواهد شد. از تولید محتوا تا فعال سازی چند نفره تا مدیریت اقتصاد مجازی و عملیات زنده، صنعت بازی بسیاری از مشکلاتی را که برای ایجاد Metaverse باید حل شود، حل کرده است.

چرا صندوق ایجاد کنیم؟

جیمز گورتزمن مدیر کل Microsoft Game Stack است.
جیمز گورتزمن اکنون بخشی از A16z است.

Games Fund One نزدیک به یک دهه از ساخت آن می گذرد. در دهه 2010، A16z از شرکت‌هایی مانند Zynga و Oculus حمایت کرد که به ایجاد تجربه شرکت با استودیوهای بازی و فناوری‌های بازی‌های اساسی کمک کردند. اخیراً، A16z در سراسر اکوسیستم سرمایه‌گذاری کرده است و از بازیکنان قدیمی مانند Riot Games، CCP و Epic Games و همچنین از استارت‌آپ‌های فناوری مصرف‌کننده که گیمرها را هدف قرار می‌دهند، مانند Z League و Sleeper حمایت می‌کند.

در طول مسیر، A16z روی فناوری‌های نوظهور، مانند وب 3، بازی‌های فوری و VR/AR شرط‌بندی کرده است. همه این‌ها این باور را تقویت کرده است که بازی‌ها به تمرکز تخصصی نیاز دارند – نه فقط در سرمایه‌گذاری اختصاصی، بلکه در مهارت عملیاتی که به اندازه خود صنعت بازی منحصر به فرد و آینده‌نگر است.

امروزه، شرکت‌های سبد بازی‌های این شرکت توسط یک تیم متقابل از کارشناسان از سراسر شرکت پشتیبانی می‌شوند، که بسیاری از آنها خودشان گیمر هستند – لای حتی با همسرش در حین بازی League of Legends آشنا شد – و پیشکسوتان صنعت بازی از شرکت‌هایی مانند Riot Games. Twitch، EA، Tencent و Oculus. این شرکا به کار با شرکت‌های پرتفوی و تسریع زمان خود برای موفقیت در کارکردهای اصلی شرکت‌سازی مانند ورود به بازار، بازاریابی، استعدادها، شیوه‌های افراد، شبکه‌های سرمایه و موارد دیگر اختصاص دارند.

جاناتان لای شریک Andreesen Horowitz است.
جاناتان لای شریک Andreesen Horowitz است.

لای به این موضوع پرداخت که چگونه صندوق امیدوار است متفاوت باشد.

ما تیمی از سازندگان هستیم که روی سازندگان دیگر سرمایه گذاری می کنیم. هر یک از اعضای تیم سرمایه گذاری ما یا در یک شرکت بازی سازی یا یک استارت آپ با رشد بالا کار کرده یا تأسیس کرده است. لای گفت: من یک تهیه‌کننده اولیه در Riot و سپس Tencent بودم. جیمز گورتزمن دو شرکت بازی را تاسیس کرد و ابر بازی را در Azure اداره کرد. اندرو چن تیم‌های رشد جهانی سواران را در اوبر در طول سال‌های رشد بیش از حد خود رهبری کرد. تیم معامله ما جک سوسلو و رابین گو به ترتیب در Oculus و Riot کار کردند. به عنوان یک مؤسس، می‌توانید مطمئن باشید که فردی که در آن طرف میز با او صحبت می‌کنید، آنچه را که می‌سازید درک می‌کند و به چالش‌هایی که به‌عنوان یک کارآفرین با آن‌ها روبرو هستید احترام می‌گذارد. “

او افزود: «ما همچنین یک مدل عملیاتی منحصربه‌فرد داریم که در حال ارائه آن به بازی‌ها هستیم. بخش کلیدی مدل A16z پلتفرم عملیاتی ما است – یک تیم 300 نفره به همراه عملکرد متقابل که با مجموعه ما در زمینه های کلیدی مهم برای استارت آپ ها شریک می شود: ورود به بازار، استعدادها، تمرینات افراد، بازاریابی، افزایش سرمایه ، و بیشتر. با صندوق بازی‌های خود، قصد داریم عملکردهای بیشتری را به نیازهای بنیانگذاران بازی اضافه کنیم، بنابراین می‌توانیم به آنها کمک کنیم تا همه چیز را از دستیابی به استریمرهای توییچ، مدیریت اقتصاد مجازی، بازاریابی عملکرد و آزمایش بازی‌هایشان در سطح جهانی انجام دهند.»

با Games Fund One، شرکت به افزودن عملکردهای بیشتر و توسعه شبکه‌های عمیق‌تر که برای اکوسیستم بازی‌ها طراحی شده‌اند، ادامه می‌دهد تا شرکت بتواند به شرکت‌های نمونه کار در هر چیزی از ساخت جوامع دیجیتال، مدیریت اقتصاد مجازی، تا بهترین شیوه‌های صدور مجوز IP، کمک کند. برای کمک به ایجاد تیم های توسعه خود.

با توجه به گستردگی a16z، ما به ویژه در تقاطع صنایع قوی هستیم. لای گفت: ما متخصصان در سطح جهانی در حوزه کریپتو، فین‌تک، سازمانی و اجتماعی مصرف‌کننده داریم – و بسیاری از بنیان‌گذاران بازی‌ها این روزها به‌طور فزاینده‌ای در این تقاطع‌ها کار می‌کنند. ما روی Carry1st و Lootrush سرمایه‌گذاری کردیم و بازی‌ها را با فین‌تک ترکیب کردیم. ما در بسیاری از شرکت‌های بازی‌های وب 3 مانند Dapper Labs و Battlebound سرمایه‌گذاری کرده‌ایم که هم برای تخصص در حوزه کریپتو و هم در زمینه بازی‌ها به ما تکیه می‌کنند. شرکت‌های زیرساخت بازی‌های B2B مانند Parsec و Overwolf تخصص ما در زمینه سازمانی را دوست دارند و شرکت‌های اجتماعی مصرف‌کننده که تجربه‌های بازی مانند Sleeper را ایجاد می‌کنند نیز ما را بسیار مفید می‌دانند.

A16z توسط رهبران صنعت بازی و رویاپردازان، از جمله جیسون سیترون، بنیانگذار Discord، همراه خواهد شد. مارک مریل، یکی از بنیانگذاران Riot Games; مایک مورهایمی، یکی از بنیانگذاران بلیزارد؛ الکس لارسن و جفری زیرلین، بنیانگذاران Sky Mavis. کوین لین، یکی از بنیانگذاران Twitch، مارک پینکوس، بنیانگذار Zynga؛ و ریکاردو زاکونی، بنیانگذار کینگ.

از طریق Games Fund One، A16z اعلام کرد که تعهد خود را به صنعت بازی تایید می کند. اگر در حال ساخت، حمایت یا مشارکت با نسل بعدی بازی‌ها هستید، شرکت می‌گوید که می‌خواهد از شما بشنود. و استخدام آن نیز – در تیم سرمایه گذاری، در بازاریابی و مشارکت.

لای گفت: “شایان ذکر است که در حالی که ما روی سرمایه گذاری اولیه در صندوق بازی های خود – seed و Series A – تمرکز کرده ایم – این شرکت توانایی سرمایه گذاری در مراحل بعدی را نیز دارد، به عنوان مثال سرمایه گذاری مرحله رشد ما در Roblox.” گفت. «بنیان‌گذاران این واقعیت را دوست دارند که ما می‌توانیم از همان ابتدا تا IPO از آنها حمایت کنیم و پلتفرم عملیاتی ما با نیازهای در حال تغییر آنها سازگار باشد.»

از لای پرسیدم که آیا او نگران چرخه تبلیغات در مورد بازی های بلاک چین و مقاومت در برابر آن است؟

لای پاسخ داد: «وب 3 یکی از چندین حوزه است که ما در آن سرمایه گذاری می کنیم. تمرکز ما روی سرمایه‌گذاری بر روی بهترین بنیان‌گذاران صنعت بازی است – برخی از این بنیان‌گذاران در حال ساخت در وب 3 هستند، اما بسیاری از آنها چنین نیستند. ما فقط روی Startplaying.games سرمایه گذاری کردیم که شما به آن پرداختید. آنچه مهم است این است که وقتی از یک بنیانگذار حمایت می کنیم، برنامه ریزی می کنیم که در درازمدت از آنها حمایت کنیم – از طریق بازارهای صعودی یا نزولی، تغییرات پلت فرم، چرخه های فناوری و غیره. بنابراین، در حالی که در حال حاضر نوسانات زیادی در بازار وجود دارد، ما فقط می رویم. بازگشت به مبانی که یافتن و حمایت از بهترین بنیانگذاران برای مدت طولانی است.

عقیده GamesBeat هنگامی که پوشش صنعت بازی “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود” است. این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. چه مقالات ما را بخوانید، چه به پادکست‌های ما گوش دهید یا ویدیوهای ما را تماشا کنید، GamesBeat به شما کمک می‌کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت.